reklama

7 000

DNES - tady, pes musel být se mnou, neboť mu patří většina spoluúčasti
DNES - tady, pes musel být se mnou, neboť mu patří většina spoluúčasti
Foto: Autor

Je 2. prosince, můj oblíbený měsíc, navečer i tady začalo konečně sněžit a já jsem nadšená z mé první sedmitisícovky, na kterou jsem začala pomýšlet 29. srpna 2014 na Etsch-Radweg (Via Claudii Augustě) u Trenta po překonání mého loňského ročního rekordu 5 115 km.

Listuji cestovním deníkem:

Nejvíce cyklistický byl červen s 879 km. K moři jsem letos nedojela, ale po jeho pobřeží jsem jezdila. Nejjižnějším bodem bylo Bibione u Jaderského moře, o něco blíž k severu Malcesine u Lago di Garda, k němuž jsem dojela z Brennerského průsmyku. Nejvýše jsem byla v zahraničí na Kartitscher Sattel na Karnische Dolomitenstrasse v Rakousku (1526 m n. m.), v Čechách na Harrachových kamenech v Krkonoších (1421 m n. m.).

Nejdelší jednodenní cesty: domácí - 153 km 12. dubna z domova k vlaku a pak z Neratovic domů, zahraniční - 144 km 21. června od Talsperre Bautzen k Rastplatzu u Nisy 10 km za Forstem.

Od severu jsem měla nejdál domů od lomu Stanislaw z Polska - 74 km, z jihu z Neratovic přes Mělník, Štětí a Kokořín - 144 km, ze západu z Děčína - 111 km a od východu z vrchu Ředice u Lomnice n. P. - 20 km.

Okružních cest bylo více, ale jen jedna hezky do kruhu - po "dalmatinské" silnici 101 kolem Prahy, ve dvou dnech 182 km.

Na kole jsem byla u pramenů řek Labe, Cidlina a Spréva, k pramenu Jizery to bylo kousek bez kola, k pramenu Moravy autem a pěšky.

Rekordu dosáhla moje 5. baterie v tachometru - 15 753 km.

První letošní cyklocestu jsem uskutečnila 1. ledna, výšlap na Kozákov s 32 km. Na Kozákově jsem byla v tomto roce 10x, radost mám také z pěšího zdolání několika našich nejvyšších hor. Poslední cyklocesta teprve bude, jedu dál, kolo už budu však střídat s lyžemi.

Ještě jsem tady, nebudu brečet, nechci večer jenom lehnout si a spát, dokud to jde, budu si hrát.

Fotogalerie

03.12.2014 vložil/a: Quatsch
karma článku: 5.82
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(4.8)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.8)

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

Cestování
Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit domov. Těžší byl návrat, když už…
01.07.2019
Quatsch
(5.07)
PR

Cestování a důležitost cestovního pojištění

 ()
Proč je vlastně cestovní pojištění nezbytnou výbavou každého turisty či cestovatele? Jaké všechny situace dokáže pokrýt a na co je dobré se připojistit? Ve světě dnes také máme nového strašáka v podobě koronaviru, čemuž se rovněž mnohé pojišťovny přizpůsobily i ve svých pojistných smlouvách. Na tato a další témata se podíváme v rámci našeho článku, po jehož přečtení může být i vaše dovolená klidnější a bezpečnější.

Elektrické koloběžky: Jak jsou na tom s legislativou a pojištěním?

 (pexels.com)
I když se auto jeví jako optimální dopravní prostředek, co se týče rychlosti a komfortu, pro některé situace tak úplně nestačí. Perfektním příkladem jsou větší města, kde při cestování v dopravní špičce můžete ztratit klidně i hodinu postáváním v zácpách a na semaforech.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (11 přihlášených)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021