reklama

Sedmnáctý Cyklovíkend je za dveřmi

Letos vás pořadatelské firmy Sport Arsenal a Cykloknihy pozvou k řece Sázavě. Tato malebná řeka, přitahující od nepaměti trempy, vodáky a turisty svým nádherným okolím, nás bude doprovázet na všech trasách.

Z Cyklovíkendu 2013 v Poděbradech
Z Cyklovíkendu 2013 v Poděbradech
Foto: Jiří Říha

Pro dřívější ročníky narození bude jistě neodolatelným cílem Sluneční zátoka známá z Foglarovy knihy Hoši od Bobří řeky. Toto poutní místo skautů a junáků, s pamětní deskou věnovanou Jaroslavu Foglarovi, je nesmírně romantické a není divu, že si ho Jestřáb vybral pro mnoho letních táborů. Dále mohou být výletními cíli Stvořidla, Číhošť, rozhledna Bohdanka, ale i města Ledeč nad Sázavou a Zruč nad Sázavou. Tolik jen malá ochutnávka, další už je na každém z vás.

17. CYKLOVÍKEND
se SPORT ARSENALEM a s CYKLOKNIHAMI

se koná ve dnech 19.–21. června 2015 v rekreačním areálu Kounice mezi městy Ledeč nad Sázavou a Zruč nad Sázavou.

Startovné: 0 Kč

Jako každý rok, ani letos účastníci startovné neplatí. Jedná se o pozornost obou pořádajících firem. Každý obdrží upomínkový list, popis tras, občerstvení (pivo nebo limo, klobása), k dispozici bude příležitostné razítko. Večerní besedy s promítáním jsou také zdarma.

Místo konání:

Rekreační areál Kounice leží mezi obcí Budčice a Chřenovice v okrese Kutná Hora a je dostupný z dálnice D1 Exit 66 nebo ze železniční zastávky Chřenovice, odkud je to pohodová několikaminutová jízda na kole do centra areálu. Prostředí areálu obklopeného lesy a lemovaného řekou si můžete prohlédnout na stránkách www.familik.cz.

Prezentace:

V pátek 19. června od 17.00 hodin do 22.00 hodin, případně v sobotu 20. června do 9.00 hodin. Příjezd do rekreačního zařízení je možný už od pátečního poledne.

Ubytování:

Ve vlastních stanech, případně v obytných autech nebo v dřevěných srubech a v chatkách. Platí si každý sám při příjezdu v recepci.

  • dítě do 3 let – zdarma
  • dítě do 10 let – 60 Kč
  • dospělé osoby – 80 Kč
  • stan – 60 Kč
  • auto – 50 Kč
  • vzdušné (jen dospělí) 14 Kč

Ceny se rozumí za jednu noc.
Voda na sprchování po celý den zdarma (bez použití žetonů či příplatků).
Sociální zařízení vybaveno dle platných hygienických norem.
Voda je pitná v celém areálu.

Nocování v chatkách:

V rekreačním zařízení je dostatečná možnost ubytování pod střechou, buď ve srubech s 8 lůžky, nebo v chatkách se 4 lůžky, případně ve zděné budově jsou čtyřlůžkové pokoje. Zájemci si mohou domluvit ubytování individuálně s paní Petrou Hanzlíkovou (tel.: 605 205 140). Jak se budou sruby, chatky a pokoje postupně zaplňovat, bude této možnosti ubytování ubývat, proto kdo dřív zavolá…
Heslo: CYKLOVÍKEND
Jinak je k dispozici dostatečně velká plocha pro stanování, případně pro nocování v obytných autech.

Stravování:

Jídlo si účastníci zajišťují sami. V sobotu v podvečer dostanou všichni od pořadatelů zdarma opečenou klobásu a pivo, děti nealko. V areálu je kiosek s občerstvením. Je možnost přiobjednat si snídaně na místě za 40 Kč, děti za 30 Kč.

Trasy:

Místní terén poskytuje nesčetné množství tras vhodných k výletům na kole. Trasy už byly projety a budou doporučeny. Nikomu ale nebráníme, aby si zvolil individuální. Neorganizujeme žádný hromadný peloton. Tipy na návštěvu zajímavých míst dostanou účastníci při prezentaci. Doporučujeme velkou cykloturistickou mapu č. 138 Vlašimsko, případně č. 139 Havlíčkobrod­sko, obě v měřítku 1:60 000 z vy­davatelství SHOCART.

