reklama

Bike Brno - nášup městské cyklistiky

Ještě jedno ohlédnutí za letošním ročníkem veletrhu Bike Brno, který opět přinesl nášup městské
cyklistiky a elektrokol. Na cyklistické dopravě se krize neprojevuje, možná
spíš naopak. Téměř každý výrobce (či montážní firma) prezentující na veletrhu
nabízí ve svém portfoliu městská kola. A polovina z nich má elektrický příšlap.
Na první pohled také zaujaly rozšířené expozice kol pro děti. Největším
překvapením, které nám ale letošní Bike Brno připravilo, bylo přepravního kolo
holandského stylu, (tzv. bakfiets), vyráběný v
České republice.

Datum: 14.11.2009
Autor: Redakce
  • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

         

    Na prvním snímku je kolo (to tmavé nahoře), které připomíná oře, o kterého jsme se s bratrem hádali v padesátých letech. Jízda "pod štangló" a já jsem se potom stal king, poněvadž jsem obdržel tříčtvrteční Esku.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2009
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

           

      No vidiš, a stará dobrá klasika začíná zase začíná být in.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2009
      Autor: Jitka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

             

        Jistěže, sedlo odpružené spirálovitými pružinami, velký světlomet, jen postrádám tu celokovovou "pákovou" brzdu se špalkem gumy, který brzdil o obvod pláště (a samozřejmě vzadu "torpedo").

        [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2009
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

               

          :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2009
          Autor: Jitka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

                 

            Obdivují lidé ještě ty muzejní (z dnešního hlediska) bicykle, nebo se mám objednat k lékaři, že trpím přílišnou nostalgií?

            [ Zpět ]
            Datum: 15.11.2009
            Autor: jinec
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

         

    Ještě že jezdím na kole už dávno. Protože vidět něco tak škaredýho, tak ani nezačnu a jdu se poohlédout po nějaké plechovce.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2009
    Autor: Lazarus
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

           

      Každý máme jiný pohled na krásu, někomu se líbí stará klasika, někomu supermoderní tvary. Já se tedy řadím k té staré klasice, i když už bych na ni z tříkolky nepřesedlal. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.11.2009
      Autor: Juras
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

             

        Pro mě mají ta stará kola elenganci tak samo o sobě, to je ale asi spíš nostalgie jako stará auta či dámské oblečení ze 30let 20století. V nových kolech nových buď žádnou neshledávám nebo spíše výjimečně. Ale zase to moc neřeším, kolo je jen dopravní prostředek. Nejelegantější jsem viděl dámský tandem vyrobený ze dvou starých dámských kol. Byl v té klasické staré černi a ani konverze na tandem se na něm moc nepodepsala. Mají (měly?) ho nějaké dvě důchodkyně z Doks.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2009
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

             

        Starou klasiku beru u letadel, starý kola mi připadnou jenom zastaralý. Ale myslím, že to není jenom tím, protože ty supermoderní elektrokola se mi zdají snad ještě příšernější. Spíš je mi proti srsti celá tahle koncepce městské cyklistiky:-p

        [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2009
        Autor: Lazarus
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

               

          Pro mě je kolo v první řadě dopravní prostředek a až teprve potom něco co používám někdy k nějakému výletu. Takže to mám přesně naopak. :)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2009
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bike Brno - nášup městské cyklistiky

                 

            Dopravní prostředek jo, ale meziměstký, na kratší a střední vzdálenosti ideální:) Po městě chodím pěšky:)

            [ Zpět ]
            Datum: 15.11.2009
            Autor: Lazarus
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024