reklama

Bristol cyklistický, částečně vzpřímený

Bristol je jihozápadní branou britských ostrovů. Ačkoli je okolí města kopcovité, je Bristol jedním z nejvýznamnějších cyklistických center Anglie. Městem vede mnoho cyklistických stezek, které jsou napojeny na Národní systém cyklotras směrem na Londýn, Bath, Gloucester, Wales a dále na jihozápadní pobřeží Anglie.

Datum: 27.05.2010
Autor: Redakce
  • Re: Bristol cyklistický, částečně vzpřímený

         

    Slávku, jen to do nás syp, takové osvěty není nikdy dost.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2010
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bristol cyklistický, částečně vzpřímený

         

    Jsem trochu na rozpacích, jak na tu chválu reagovat. Právě jsem taky v Anglii-v Essexu /Colchester/. Na kole z půjčovny /nepředstavitelný střep, až asi 7. kolo bylo jakž takž pojízdné, ale malý talíř na převodníku je nefunkční, takže kopce vestoje.../ jsem tady najela už cca 200 km. Ve městě to značení ještě ujde, hlavně to jistí jízda po chodniku, ale venku-hrůza, většinou mezi auty, žádná krajnice, v obcích po chodníku. Cycle-routes jsou sice na internetu v hojném zastoupení, ale značení výjimečné, x-krát jsem bloudila, směrovky nečitelné, značky zarostlé křovím, nenápadné a mrňavé...často jsem ani nevěděla, kde jsem. Tady se člověk bez GPS-ky neobejde-a bez znalosti jazyka, aby se doptal na cestu. Je to zkušenost-u nás nadáváme na značení cyklotras, že vedou po silnicích atd. Ale musím přiznat, že na ně zde nostalgicky vzpomínám + na turistické značení, které nemá snad ve světě obdobu.
    Je mi líto, že nemohu chválit, ale je to moje vlastní prožitá zkušnost, pravdivá. Jedničku bych mohla dát jenom nájezdům na chodník, to je zde prima a pohodlné.
    Zdraví Marie Tvrdíková

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2010
    Autor: Majas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bristol cyklistický, částečně vzpřímený

           

      Jenže s tímhle to máš stejné v horách. Tam taky není značení jako u nás. Proto každý anglán nosí v horách na krku mapu nebo GPS. Jiný kraj, jiný mrav.

      Ve městech to tam mají pro cyklisty určitě lepší než v ČR. Ono se stačí podívat jen na fotomapu na google. I tam je to vidět. Mimo města to dle mého je naopak u nás lepší. Tam existují jen páteřní cyklotrasy, jinak nic.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bristol cyklistický, částečně vzpřímený

             

        To jo, s tím se dá jenom souhlasit. V Colchesteru to sice není nijak super, ale přece ve městě stezky jsou značeny-viz obrázek, sem tam i tabulky, existuje i mapka /ale dost tras městem zde vede on-road/, nikdo nic nenamítá proti opatrné a ohleduplné jízdě po chodniku. Dobře propracováno to tady je kolem University of Essex a okružní trasa. Známí a místní vyprávěli o perfektním značení v Cambridge a Oxfordu - opět univerzity, i v okolí těchto měst, ale též souhlasili s tím, že mimo města většinou je to tak, jak jsem zažila osobně. Pořídila jsem i fotodokumentaci. Ovšem v něčem jiném maji Angličani jedničku-rádi pomohou, jsou ochotní a vstřícní při problémech. Měla jsem menší nehodu, předháněli se v tom, kdo mi pomůže atd. Moc to na mě zapůsobilo po zkušenostech, bohužel, u nás.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2010
        Autor: Majas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024