reklama

Fotohádanka od Járy K. #09

Když to místní neprovalí... Kde se nachází tento sloupek?

[ Zpět ]
Datum: 17.05.2010
  • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

         

    ty chceš ale asi jinej kolík :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

           

      JJ, ale kde je ten kůl v Čechách :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

         

    Asi jsem protivnej a nerudnej dědek....., ale pokud otvírám stranu diskuze, začínám mít dojem, že je z toho strana "Fotohádanek od Járy". Bylo zde v minulosti zveřejňováno mnoho fotografií s hádankami, ale nikdo si pro každou fotografii nevytvářel vlastní vlákno. A to nezmiňuji fakt diktování podmínek kdo smí a kdo nesmí odpovídat.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2010
    Autor: jinec
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

           

      Taky jsem úplně nepochopil, proč 1 obrázek = 1 téma, ale radši mlčim a dělám si svoje...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2010
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

             

        Asi jsi tolerantnější......

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2010
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

           

      Tak předně hádanka je od slova hádat. Bez toho to asi nemá tu správnou pointu.

      Fotohádanky jsou zajímavé téma, protože mohou být zajímavou inspirací pro cesty na kole. Kolik zajímavých věcí dá najít navíc při pátrání po obsahu fotky. Tohle téma se mi proto docela líbí, je to vlastivědně-poznávací, ukazuje, že je někde něco zajímavého k vidění.

      Tady na fórech se proplkalo takových s kolem vůbec nesouvisejících blbostí...

      Každý, kdo cestuje po vlastech českých může kdykoliv přihodit svou zajímavou hádanku.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2010
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

             

        Asi jsi mě nepochopil - nemám nic proti fotohádánkám a hádání jako takovému, ale toto téma zde běží hodně dlouho a s mnoha fotografiemi, původně se přispívalo vždy do tematu posloupně, později pro větší množství příspěvků se uvádělo konkrétní období (např. "fotohádanky leden"). Těch fotografií zde bylo tisíce bez potřeby zakládat pro každý snímek nové vlákno - jinak řečeno: není zde tisíce vláken s individuální fotografií.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2010
        Autor: jinec
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

             

        Kolega jinec to myslel asi trošku jinak - jednou založené téma pojme i desítky fotek a hádanek.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2010
        Autor: ronda
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

               

          Definoval jsi to stručněji než já.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2010
          Autor: jinec
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

               

          Možná ještě polopatičtěji: co takhle založit JEDNO téma "Fotohádanky od Járy K" a bez čísel.

          Děkuji tímto Jincovi, že tu vyjádřil něco, co mi už taky začalo docela vadit. A možná, že nejen mně. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2010
          Autor: Burajda
          Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                 

            Nejen tobě... Přidávám se všemi svými třemi body...

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2010
            Autor: radka
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                 

            Je to opravdu otázka způsobu založení vláken. Ano, může být jedno vlákno od jednoho zakladatele, ale pak když se taková diskuze natáhne na 100 příspěvků, tak je tak nepřehledné, že do takových vláken sám nelezu vůbec, byť bych k mnoha tématům měl co říct. Třeba proto, co už jsem tu před lety kritizoval, že se ve vláknem kecá často „off-topic“. Je-li tedy vytvořena rubrika, pak může být více vláken přehlednějších.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2010
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                 

            Jestli teda můžu za sebe... mně to takto vyhovuje líp. Ten způsob, kdy bylo víc hádanek v jednom tématu, pak už se odpovědi různě prolínaly, větvily, zamotávaly... jsem neusledovala. Tady mám každé téma jak detektivku s jasnou gradací a rozuzlením... :-)))
            A vzhledem k tomu, že fotohádanky jsou založeny přímo jako samostatné téma diskuzí, tak proč potom nemít na každou extra vlákno?

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2010
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

           

      Nejsi protivnej ani nerudnej...
      Já jsem se kvůli tomuhle rozhonila v neděli - tuším, že v pokračování 7...
      A teď už v podstatě hádanky otevřu jen proto, abych je mohla skrýt...

      Na jednu stranu je to škoda - objevují se tu zajímavé věci. Ale množství, pravidla kdo hádat smí a kdo ne a ve finále vlastně nevyslovení správné odpovědi pro mě dělají tato témata poněkud obtěžující a nezajímavá...
      Jednou, dvakrát jsou jinotaje nebo lokace skrývající správnou odpověď zajímavé, ale pokaždé je to na pytel. Když vím, že je uhádnuto, tak mi přijde poněkud nadbytečné, abych kvůli rozluštění musela otvírat další aplikace a hledat. Na to fakt čas nemám...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2010
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

             

        Tohle nějak nechápu: "Na jednu stranu je to škoda - objevují se tu zajímavé věci. Ale množství, pravidla kdo hádat smí a kdo ne a ve finále vlastně nevyslovení správné odpovědi pro mě dělají tato témata poněkud obtěžující a nezajímavá..." Pokud vím, tak jsem u všech hádanek nakonec dodal co to je a kde to je.

