reklama

Od Innu k Lago di Garda, od Drávy k Jaderskému moři ...

Inn
Inn
Foto: Autor

Na konci prázdnin a začátku září si hodně lidí všimlo na rakouských a italských silnicích Škody 120, to jsme byli zase my - my 4 a pes a 4 kola.

Auto ujelo bez problémů 2056 km. Kdyby mi syn neoblepil nový ráfek svou izolepou, skončilo by moje cyklocestování u Brixenu a neujela bych 620 km. Tady je přehled mých cyklocest během 14 dnů (většinou mě na nich někdo doprovázel):

1. INNRADWEG: Mezi městy Wörgl a Bruck am Ziller jsem jela s dětmi 23,9 km. Vyjeli jsme po asfaltové cyklostezce, která však nevedla podél řeky, tak jsme se za Kundlem otočili zpět, abychom projeli zvolený úsek po břehu Innu, po neznačené cestě.

2. V dešti jsem s manželem odjížděla z Brennerského průsmyku, který ve výšce 1374m n. m. odděluje na rakousko-italské hranici Stubaiské a Zillertalské Alpy. Byla to 49km dlouhá cesta mezi Brennerem a Fortezzou po EISACKTAL-RADWEG částečně po zrušené železnici podél řeky Eisack (Isarco), do Vipitena údolím Wipptal, z Vipitena údolím Eisacktal.

3. Za slunečného, horkého počasí jsme všichni podnikli perfekto-cestu natěžko od mýtnice nad Brixenem k Lago di Garda a zpět, 366 km. Do Bolzana jsme pokračovali přes Brixen po EISACKTAL-RADWEG. Po projetí Bolzanem-Süd jsme se dostali k soutoku řek Eisack a Adige (Etsch) a dál jeli po ETSCH-RADWEG. Řeka Adige nás vedla přes Trento do Rovereta. Z Bolzana do Rovereta jsme si tedy užívali dálkovou cyklotrasu po starověké římské silnici - VIU CLAUDII AUGUSTU. Z Rovereta jsme vyjeli na passo S. Giovanni ve výšce 287 m n. m. a následoval prudký, 4,2 km dlouhý sjezd do Torbole k největšímu italskému jezeru Lago di Garda. Nějaký čas jsme strávili na jeho pobřeží. Objet celé jezero (což by bylo pro nás s naloženými koly asi nejsnadnější) se mnou chtěl jen syn. Nejdál jsme byli v Malcesine, tam někde jsme taky nocovali přímo na pláži. A pak jsme se vraceli stejnou cestou s jinými pohledy zpět k autu. Čekalo na nás na Unbewachter Parkplatz.

4. Zavzpomínala jsem na Drauradweg a od Drávy jsem jela se synem 38, 6km z Kartitscher Sattel (1526 m n. m.) u rakouského Sillianu po KARNISCHE DOLOMITENSTRASSE ke Kötschachu. Byla to docela pěkná cesta s výhledy na Karnische Alpen (i trochu sněhu jsme viděli) a do údolí Lesachtal s říčkou Gail.

5. cyklovýlet se neuskutečnil, protože na Plöckenpassu (1360 m n. m.) nás Itálie přivítala lijákem.

6. 80 km jsem najezdila v Bibione po pobřeží, ve městě, k ústí Tagliamenta, k majáku ...

7. CICLOVIA ALPE ADRIA - nádherná cyklostezka, která spojuje Salzburg a Grado. Alpami po zrušené železniční trati s tunely a viadukty, údolím řeky Fella jsem po ní jela z Resiuty za Udine do obce Pietra Tagliata s dětmi, dál s manželem přes Pontebbu, Ugovizzu a Tarvísio až na italsko-rakouskou hranici, celkem 57,7km.

8. Poslední úsek na kole byl už jen takový symbolický - 4km sjezdem z Pyhrnpassu nad Liezenem jsem se sama loučila s pěknou cestou.

Ze 400 fotografií malý výběr ...

Fotogalerie

10.09.2014 vložil/a: Quatsch
karma článku: 4.52
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.07)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.8)

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

Cestování
Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit domov. Těžší byl návrat, když už…
01.07.2019
Quatsch
(5.07)
Tip na letošní dovolenou
 ((c) Südtirol Marketing)

Zimní radovánky v Jižním Tyrolsku

Itálie
22.02.2022 - 5 dní
zimní
Autobusem
8 700 Kč
 (Ruda Růžička, CK Kudrna)

Běžkování v Dolomitech

Itálie
08.03.2022 - 6 dní
zimní
Autobusem
8 700 Kč
 (CK Vlha)

Ponte di Legno – Passo Tonale

Itálie
19.03.2022 - 7 dní
zimní
Autobusem
8 900 Kč
PR

Připojte se k nám a stavte kola Canyon

 ()
Přijmeme zaměstnance pro montáž a servis kol a elektrokol. Brno-Slatina, tel: 533 445 421

Jak vybrat ideální zimní bundu pro chladné dny na sport i do města?

 (everydaytextures / Shutterstock.com)
S příchodem podzimu a zimy je třeba vybavit svůj šatník kvalitní bundou, která vás zahřeje. Může přitom být složité vybrat si ty správné parametry, díky kterým se i v zimě budete cítit pohodlně. Nabízí se několik základních tipů, na co se při výběru nové bundy zaměřit.

Tenisky jako obuv na kolo?

 (In Green / Shutterstock.com)
Již sto padesát let jsou tenisky jedním z nejoblíbenějších typů obuvi určené pro sport a trávení volného času. Právě toto určení je pro tenisky typické i nyní, ačkoliv se začínají prosazovat i jako obuv pro formální příležitosti a s trochou nadsázky lze říci, že poslední příležitostí, pro kterou se tenisky opravdu nehodí, je návštěva Národního divadla nebo opery. Jak je to ale s teniskami pro jízdu na kole? Je něco takového přijatelné nebo nikoliv?

Elektrické koloběžky ovládají svět: Jak se na jejich provoz dívá legislativa?

 (zdroj: Unsplash)
Elektrické koloběžky se za posledních pár let staly jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků napříč světem. Setkat se s nimi můžeme nejen ve městě, ale i na výletech v přírodě. Jak už tomu ale bývá, s rostoucí oblibou přišly na řadu i jejich regulace. Jak se k používání elektronických koloběžek staví česká legislativa?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

153 cyklistů (6 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi…
Peggy | 03.01.2022