reklama

Jak ušetřit na cyklistickém vybavení?

Cyklistické vybavení je důležité nejen pro komfort cyklistů, ale také pro jejich bezpečnost. Při nákupu byste tedy neměli primárně hledět na pořizovací ceny. Přesto můžete ušetřit, a to několika způsoby.

Foto: pexels

Vybírejte správně

Říká se: „dvakrát měř a jednou řež“. Toto pravidlo přitom platí všude. Ještě než se tedy pustíte do nákupu cyklistického vybavení, důkladně se rozmyslete, co vlastně přesně využijete. Pokud např. vybíráte cyklobatoh, zohledněte, na jaké vyjížďky nejčastěji vyrážíte. Pokud preferujete intenzivní a krátkou jízdu, postačí vám batoh s objemem do 10 litrů. Vydáváte-li se ale na dlouhé cesty v terénu, zvolte objemnější zavazadlo, a to se špičkovým systémem upnutí, aby batoh zůstal na svém místě i v náročnějších podmínkách, což je důležité pro těžiště cyklisty.

Nešetřete za každou cenu, vyplatí se to

Šetřit za každou cenu se nemusí vždy vyplatit. Po nákupu velmi levného cyklistického vybavení sice lze mmít nějakou dobu radost, ale může se jednoduše stát, že vám brzy zbudou oči pro pláč. Nešetřete tedy za každou cenu. Připlatit si často znamená, že v konečném důsledku ušetříte. Někteří cyklistické by proto nikdy nenakoupili např. v Decathlonu, neboť na místo výhodných nákupů preferují dražší, ale profesionální vybavení. Na druhou stranu i v obchodech tohoto francouzského gigantu naleznete kvalitní cyklistické produkty.

Zaměřte se na slevy a slevové kupóny

Zákazníci a zákazníci na slevy slyší neustále, takže jednotlivé obchody ve snaze získat nové nakupující a udržet si ty stávající nabízejí různé akce. V současné době jsou např. velmi oblíbené slevové kupóny, které se mohou týkat i specializovaných e-shopů s oblečením a vybavením pro cyklisty, jako je kupříkladu Element Store. Pokud tedy chcete při nákupu ušetřit, sledujte aktuální nabídku relevantních obchodů, případně různé slevové portály.

Nakupte mezi kolekcemi z minulého roku

Aktuálně si můžete pořídit cyklistické vybavení v mnoha různých variantách, ačkoli některé věci mohou dočasně chybět, neboť cyklistů neustále přibývá. (Nejen) Češi totiž vloni ve velkém propadli jízdě na kole, a to díky koronavirové epidemii. Pokud chcete každopádně při nákupu cyklistického vybavení ušetřit, nesoustřeďte se pouze na nejnovější produkty na trhu, ale zaměřte se rovněž na kolekce z minulého roku či ještě starší produkty. Obchody je totiž v průběhu let obvykle zlevňují.

Soustřeďte se také na výprodeje

Jednotliví prodejci se pochopitelně snaží cyklistické vybavení prodat ještě ve stávající sezóně. Pro cyklistiku totiž platí, že špatné počasí v podstatě neexistuje, takže na kolo můžete vyrazit prakticky kdykoli. Jen musíte být vhodně oblečeni a vybaveni. V průběhu horkých letních měsíců např. oceníte batoh s vakem na vodu, v zimě se zase vzhledem k horší viditelnosti mohou více hodit reflexní prvky. Pokud chcete ušetřit, zaměřte se na sezónní nebo povánoční výprodeje, které mohou přinést zajímavou finanční úsporu.

Vyzkoušejte cashback

Cashback je speciální slevová akce, kterou naleznete na různých slevových a cashbackových portálech. Jedná se o specifickou formu úspory, neboť neušetříte při samotném nákupu, ale až po jeho učinění. Nic na tom není. Na některém z výše zmíněných portálů se je třeba zaregistrovat a přes příslušný odkaz přejít do obchodu. Zde učiníte objednávku tak, jak jste v e-shopech běžné zvyklí. Do několika hodin (obvykle maximálně do dvou dnů) od nákupu vám bude určité procento z utracené částky připsáno zpět na účet.

