reklama

Ani o vteřinu pozděj, rozumíš!!!

K podnětu tohoto článku mne vyburcovaly 2 zkušenosti z nedávné doby. Někdo tady píše, co mne dnes potěšilo a co mne dnes naštvalo. Tohle by bylo trošku pod to druhé. Ale nevím jaké již je číslo. A kdybych to věděl, a nadpis byl stejný, toho, kdo to píše, by to asi nepotěšilo.

Jak o sobě píšu, jezdím na kole kamkoliv. Rovněž ty příhody se staly, když jsem byl na kole a někam jel. Vlastně to potkalo někdy asi každého z Vás. Jsou místa, kde se kolo a auto nevyhnou, nebo jen s velkými obtížemi. A také jsou situace, kdy je vhodnější, aby řidič cyklistu nepředjížděl. Přesto jsou řidiči, kteří i přes to chtějí v daném místě cyklistu předjet. Ušetřený čas je +- 1 vteřina, maximálně 1 minuta. Zkuste si odhadnout, jak dlouhý časový úsek to je. Pokud to dokážete tipnout správně, tak klobouk dolů. Takový čas, který už se dá celkem rozeznat, je 5 minut.

Přitom problémů z tohoto manévru může vzniknout mnoho, včetně zranění, případně smrti.

Vůbec ten život je dneska hektický. Honíme se za každou vteřinou. Žijeme v naprosto šíleným tempu, a to tak, že zapomínáme na to, co kolem nás je a kdo kolem nás je, či jaký je ten druhý. Spoustu věcí přehlížíme, protože bychom se někam nedostali včas. Reagujeme nevrle a zbrkle, protože nás "tlačí čas". Myslíme si, že máme víc, ale ve skutečnosti máme ze života méně, než kolik tímto honěním se za každou vteřinou získáme. Zkusme se někdy zastavit, tam, kde zrovna jsme a podívat se, co je kolem nás. Nikdo stejně nepozná, že jdeme o 5 minut později. A na tom, co děláme, se to neprojeví, a když, tak v kladném slova smyslu.

Takže si dejte pohov, hned, ani o vteřinu pozděj!

22.02.2012 vložil/a: cyklopalmovka
karma článku: 2.62
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

O (cyklistických) helmách

Ostatní
Jest o mne známo, že nejsem žádným zastáncem nošení cyklistických přileb, neboli helem, ba, že jakákoliv zmínka o tom, že jsou potřeba, je…
31.05.2015

Bohnická historka

Ostatní
Bohnice jsou zvláštní částí Prahy. Jsou proslavené po celé Praze a jejím okolí, možná i daleko na Moravě. O jejich věhlas se postarala…
03.05.2015
cyklopalmovka
(0.21)

Smutný příběh

Ostatní
Kdosi založil ohýnek. Jen malý, takový, který zahřeje a všelijak jinak pomůže. Všichni kolem byli nadšeni a shlukli se kolem ohýnku.…
16.03.2014
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

149 cyklistů (1 přihlášený)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023