        Znovu si stojím za tím, že „hádanka“ je od toho, aby se hádala :-) Když v první odpovědi někdo napíše, že něco je přesně někde, protože vedle toho bydlí, tak to nemá fakt žádnou pointu a přesně to dopadá tak, že je to uhádnuto rychle a ostatní to otráví. Jestli tohle chcete, tak sem dejte třeba fotku pražského orloje, ten určitě nemá šanci uhádnout nikdo na víc než na jeden pokus :-)

        Ještě něco, líbí se mi, že zajímavé fotky mohou vybudit zajímavé diskuze o výletních cílech. Třeba v tomto vláknu se někdo ptá, kde se tyhle sloupky berou (http://www.nakole.cz/diskuse/11474-fotohadanka... To je podle mne zajímavé podvlákno.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2010
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

               

          Ne, není pravda, že by si vždy dodal správnou odpověď. Odpověď ve formě lokace, kterou musím zadat do jiné aplikace, abych zjistila, kde to je za odpvoěď neberu.
          Bylo to takto v hádánkách 7 a v hádánkách 8.
          Dál už to nesleduji.

          Ale jak jsem už řekla v neděli - mne tento způsob hádání nevyhovuje, takže témata skrývám a mám vyřešeno.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2010
          Autor: radka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                 

            Každý používá jiné mapy. Postup: diskuze.nakole.cz – souřadnice CTRL+C, mapový server/mapová apliakce (mapy.cz, mapy.google.cz, cykloatlas.cz, mapový program, … ) – souřadnice CTRL+V. Hotovo.

            Dá to určitě méně méně námahy než samotné Googlení odpovědi :)

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2010
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                   

              Tohle je právě ten postup, který jsem kritizovala...
              Je to zdlouhavé a otravné... Zejména pokud počítač neběhá dostatečně rychle...

              [ Zpět ]
              Datum: 18.05.2010
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                     

                Zrovna u někoho, kdo zná více než jeden mapový server (http://vrstevnice.com/odkazy2/mapy/mapy.htm) mě to celkem překvapuje. :-) netušil jsem, že obecný formát souřadnic je takový problém.

                OK, pokud se na to nevykašlu – na základě této diskuze – slibuji, že příště přidám i přímý odkaz třeba na mapy.cz.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.05.2010
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                       

                  Nečteš, co píšu.
                  Nejde o to, znát mapové servery - těch je k dispozici opravdu přehršel.
                  Jde o to, že musím otevírat další webové aplikace, abych se dostala na mapu (nemám to vytažené do oblíbených apod. - nemám důvod si to tam ukládat) a musím kopírovat odkazy a čekat, co se mi vynoří.
                  Prostě je to vopruz - chci si přečíst tajenku a ne tu klikat abych si to mohla najít v mapě...
                  Pro mě je to prostě otravné.
                  A už dost - je to pořád dokola a mě to neba.
                  Ty si zakladatel těch témat, tak si s nimi dělej co chceš. Já řekla jen svůj názor a protože mi tvůj způsob a tebou nastavená pravidla nevyhovujíe, tak do toho nehodlám nijak dál zasahovat a témata si budu skrývat.
                  Šmitec...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.05.2010
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                       

                  A prosím tě, nemusíš mi to kopírovat do obálky. Nehodlám s tebou korespondovat po obálkách.

                  Nemůžu si pomoct, ale začínáš mi připomínat Medvěda...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.05.2010
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                  • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                         

                    Za obálku se omlouvám. Byla omylem.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.05.2010
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                       

                  Jestli můžu prosit... nevykašli... Fakt někteří na desítku netrpělivě čekáme... :-D

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.05.2010
                  Autor: Ifča
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

           

      No je fakt, že když vidím, že je zas kvůli jedné hádance otevřeno nové vlákno a na hlavní stránce jich bylo jeden čas plno, tak jsem to taky nepochopil.

      Když přišel tenhle nápad s hádankama, tak se to dělalo tak, že se založilo každý týden jedno vlákno "Fotohádanky na týden XX" a vešlo se tam X nákolaku s X fotohádankama. A teď se to nějak otočilo. Jeden nákola vytváří X vláken s jednou hádankou. Kdyby to tak dělal každý............aj

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2010
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

             

        Nesouhlasím. Je-li vytvořena samostatná rubrika, je možné pro každou hádanku dát samostatné vlákno. Jedno vlákno na jednu hádanku je přehlednější. Diskuse nad 50 příspěvků jsou nepřehledné. Ve vláknech s mnoha příspěvky a několika hádankami se ani nedá jednoduše najít, které fotky byly již uhádnuty. A to nemluvím o kumulaci balastu. Jsou tu vlákna fotohádanek s více než 100 příspěvky a jedno dokonce s 298 (!) příspěvky (http://www.nakole.cz/diskuse/10706-kdo-vi... Nevím, co je pak horší...

