reklama

Kvalitní cyklostojany už i u nás

Má-li být cyklostojan v našich podmínkách pokládán za kvalitní, musí být především funkční. V Česku stále ještě přetrvává názor, že k zaparkování kola postačuje kolo postavit. Málokdo přemýšlí nad tím, zda si cyklista může také kolo dobře zamknout (tedy spojit vlastním zámkem běžné délky rám kola se stojanem) nebo zda si kolo parkováním nepoškodí. Řešení splňujících tyto podmínky přitom najdeme dost nejen v zahraničí, ale už i u nás.

Datum: 16.03.2010
Autor: Redakce
  • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

         

    Taky v budoucnu plánuji cyklostojany, ale vzhledem k finanční náročnosti nejspíš zvolím multifunkční zábradlí obalené gumovou páskou proti odření rámu kola+možnost zapůjčení válečkových zámků. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2010
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

           

      Tady máš krásné levné a funkční stojany

      http://bydleni.idnes.cz/nejlepsi-stojan-na-kola...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2010
      Autor: Holfi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

             

        Nedá se k tomu kolo zamknout.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2010
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

               

          Pisou, ze da.
          (Ale chce to zatracene dlouhy zamek.)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

             

        Vyhrál cenu za design, to mluví za vše. Chci vidět jak v tom bude držet kolo ověšené 30kg v brašnách a o zamykání ani nemluvím. Ale v Americe se asi kola nekradou tak takový detail neřeší. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2010
        Autor: Juras
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

               

          Tam nemusí být jen samotná pryž (guma). Pokud by se použil dopravní pás patřičné šířky, tak to udrží slona. Ten pás má vevnitř textilní vložky a je patřičně tuhý v příčném směru, ale do těch oblouků ho natvaruješ.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2010
          Autor: highlander
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

             

        Opět jedna věc kde design zvítězil nad funkcí.

        Poslední dobou mám takový dojem u poloviny vítězných věcí a valné většiny oceněných staveb.......

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2010
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

               

          Hele já myslím že ne. Ta guma bude laskavější k rámu i kolu než ocel nebo beton a zamknout za rám to půjde k té vodorovné tyčce, akorát asi fakt delším zámkem, krátkým ne. Mně se to líbí.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2010
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

         

    Takova perlicka k ukazkovym "dobrym" stojanum na Karline - v garazich o patro niz (pro zamestnance) uz jsou klasicke "spatne", pritom zrejme oba patri stejne sprave budov :(

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2010
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

           

      To bezpochyby ne: Ty horní instaloval magistrát na žádost městské části (poznají se snadno, je to to obrácené U, nerez, nahoře do oblouku, obvykle po pěti až deseti). Objevují se po celé Praze (tedy v těch MČ, které mají zájem, což ale není například Praha 1,2,3, asi mají pocit, že u nich je stojanů dostatek... ;-) ).

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2010
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

         

    v HK dala radnice namontovat před některé veřejné budovy stojany pro kola, které zřejmě byly patřičně drahé. Problematické je, že mají prý bezpečný zamykací mechanismus, do něhož se hodí zámková vložka. Jenže kdo asi bude vozit vedle cyklozámku, který upotřebí kdekoli, ještě vložku do zámku? - Řečnická otázka. Funkční to asi je. Dokonce například v městských lázních vložky i půjčí. Ale je to nekomfort. To by stojany musely být po celém městě, aby se vyplatilo něco podobného a jednoúčelového s sebou tahat. Skoro všichni kola opírají zamykajíce vlastními zámky - škoda peněz :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2010
    Autor: asni
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

           

      nemůžu než napsat že slovní spojení
      ZÁMKOVÁ VLOŽKA obzvlášť se zápujčkou v lázních,
      ve mě evokuje cosi nepatřičného do diskuse
      :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

           

      V Ostravě tyto stojany máme (jestli jde o stojany od firmy TANO) a osobně si je nemůžu vynachválit. Vložka se vejde pohodlně k rezervní duši či nářadí. Bohužel i přes osazení informačních tabulek přímo ke stojanům jsem takto viděl zamčené kolo jen našeho propagátora cyklojízd a koordinátora pro cyklistickou dopravu v Ostravě :(
      Samozřejmě by jich mohlo být po Ostravě rozmístěno víc.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

             

        Viděl jsem v televizních novinách reportáž, jak i dítě jednoduše tyhle vložky překoná během 5-ti vteřin. Jediné čemu věřím je pořádný zámek který má aspoň 3 kg. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2010
        Autor: Juras
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Cyklo-stojany rozdávají v Praze zadarmo

         

    A tohle ste viděli..?

    http://ekolo.cz/cyklostojan-zadarmo

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo-stojany rozdávají v Praze zadarmo

           

      Dobrej punk! :-)

      Ostatně, je to pravda - městské stojany jsou často tam, kde je člověk nečeká a nejsou tam, kde by je chtěl. Přivazování k dopravním značkám mne už zhýčkalo natolik, že pokud není stojan přímo před vchodem do objektu, přivazuju ke značce, zábradlí, okenní mříži nebo čemukoliv jinému nejdál do deseti metrů ode dveří.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2010
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo-stojany rozdávají v Praze zadarmo

           

      betonový kvádr o váze 63 kg a ocelová trubka červené barvy

      No to je neuvěřitelný,nejlepší bude to rozmístit všude po praze. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2010
      Autor: toratora
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

         

    K čemu stojany, když bych se to u něj bál nechat, byť přizamčený. Pořád zbývá dost věcí, co se nezamknou - a ve státě, kde zlodějna je jedním ze základních pilířů jeho pseudoprosperity bych je tam zřejmě nenašel. Aspoň já mám takové zkušenosti...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2010
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

           

      Tak třeba u zahradní hospůdky, když jedeš na těžko a kolo váží kolem 50 kg, je pořádný stojan k nezaplacení. Na kolo vidíš a když si potřebuješ odskočit na WC, tak kromě přizamčení je ještě dobrý otřesový alarm.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2010
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

             

        Ano. Já ale mám na mysli přijet třeba před magistrát, tam to venku zamknout a na 5 hodin odejít. Potěš pánbůh :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2010
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kvalitní cyklostojany už i u nás

               

          Proč? To je přece naprosto normální postup, který běžně realizuju. Přijedu kamkoliv na jednání, zamknu před domem ke značce... Nějaký problém?

          [ Zpět ]
          Datum: 17.03.2010
          Autor: Vratislav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

415 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024