Večerní program:

Páteční i sobotní večer vyplní přednášky cyklocestovatelů a promítání, která se dojednávají.

Další podrobnosti:

Po celou dobu srazu bude možnost zakoupit rozličné vybavení firmy Sport Arsenal za velice příznivé ceny. Počítat můžete i s odbornými radami, případně s namontováním brašen na vaše kolo zkušenými pracovníky firmy.
Tento víkend je také jedinou příležitostí v roce zakoupit si knížky z vydavatelství CYKLOKNIHY s 50procentní slevou. Podmínkou je, že svůj požadavek nahlásíte předem (telefonicky – 377 539 988, mailem – redakce@cyklok­nihy.cz). Knihy vám připravíme, nebudeme je posílat, a v kempu vám je předáme proti zaplacení.

Poznámka:

Celý areál bude rezervován jen pro naši akci. Přesto je účast tentokrát omezena maximálním počtem 220 účastníků. Je proto nutné se nahlásit pořadatelům předem (tel.: 325 551 962 nebo e-mail:obchod@spor­tarsenal.cz). Sledujte stránky firmy Sport Arsenal, kde bude případně vyhlášen STOP-stav.

Upozornění provozovatele RZ:

V rekreačním zařízení je špatný signál, proto ponechte doma všechny možné IT přístroje, neb je zde nevyužijete. Taktéž nepoužívejte při příjezdu GPS souřadnice, protože v tomto případě hrubě nesedí.

Přejeme všem účastníků mnoho příjemných zážitků.
Těšíme se na vás.

Fotogalerie

Z Cyklovíkendu 2013 v Poděbradech Z Cyklovíkendu 2013 v Poděbradech Z Cyklovíkendu 2013 v Poděbradech
Jiří Říha (PR), 08.06.2015
Do vaší knihovny

Každý kopec bere … DECH

Milan Silný
Výborná inspirace k výletům na nejzajímavější české a příhraniční kopce.
Pátá kniha autora a volné pokračování jeho knih: Každý kopec má své ... NEJ Každý kopec stojí za ... TO Každý kopec se zvedá ... VÝŠ Víte…
279 Kč

Rozhlednovým rájem 2019

Jiří Štekl
61 renovovaných, nových a ještě novějších rozhleden České republiky
Vzhůru na rozhledny – na kole, pěšky, vlakem, autem i lanovkou V další naší rozhlednové knize jsou představeny nové a krásné rozhledny…
199 Kč
Blogy

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

 ()
Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila, že až opravdu nebudu nikam jezdit, tak se popis dovolené bude hodit. V době Covidové jsem prošlapala pohorky, praskla podrážka, tak když bylo jasné, že zase jedeme do Vysokých Tater a budu…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

 ()
Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci. Jenže v kopcích, co rostou u moře, je to ve vedru na kole sado-maso, to mám rád, chci zase vidět moře z výšky. A chci ho vidět ze sedla, ne z auta. Cestou jsme se zastavili na Mont Ventoux,…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

 ()
Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však velmi nejisté a nezdá se mi rozumné cestovat s kolem přespříliš daleko. Chci trasu s návratem k nějaké konečné pražského metra. Chci však také vidět nějaká zajímavá - pro mě - místa. Volba…
Favorit1970 | 30.08.2021

Vez mě dál, Esko má 01 – Pískovny u Neratovic

 ()
Voda přede mnou, voda nade mnou. 7. 8. 2021 Obsah: KPČ A IVČ.Za Ďáblicemi si držte kšiltovku, jedeme z kopce.Lom Kojetice.Vodojem Kojetice.Neratovice.Pískovna MlékojedyKřenecké jezero - OvčáryPři návratu do kopečka nevržou mi kolečka. Ale řetěz od písku.Miškovice - alea iacta est.Kbely - stehna -…
Favorit1970 | 08.08.2021

Dámská 2021, aneb suchou nohou mezi mraky 15.7. až 18.7. 2021

 ()
čtvrtek 15. 7., společně najeto 60 km, 228 m Plány pro letošní Dámskou byly skromné, vlastně ani hranice jsme překročit nechtěly. Po loňské cestě podle Mže jsme opět plánovaly řeku nebo možná i řeky dvě. Ploučnici a kousek Kamenice, jenže Covid zase rozhodoval za nás, dlouho se nevědělo, kdy a za…
HMS | 27.07.2021
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

200 cyklistů (3 přihlášení)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021