reklama

Od Innu k Lago di Garda, od Drávy k Jaderskému moři ...

Inn
Inn
Foto: Autor

Na konci prázdnin a začátku září si hodně lidí všimlo na rakouských a italských silnicích Škody 120, to jsme byli zase my - my 4 a pes a 4 kola.

Auto ujelo bez problémů 2056 km. Kdyby mi syn neoblepil nový ráfek svou izolepou, skončilo by moje cyklocestování u Brixenu a neujela bych 620 km. Tady je přehled mých cyklocest během 14 dnů (většinou mě na nich někdo doprovázel):

1. INNRADWEG: Mezi městy Wörgl a Bruck am Ziller jsem jela s dětmi 23,9 km. Vyjeli jsme po asfaltové cyklostezce, která však nevedla podél řeky, tak jsme se za Kundlem otočili zpět, abychom projeli zvolený úsek po břehu Innu, po neznačené cestě.

2. V dešti jsem s manželem odjížděla z Brennerského průsmyku, který ve výšce 1374m n. m. odděluje na rakousko-italské hranici Stubaiské a Zillertalské Alpy. Byla to 49km dlouhá cesta mezi Brennerem a Fortezzou po EISACKTAL-RADWEG částečně po zrušené železnici podél řeky Eisack (Isarco), do Vipitena údolím Wipptal, z Vipitena údolím Eisacktal.

3. Za slunečného, horkého počasí jsme všichni podnikli perfekto-cestu natěžko od mýtnice nad Brixenem k Lago di Garda a zpět, 366 km. Do Bolzana jsme pokračovali přes Brixen po EISACKTAL-RADWEG. Po projetí Bolzanem-Süd jsme se dostali k soutoku řek Eisack a Adige (Etsch) a dál jeli po ETSCH-RADWEG. Řeka Adige nás vedla přes Trento do Rovereta. Z Bolzana do Rovereta jsme si tedy užívali dálkovou cyklotrasu po starověké římské silnici - VIU CLAUDII AUGUSTU. Z Rovereta jsme vyjeli na passo S. Giovanni ve výšce 287 m n. m. a následoval prudký, 4,2 km dlouhý sjezd do Torbole k největšímu italskému jezeru Lago di Garda. Nějaký čas jsme strávili na jeho pobřeží. Objet celé jezero (což by bylo pro nás s naloženými koly asi nejsnadnější) se mnou chtěl jen syn. Nejdál jsme byli v Malcesine, tam někde jsme taky nocovali přímo na pláži. A pak jsme se vraceli stejnou cestou s jinými pohledy zpět k autu. Čekalo na nás na Unbewachter Parkplatz.

4. Zavzpomínala jsem na Drauradweg a od Drávy jsem jela se synem 38, 6km z Kartitscher Sattel (1526 m n. m.) u rakouského Sillianu po KARNISCHE DOLOMITENSTRASSE ke Kötschachu. Byla to docela pěkná cesta s výhledy na Karnische Alpen (i trochu sněhu jsme viděli) a do údolí Lesachtal s říčkou Gail.

5. cyklovýlet se neuskutečnil, protože na Plöckenpassu (1360 m n. m.) nás Itálie přivítala lijákem.

6. 80 km jsem najezdila v Bibione po pobřeží, ve městě, k ústí Tagliamenta, k majáku ...

7. CICLOVIA ALPE ADRIA - nádherná cyklostezka, která spojuje Salzburg a Grado. Alpami po zrušené železniční trati s tunely a viadukty, údolím řeky Fella jsem po ní jela z Resiuty za Udine do obce Pietra Tagliata s dětmi, dál s manželem přes Pontebbu, Ugovizzu a Tarvísio až na italsko-rakouskou hranici, celkem 57,7km.

8. Poslední úsek na kole byl už jen takový symbolický - 4km sjezdem z Pyhrnpassu nad Liezenem jsem se sama loučila s pěknou cestou.

Ze 400 fotografií malý výběr ...

Fotogalerie

10.09.2014 vložil/a: Quatsch
karma článku: 4.52
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.22)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.07)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.81)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Extrem Tour)

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

Itálie
02.09.2022 - 10 dní
cyklistický
Autobusem
13 390 Kč
 (CK Cyklotur)

Od Julských Alp k Jaderskému moři na kole

Itálie, Slovinsko
02.09.2022 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 860 Kč
 (CK Vlha)

Sardinie na kole

Itálie
02.09.2022 - 10 dní
cyklistický
Autobusem
22 600 Kč
PR

Vyrazte na kole a vyhrajte spoustu cen se soutěží Natura!

 ()
Letní měsíce jsou pro výlety na kole ideálním obdobím. Ne že by se jindy na kole jezdit nedalo, ale hezké počasí a volnější režim jsou ideální pro zábavné, relaxační i kondiční projížďky. Ale pozor, ačkoliv vás během jízdy ovívá větřík, neměli byste zapomínat na dostatečný pitný režim.

6 tipů, co všechno zabalit do lékárničky na dovolenou

 (Unsplash.com)
Dovolená není jen čas radosti a odpočinku, ale i zvýšeného rizika zdravotních obtíží. Nevolnost, zažívací potíže nebo alergie. To a ještě více může doprovázet změnu prostředí a režimu. Co všechno byste si neměli zapomenout zabalit s sebou do lékárničky?

I při cestách na kole oceníte úrazové pojištění

 ()
Slunečné počasí přímo vybízí k tomu, abyste vytáhli kolo, oprášili ho, zkontrolovali, na hlavu nasadili helmu a vyrazili na projížďku. Ať už vaše cesty povedou silnicí, loukou, lesem, úzkými cestičkami nebo vyrazíte za hranice naší vlasti, určitě se vám bude hodit i pojištění.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (19 přihlášených)

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část…
Kristina | 08.08.2022

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti…
HMS | 04.08.2022

Na Kanáry na kole 4

Kanárský ostrov El Hierro mě vtáhnul do svých krás větší silou než jsem čekal. Do toho pár setkání se…
Martin_re-cyklista | 21.06.2022