reklama

Jen jsem se dotkla jeho kožíšku

Foto: Autor

Nádherný den jako malovaný. Akorát ty občasné přepršky ho občas trošku kazily. Takže jsme zůstali odpoledne doma. Až navečer mezi dvěma lehkými deštíky se to tak nějak podařilo, že oschla silnice a mohli jsme si jít zabruslit podél řeky. Mám tyhle podvečerní projížďky moc ráda. Pozorovat jak voda mění barvu podle toho, s jakou intenzitou slunko svítí anebo nesvítí. Každý večer je řeka trošku jiná, někdy je celá taková do černa jako rozoraná černozem, jindy do hněda nebo do žluta jako lány obilí, a do červena, když se v ní odrážejí sluneční paprsky. Jednou je průhledná a jindy temná až do hlubin. Ráda se jen tak kochám, na nic nemyslím a jedu, vlasy mi vlají a řeka si jen tak teče.

Když má člověk štěstí, může při jízdě zahlédnout i zvířata a není až tak velkou zvláštností semtam uvidět přebíhat přes cestu zajíce nebo srnku, občas prolítne bažant nebo plave po vodě kačena. Dokonce i vydru jsem v řece jednou zahlédla.

A tak jsem se domů vrátila taková potěšená a natěšená. Nabuzená před dalším deštěm, jehož příchod se dal očekávat už podle tmavých mraků vykukujících za sluneční koulí. Byla jsem prostě nabitá energií a radostí. Plná elánu jsem ještě vzala kolo, že dojedu těsně před  zavírací dobou na nákup, ať si běháním po supermarketu nekazím zítřejší den.

Sluníčko ještě prosvítalo zpoza mraků a já se pořád kochala a kochala. Hlavní silnicí, kterou jsem musela přejet, nedostavěnou bytovkou, kterou se snaží developer už dva roky marně prodat, stromy lemujícími silnici, i cyklistickou stezkou, která byla, jak už to tak bývá chvíli před bouří, skoro prázdná.

Před místní kavárnou jsem měla oči jako na stopkách, protože jeden nikdy neví, kdy mu rozjívený puberťák nebo zmatený penzista skočí zákeřně pod kolo. Ani ve snu by mě nenapadlo číhat po nebezpečí při zemi.

A vtom se to stalo!

Běžel a vypadalo to, že se snad i usmívá. Na to, abych ho zahlédla dřív, byl příliš malý, i když co se týče svého druhu možná až příliš velký.

Sakra!

Strašně jsem se lekla.

Bojím se myší! Štítím se jich! A ještě víc nesnáším potkany!

Co mám teď dělat?
Brzdím jako zběsilá, ale ten hnusnej hlodavec je tak blízko.
:-(

Pravda, nejela jsem rychle, mohla bych klidně seskočit, ale mám  jenom sandály. Bez ponožek! Co když mi to hnusné zvíře přeběhne přes nohu! Fuj! Nebo mě do ní dokonce kousne?! A bude si hlodat a hlodat, hlodavec jeden hnusnej! Brr! To fakt nechci.

Brzdím a brzdím a potkan jako neohrožený bojovník si mě vůbec nevšímá a běží klidně dál, přes MOJI cestu a před MÝM kolem! Stočím bicykl trošku do strany a tak se svým pláštěm jenom lehce dotknu jeho kožíšku. Ani to s ním nepohne, štráduje si vesele dál a za chvíli je pryč. Je mu úplně fuk, že stojím na asfaltu a klepu se jako osika.

Protože dneska jsem ve městě potkala potkana a nebyl pod kamenem, pod kamenem......

Hajzl!

Zkazil mi zbytek dne.

Fotogalerie

08.05.2012 vložil/a: kocik
karma článku: 4.22
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Každej si potřebuje dokázat, že na to má :-)

Cestování
„A ne abyste jeli na Jedlovou," kladla mi na srdce maminka mého přítele, když nám slavnostně předávala klíče od chaty, „tam nikdo na kole…
25.04.2012
kocik
(7.1)

Městem na kole

Ze života
...a sakra", mručím si celá zrůžovělá s nosem na řidítkách a se zadkem vysoko ve vzduchu. Zase mě zradil městský kanál. Myslela jsem, jak…
30.12.2011
kocik
(6.47)

Ach ti sportovci:-))

Ze života
Protože bydlím v polabské nížině, nikoho asi nepřekvapí, že kolo je mým oblíbeným dopravním prostředkem."Nojo, u vás vlastně jezdí každej,"…
14.07.2011
kocik
(7.65)
PR

Jaké vybavení vozit na kole neustále s sebou?

 (pexels)
Jaro se konečně hlásí o slovo, což znamená, že lyžařské vybavení schováváme do kůlny a naopak vytahujeme cyklistické vybavení, na něhož po roce přichází čas. Než se však vydáte na svou první letošní vyjížďku a naženete si pár kilometrů k dobru, zkontrolujte nejen stav kola, ale také se ujistěte, že máte všechny potřebné doplňky k dispozici. Existuje totiž několik věcí, bez kterých byste neměli ujet ani jeden jediný metr.

CBD a regenerace po sportu

 ()
Pokud se pravidelně věnujete sportu, pravděpodobně vám nemusíme vysvětlovat, jak důležitá je dostatečná regenerace. Nejen, že nám pomáhá se co nejrychleji zotavit po náročném tréninku či závodu, ale zároveň je nezbytnou prevencí nepříjemného zranění a vleklé léčby.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (14 přihlášených)

Na Kanáry na kole 2

Pokračování vyprávění o cestě za kamarádem žijícím na La Palmě. Odtamtud jsem se už přemístil na Tenerife a v…
Martin_re-cyklista | 24.05.2022

Proč bychom se nerakovinovali aneb onkologickým pacientem snadno a rychle

Tento můj deník vznikal v době, kdy Lubošovi byla zjištěna rakovina, a psala jsem jej v průběhu léčby tak,…
šíp | 18.05.2022

Vez mě dál, Esko má 04 - Za mizející krajinou ropáků

Motto výletu. Poslouchej [poslouchej]Píseň mou [varovnou]Jen pár not [jen pár slov]Ten zvláštní tón [snad je…
Favorit1970 | 15.05.2022