reklama

Moje cyklo-půl-Španělsko 2011/III

Daroca
Daroca
Foto: Autor

Fotodokumentace viz:

http://bugabooess.rajce.idnes.cz/Spanelsko_na_kole_3/

Španělsko, 16. července 2011
Jsme na trase mezi Zaragozou a Darocou. Před námi je další pásmo hor. Stoupáme na pas ve výšce 1000 m n. m. V 9:45 jsme dosáhli prvního vrcholu puerto de Paniza ve výšce 938.
Před dalším pasem vyrážíme na pěší túru po hradbách nejzachovalejšího španělského středověkého města Daroca. Zachovaly se jich 3 km. Vedou po kopcích od pevnosti k pevnosti a shlížíme z nich na terakotové střechy města. Jedinečný pohled a příležitost pro fotografování. Ve městě se zachovaly středověké městské brány, kostely a vzácná kašna ze 16. století zvaná „dvacet pramenů".
Po Deroce nás čekalo další stoupání do výšky 1150 m. Cestu do kopce nám ztěžoval protivítr. Trápil nás nejméně 30 km. Abychom se s nepřízní počasí lépe vyrovnávali, pohybovali jsme se v balíku. Bylo to lepší.
Skončili jsme za vsí Embid na ovčí pastvině. Bylo zde malé „jezírko", které slouží ovcím jako napajedlo. Než ovce dorazily, někteří z nás se v něm vykoupali. Asi to nebylo moc hygienické, ale rozhodně osvěžující. Zdolali jsme velmi těžkých 88 km. Spíme 1110 m n. m. mezi Embidem a Tortuel.

Španělsko, Tortuel, 17. července 2011
Hned při výjezdu ze stanoviště se projevil na Vlastíkově kole defekt, asi trn. Oprava byla trojnásobná, jako vždy, když nelze příčinu dohledat, ale nakonec úspěšná.
Za poznáváním jsme se zastavili ve městě Molina de Aragón. Zde jsme narazili na velké poutače s postavou Don Quijote de la Mancha. Nad městem se tyčí mohutný hrad Alcazar s hradbami z 10. stol., kde v té době sídlili Arabové. V Molině je řada krásných kamenných středověkých staveb a přes říčku Gallo se zachoval kamenný římský mostek.
Jinak ale celé město vypadalo jako po velkém flámu. Všude nepořádek, odpadky, flašky. V sobotu tu zřejmě probíhal nějaký svátek, dle obrázků na domech snad dokonce církevní. Obloha se chvílemi mračí, slunce střídavě pálí, možná se dočkáme nějaké vody shora.
Déšť se nedostavil, za to druhé totální vyčerpání ano. Cesta vedla přes hory a všichni už toho měli plné zuby. Já osobně jsem začala pochybovat o racionalitě letošní trasy zvlášť s ohledem na délku a profil právě zdolávaných etap a věkové a zdravotní rozvrstvení týmu. Dluh, který jsme nabrali včera, se ještě prohloubil.
Jsem ve stavu, kdy se z toho, že trávím zase dovolenou na kole vlastně, neraduju, spíš se trápím. Nejde přeci o to, to vydržet, což umím, ale radovat se, a to se nedostavuje, přestože krajina okolo je výrazně krásnější, než dva dny před tím. Táboříme u potoka nad Puente de Vadillos ve výšce 1003 m n m.

Fotogalerie

25.10.2011 vložil/a: Bu
karma článku: 3.63
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

1705 km na kole aneb z Košic do Gagauzie - 10. - 11. č.

Cestování
10. č.  Oblast Budžak - Gagauzie Gagauzie je autonomní oblast Moldávie, která se na rozdíl od Podněstří od Moldávie neodpojila. Usídlili…
07.01.2013
Bu
(3.31)

1705 km na kole aneb z Košic do Gagauzie - 7. - 9. č.

Cestování
7. č. Besarábie je území mezi řekami Prut, Dněstr a Dunaj. První táboření na odpočívadle u silnice je v pohodě. Kohouti z nedaleké vsi…
07.01.2013
Bu
(2.98)

1705 km na kole aneb z Košic do Gagauzie - 4. - 6. č.

Cestování
Milí kamarádi, před několika dny jsem na stránky NaKole.cz umístila první upoutávku na deníček a fotky posbírané na podzim  na…
10.11.2012
Bu
(3.94)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Bondo)

Mallorca na kole: Svěží vítr

Španělsko
19.09.2024 - 11 dní
cyklistický
Letecky
28 940 Kč
 (CK Frčíme)

Barcelona na kole

Španělsko
27.09.2024 - 4 dny
cyklistický
Letecky
15 900 Kč
 (CK Extrem Tour)

Menorca na kole

Španělsko
05.10.2024 - 8 dní
cyklistický
Letecky
19 880 Kč
PR

Maďarsko, úchvatné výlety na kole a kde pohodlně sehnat dálniční známku

 (freepik.com)
Patříte-li mezi vášnivé cyklisty, jistě vám nemohlo uniknout, kolik krásných a pohodlných tras nabízí nedaleké Maďarsko. A pokud se rozhodnete právě pro Maďarsko dálniční známka vám značně ušetří čas i najeté kilometry. Pojďme se tedy podívat, co všechno lze očekávat a v závěru článku vám poradíme, kde nejlépe si maďarskou dál-niční známku opatřit.

Na dovolenou, na kole, na víno… Přichází období dovolených – užijte si ji na kole!

EuroVelo 13 (Niederösterreich-Werbung)
Chladný vánek ve vlasech, krása ubíhající krajiny. Nekonečnou idylu jemně ruší jen vlastní dech. Zní to neodolatelně? Pak vzhůru do sedla a hurá do Dolního Rakouska, kde na vás čeká šest skvěle připravených cyklistických poznávacích tras a objevte malý, dobrý hotel - skrytý klenot mezi hostinci. Prozradíme vám tajné tipy, které znají jen místní nebo je doporučují dobří přátelé.

Na kole za snem: Přeměň vášeň pro cyklistiku na vítězství

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Cyklistika je pro mnoho lidí více než jen koníček nebo způsob dopravy; je to vášeň, která přináší radost, zdraví a pocit svobody. Jak ale tuto vášeň přeměnit na skutečné vítězství? Tento článek vám ukáže cestu, jak dosáhnout svých cyklistických cílů a proměnit nadšení ve skutečné úspěchy, a to i s lehkým nádechem adrenalinu a rizika.

Spojte zábavu a pohyb: Cyklistika a hazard v jednom

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Kombinace zábavy, pohybu a adrenalinu je snem mnoha lidí, kteří hledají nové a vzrušující zážitky. Na první pohled se zdá, že cyklistika a hazard nemají mnoho společného, ale při hlubším pohledu zjistíme, že mohou být velmi dobře kombinovatelné. Obě aktivity spojuje vzrušení, soutěživost a dobrodružství.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

215 cyklistů (8 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | 16.07.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024