reklama

Máte nákladné hobby? Z čeho financovat své záliby

Někomu stačí ke spokojenosti kniha nebo televize, pokud jste ale sportovně založení a chcete se svému sportu věnovat aktivně, musíte sáhnout hluboko do rezerv, abyste si mohli koupit vybavení. Znají to hokejisté, floorbalisté i ti, kteří propadli golfu. Kvalitní kopačky stojí řádově tisíce, výbava na lyžařské sporty je také dost nákladná. A jak jsou na tom například cyklisté?

Cyklistika - nákladné hobby
Cyklistika - nákladné hobby

Kola pro celou rodinu

Jestli spolu chcete strávit letní dovolenou na kole, počítejte, že si pro čtyřčlennou rodinu musíte připravit kolem 50 000 Kč jen za kola. Cyklistika je nákladným sportem a to i v případě, že se mu věnujete jen rekreačně. Cena za profi kolo na padesáti tisících začíná.

Jak tedy financovat nákup bicyklů pro celou rodinu a nevzdávat sen o dovolené na kolech, i když nemáme dostatek peněz nebo je potřebujeme použít jinak?

Nejvýhodněji půjčí banky

Když jsme v situaci, že si potřebujeme vzít půjčku, v bance můžeme stále ještě počítat s nejnižšími úroky. Musíme ale splnit několik podmínek a je pravda, že banky jsou v posuzování žadatelů o úvěr nejpřísnější.

Podmínky pro získání spotřebitelské půjčky v bance:

  • příjem, který dostatečně převyšuje náklady na živobytí, to znamená vysoká bonita žadatele.
  • doložení příjmu, jestliže máte v bance, kde o úvěr žádáte, účet, není dokládání nutné.
  • žádný negativní záznam v registrech dlužníků.

Jestliže jednu z těchto základních podmínek nesplňujete, nemáte šanci půjčku v bance získat.

V případě, že jste dostatečně bonitní a neproblémový klient, do 6 % p.a. vám půjčí hned několik bank, např. Equa Bank nebo MONETA. Některé banky spolehlivé klienty odměňují vrácením několika splátek, případně jiným bonusem.

Nebankovní půjčku získáte snadněji, ale připlatíte si

Nebankovní instituce jsou tradičně benevolentnější ve scoringu žadatele, obvykle jsou i rychlejší v celém procesu vyřizování žádosti. Za určitých podmínek můžete i půjčku 50 000 Kč získat se záznamem v registru dlužníků, dokonce i v případě, že máte exekuci. Těmto

problémovým klientům s pravidelným příjmem půjčí například Provident. V případě, že si od společnosti necháte vyplatit peníze na účet, dosáhnete na úrokovou sazbu už od 6,9 % p.a., což se velmi přibližuje úrokové míře poskytované bankami.

Neúčelové půjčky na cokoliv od nebankovních institucí jsou stále oblíbenější variantou právě pro rychlost vyřízení a s minimálními nároky na klienta, navíc se i úroky stále víc přibližují bankovním produktům. V současné době vypadá jejich nabídka na trhu nejzajímavěji.

Kola můžete koupit i na splátky

Třetí variantou jak financovat nákup jízdních kol a dalších sportovních strojů a pomůcek, je nákup na splátky, které si vyřídíte přímo v obchodě. Nejčastěji tento splátkový prodej zajišťují společnosti Cetelem, Cofidis či Home Credit. Běžným splátkovým harmonogramem je platba desetiny ceny na místě a 10 krát 10 % ceny, dají se také dohodnout splátky na dva roky s odkladem počátku splácení, nebo uzavřít smlouvu „100ZPET“ u Home Credit a získat všechny zaplacené úroky zpět , pokud všechny závazky včas uhradíte.

U splátkového prodeje počítejte s vyšší úrokovou sazbou  – od 10 % p.a., velká výhoda je okamžité vyřízení přímo v obchodě, takže se ihned stáváte majitelem bicyklu.

Nakupovat na splátky dnes už běžně můžete i v intenetových obchodech, kde žádost o splátkový prodej vyřizujete online. 

- inzerce -, 24.01.2017
Blogy

Československo s dětmi - kapitola 2.

 ()
Slovensko s rouškouKapitola 2 - Východní Slovensko První opravdový cykloexpediční den byl ve znamení geografických zajímavostí. Takových těch, o kterých si roky říkáte, že možná jednou, až bude víc času...Tak třeba nejnižší bod Slovenska. Leží tam, kde řeka Bodrog opouští slovenské území, a…
Peggy | 29.11.2021

Československo s dětmi - kapitola 1.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 1. část Slovensko s rouškou Kapitola 1 - Cesta na východ Něco málo na úvod... Nebyla to tak úplně naše volba, ale jak každý ví, tak v březnu se zavřely hranice států a nikdo nevěděl, co bude. Sice jsme si tehdy říkali, že do léta daleko, ale postupem času bylo…
Peggy | 24.11.2021

Rok kovidový-druhý

 ()
Po loňském, předčasném jásotu, na nás na začátku letošního roku 2021 zaútočila ta čínská svině znovu. Opět se zavíraly hranice, nejprve okresů, později i katastrů. No jo, ale co my cyklisté, co s tím máme dělat? Naštěstí jsem před těmi lockdowny stačil alespoň jednou navštívit moje oblíbené…
Stanley58 | 24.11.2021

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

 ()
Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila, že až opravdu nebudu nikam jezdit, tak se popis dovolené bude hodit. V době Covidové jsem prošlapala pohorky, praskla podrážka, tak když bylo jasné, že zase jedeme do Vysokých Tater a budu…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

 ()
Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci. Jenže v kopcích, co rostou u moře, je to ve vedru na kole sado-maso, to mám rád, chci zase vidět moře z výšky. A chci ho vidět ze sedla, ne z auta. Cestou jsme se zastavili na Mont Ventoux,…
šíravník | 09.09.2021

O čem se mluví:

NEcyklo Co vás zaujalo 250 před 3 minutami
Trénink a zdraví Cyklistika v zimě před 7 minutami
Ostatní – cyklo Za kým je mi smutno, kdo mi bude chybět - 1. před 8 minutami
NEcyklo Dřívkáč - máte někdo zkušenost? před 9 minutami
Cestování na kole Somrování na cestě před 10 minutami
Bezpečnost na kole Doufám že to nebude pravda. před 11 minutami
Elektrokola Motor TSDZ2 jak rozeznat 500w či 750w dnes v 10:51
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

211 cyklistů (22 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 2.

Slovensko s rouškouKapitola 2 - Východní Slovensko První opravdový cykloexpediční den byl ve znamení…
Peggy | 29.11.2021

Československo s dětmi - kapitola 1.

Československo s dětmi - rok 2020 1. část Slovensko s rouškou Kapitola 1 - Cesta na východ Něco málo na úvod…
Peggy | 24.11.2021

Rok kovidový-druhý

Po loňském, předčasném jásotu, na nás na začátku letošního roku 2021 zaútočila ta čínská svině znovu. Opět se…
Stanley58 | 24.11.2021