reklama

RUNDREISE 2023: De - BeNeLux - Fr

Foto: Autor

Oblast, kam bychom se mohli jet letos projet, navrhl manžel. Co tam, to už mi neřekl. Plánování jsem nechala na něm, i když vím, jak on plánuje. Klikne 2x do mapy, body se mu spojí čárou a má hotovo. Tak si vytvořil asi 8 úseků. Odkazy na ně mi poslal v době, kdy už na podrobné plánování nebyl čas. Přesto jsem stihla napsat si poznámky, abych věděla, kam jedu, a přidala nějaká místa, aby se nejelo jen tak. O termínu cesty se doma taky moc nemluvilo. První nervy se objevily, když většina nakliknutých tras záhadně zmizela, nefungovaly ani odkazy, které mi poslal. Tak začal tvořit něco znovu a ono mu to den před odjezdem zase zmizelo. Naštěstí jsme se na expediční cestu vydali, chtěla jsem někam jet. Nedůsledná příprava se mi samozřejmě nelíbila. Můj průvodce stále koukal do mobilu i za jízdy, místo aby se té jízdě věnoval. Nejvíc to schytal, když do mě zezadu vrazil. Jak by to asi dopadlo, kdyby vedle zrovna nebyla tráva, kdyby tam byl beton, nebo to bylo na mostě. Z trávy se daly věci posbírat.

Když už 3. den byly úseky "steil hoch", přestávalo se mi to líbit: "Tady nejezdí natěžkisti, tady nejezdí žádní cyklisti! Copak tam, kam jedeme, nevede lepší silnice?" Prý ne. Nespokojenost jsem dávala nadále najevo, až jsem se dozvěděla, že do navigace zadával "horské kolo". "Ty jó, MTB!" ... "Horské kolo není MTB." To nešlo zůstávat v klidu :-D

V Nizozemsku jezdí každý na kole. Všude kola, všude cesty pro cyklisty, kteří po nich jezdí svižným tempem. Cyklocesty jsou i pro malé motorky. Takže se cyklista nesmí moc motat, aby ho na užší cestě nesejmula předjíždějící motorka. Auta většinou na přechodech dávají přednost, ale není to samozřejmostí. Věci si Nizozemci, včetně školáků, vozí vpředu na nosiči v bedýnce nebo v košíku, větší náklad, děti, či třeba partner partnerku v korbě na kole před sebou.

Jazykově to je v zemích Beneluxu rozmanité - nizozemština, němčina, fríština, francouzština, lucemburština, angličtina. Převažovala konverzace v podobě pozdravů a ty byly různé. Jednou ze mě při odpovědi na pozdrav vypadlo i "buon giorno". Pokud došlo k větší komunikaci, dařila se i v němčině, nebo více jazyky dohromady.

1. den jsme vyjeli proti proudu Mosely a dojeli na trojzemí.
12. den jsme se po proudu Mosely z jiného trojzemí vrátili.

Více o cestě ve fotoreportáži:

https://jana-l.rajce.idnes.cz/Rundreise_2023_De_-_BeNeLux_-_Fr/

Fotogalerie

08.06.2023 vložil/a: Quatsch
karma článku: 4.21
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.24)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.58)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.81)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Mamut tour)

Francouzská riviéra na kole

Francie
22.09.2023 - 10 dní
cyklistický
Autobusem
13 990 Kč
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

136 cyklistů (3 přihlášení)

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023

Rytířská cyklotoulka

Podmínky pro zahraniční výjezdy nebyly to léto zrovna příznivé, a tak jsme pro další vícedenní cyklotoulku s…
JohnyB | 02.07.2023