Nakupte v průběhu Black Friday

Black Friday je marketingová akce, která se do světa rozšířila ze Spojených států amerických. V současné době se už zcela „zabydlela" i u nás. Jednotlivé obchody (i s cyklo vybavením) v jejím průběhu nabízejí nakupujícím opravdu výrazné slevy, takže je možné ušetřit hodně peněz. Na druhou stranu se sluší doplnit, že této akce se u nás běžné týkají i podvodné slevy, neboť prodejci (i ti největší) mnohdy čarují s čísly. Ani v tomto období tedy nepodléhejte nákupnímu šílenství a cyklistické vybavení vybírejte s chladnou hlavou.

- inzerce -, 24.01.2022
Blogy

Na Kanáry na kole 2

 ()
Pokračování vyprávění o cestě za kamarádem žijícím na La Palmě. Odtamtud jsem se už přemístil na Tenerife a v jednom z posledních "přirozených" míst (chápej nezamořených hotely) El Peurtito píšu - trochu se zpožděním - průběh "zimní" cesty Evropou: Je 4. února 2022. Na sjezd od francouzsko -…
Martin_re-cyklista | 24.05.2022

Proč bychom se nerakovinovali aneb onkologickým pacientem snadno a rychle

 ()
Tento můj deník vznikal v době, kdy Lubošovi byla zjištěna rakovina, a psala jsem jej v průběhu léčby tak, jak se vše odehrávalo, takže je logické, že něco se jevilo ze začátku jinak, než později po operaci. Vedení zápisníku mi pomáhalo zvládnout dění bez antidepresiv, protože když jsem se nutila…
šíp | 18.05.2022

Vez mě dál, Esko má 04 - Za mizející krajinou ropáků

 ()
Motto výletu. Poslouchej [poslouchej]Píseň mou [varovnou]Jen pár not [jen pár slov]Ten zvláštní tón [snad je ještě čas]Každý z nás [ty i já]Dobře ví [dobře zná]Kolik má svět krás. Na cestách [výfuky aut]Dalekých [víří prach]Na řekách [špína a louh]Hlubokých [měl bys mít strach]V polesí [každý tvůj…
Favorit1970 | 15.05.2022

Na Kanáry na kole

 ()
Někdy nám život připraví okamžiky, kdy je potřeba vzít rozum do hrsti a… …zahodit ho, co nejdál to jde. A tak se mi stalo, že jsem koncem ledna vzal kolo a vyrazil na Kanárské ostrovy. Teď jsem na ostrově La Palma a rozhodl jsem se, podělit se o zážitky z dvouměsíční cesty.  Konec ledna ve Francii…
Martin_re-cyklista | 14.05.2022

Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

 ()
Který kousek naší země dnes poznám? Pramen Kocáby - Stará Huť - Praha Od pramene Kocáby přes lesy východně od Dobříše, a dále na jižní okraj Prahy. To je plán tohoto výletu na konci dubna 2022. Kde pramení Kocába V pátek do pozdního večera řeším pracovní úkoly, rovněž i v sobotu brzy ráno. A tak…
Favorit1970 | 24.04.2022

O čem se mluví:

NEcyklo Čím fotíte na cestách dnes v 00:00
Technické rady přilnavost pneu s hladkým vzorkem včera v 23:52
NEcyklo Pobavilo, potěšilo 178. včera v 23:27
Cestování na kole Jaké to je dnes 120 včera v 23:16
NEcyklo Ukrajina včera v 23:03
Komentáře k blogu Na Kanáry na kole 2 včera v 22:57
NEcyklo Co vás zaujalo 258 včera v 22:46
Mapy na Internetu III. včera v 20:40
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

224 cyklistů (4 přihlášení)

Na Kanáry na kole 2

Pokračování vyprávění o cestě za kamarádem žijícím na La Palmě. Odtamtud jsem se už přemístil na Tenerife a v…
Martin_re-cyklista | 24.05.2022

Proč bychom se nerakovinovali aneb onkologickým pacientem snadno a rychle

Tento můj deník vznikal v době, kdy Lubošovi byla zjištěna rakovina, a psala jsem jej v průběhu léčby tak,…
šíp | 18.05.2022

Vez mě dál, Esko má 04 - Za mizející krajinou ropáků

Motto výletu. Poslouchej [poslouchej]Píseň mou [varovnou]Jen pár not [jen pár slov]Ten zvláštní tón [snad je…
Favorit1970 | 15.05.2022