        Chyba s mými hádankami nastala v tom, že některé hádanky byly odhaleny rychle (i přičiněním místních) a pak se v nich ještě diskutovalo, proto se jich objevilo moc najednou jako aktivních.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2010
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

               

          Za 12 dní tu máš cca 10 hádanek s cca 100 příspěvky dohromady (nepočítám toto téma, kde se řeší něco jiného). Takže ty by ses každý týden vešel do nějakých 50 příspěvku. Což jak sám uznáváš je hranice. A já taky. Takže nevidím důvod, proč to tak neřešit "Fotohádanky od Járy pro týden XY". Navíc kdykoliv to můžeš utnout a začít třeba po 40 příspěvcích nové vlákno.
          Ale zakládat pokaždé nové vlákno a v něm mít třeba jen 5-10 příspěvku. Navíc....umíš si představit, jak by to dopadlo, kdyby si tu každý po uhádnutí hádanky založil své vlákno? A že to jeden čas bylo populární hned po uhádnutí dát novou hádanku.

          Jinak to není nic proti hádánkam. Naopak. Chce to najít kompromis. Navíc tvé hádanky jsou i zajímavé.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2010
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

               

          Nezlob se, ale vidím to tak, že se prostě a jednoduše potřebuješ zviditelnit. Fotohádanky už tu byly před tebou a naprosto vyhovoval systém, který popsal nepřihlášenej Michal.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2010
          Autor: Burajda
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                 

            Nevím, proč bych se měl nějak zviditelňovat. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.05.2010
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
            • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                   

              to my taky nevíme, proč to děláš :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 19.05.2010
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                   

              To já taky nevím. Ale teď si vem, že to tak bude dělat každý. Že každý bude suverén jako ty a bude si sem frkat hádanky. Se ráno probudím, vlezu na nákoláky a uvidím:

              Fotohádanka od Járy K. #143
              Fotohádanka od Burajdy K. #15
              Fotohádanka od neprihlaseneho Michala #19
              Fotohádanka od Jurimíra #43
              Fotohádanka od Jardy #32
              Fotohádanka od Járy K. #142
              Fotohádanka od Burajdy K. #14
              Fotohádanka od neprihlaseneho Michala #18
              Fotohádanka od Jurimíra #42
              Fotohádanka od Járy K. #141
              Fotohádanka od Jardy #32
              Jaké kolo vybrat
              Fotohádanka od Burajdy K. #11
              Fotohádanka od neprihlaseneho Michala #15
              Fotohádanka od Jurimíra #41
              Fotohádanka od Járy K. #139
              Fotohádanka od Jardy #31

              To přeci nejde....Tohle není hádankové forum.

              Mimochodem. Koukal jsem na konkurenci (nebudu propagovat, ale doménu maji fotohadanky.něco) a myslím, že nám můžou závidět...:-))))Daří se nám lépe.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.05.2010
              Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                     

                Sakra, Michale, tak kdy už sem dáš nějakou hádanku?

                [ Zpět ]
                Datum: 19.05.2010
                Autor: john
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

             

        "když přišel tenhle nápad s hádankama"
        hele Nebuď skromnej, TY jsi s ním přišel a bylo to super!!
        Ale souhlasím s tebou, že když jeden člověk otvírá desítky vláken, tak se zahltí první stránka diskuse skoro uplně a už jsem to přestal otvírat a sledovat, člověk jen odmazává :-(

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

               

          Právě...přehnaná reklama taky otravuje a může být sebe lepší. Stejně na mě působí Járovi hádanky.

          Pro mne je lepší, když je na hlavní straně jedno vlákno a v něm vše. Nemusí tam být 200 příspěvků, to už je moc. Ale já bych tam dal 4-5 hádanek a dost.

          Já si teď nějak moc hádanek nevšímal, protože jsem sem jen nakukoval. Ale když jsem dneska viděl novou hádanku, měl jsem chuť zkontrolovat ty ostatní. Ale vykašlal jsem se na to. Hledat to v minulosti, klikat, zavírat.... To opravdu raději otevřu vlákno, kde bude nějakých 50-100 příspěvků a tam si to dle fotek dohledám. Ona možnost vkládání fotek přímo do diskuye dost pomohla k přehlednosti.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2010
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                 

            Dobře. Mám návrh. Budu dávat hádanky ne hned jak se uhádnou, aby se tím zaplavovalo fórum, ale nejvýš jednu za týden. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.05.2010
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                   

              A není to škoda?

              [ Zpět ]
              Datum: 19.05.2010
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                     

                Možná je. Mám obrovské množství tipů na hádanky. Začal jsem dávat hádanky protože dlouho nic nebylo. Jenže některé se ukázaly jako velice lehké , jako třeba #10. Takových může být i několik za sebou v jednom vláknu. Jsou tu hodně zcestovalí i dobří hledači :-). Ale taková #01 třeba dala dost zabrat.

                [ Zpět ]
                Datum: 19.05.2010
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fotohádanka od Járy K. #09

                 

            Nebo ještě by to šlo jinak: jedno vlákno = podobné téma k hádání. Jako to bylo s těmi vodníky (ti jsou tedy zrovna hodně obtížní).

            [ Zpět ]
            Datum: 19.05.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024