reklama

Moje cyklo-půl-Španělsko 2011/III

Daroca
Daroca
Foto: Autor

Fotodokumentace viz:

http://bugabooess.rajce.idnes.cz/Spanelsko_na_kole_3/

Španělsko, 16. července 2011
Jsme na trase mezi Zaragozou a Darocou. Před námi je další pásmo hor. Stoupáme na pas ve výšce 1000 m n. m. V 9:45 jsme dosáhli prvního vrcholu puerto de Paniza ve výšce 938.
Před dalším pasem vyrážíme na pěší túru po hradbách nejzachovalejšího španělského středověkého města Daroca. Zachovaly se jich 3 km. Vedou po kopcích od pevnosti k pevnosti a shlížíme z nich na terakotové střechy města. Jedinečný pohled a příležitost pro fotografování. Ve městě se zachovaly středověké městské brány, kostely a vzácná kašna ze 16. století zvaná „dvacet pramenů".
Po Deroce nás čekalo další stoupání do výšky 1150 m. Cestu do kopce nám ztěžoval protivítr. Trápil nás nejméně 30 km. Abychom se s nepřízní počasí lépe vyrovnávali, pohybovali jsme se v balíku. Bylo to lepší.
Skončili jsme za vsí Embid na ovčí pastvině. Bylo zde malé „jezírko", které slouží ovcím jako napajedlo. Než ovce dorazily, někteří z nás se v něm vykoupali. Asi to nebylo moc hygienické, ale rozhodně osvěžující. Zdolali jsme velmi těžkých 88 km. Spíme 1110 m n. m. mezi Embidem a Tortuel.

Španělsko, Tortuel, 17. července 2011
Hned při výjezdu ze stanoviště se projevil na Vlastíkově kole defekt, asi trn. Oprava byla trojnásobná, jako vždy, když nelze příčinu dohledat, ale nakonec úspěšná.
Za poznáváním jsme se zastavili ve městě Molina de Aragón. Zde jsme narazili na velké poutače s postavou Don Quijote de la Mancha. Nad městem se tyčí mohutný hrad Alcazar s hradbami z 10. stol., kde v té době sídlili Arabové. V Molině je řada krásných kamenných středověkých staveb a přes říčku Gallo se zachoval kamenný římský mostek.
Jinak ale celé město vypadalo jako po velkém flámu. Všude nepořádek, odpadky, flašky. V sobotu tu zřejmě probíhal nějaký svátek, dle obrázků na domech snad dokonce církevní. Obloha se chvílemi mračí, slunce střídavě pálí, možná se dočkáme nějaké vody shora.
Déšť se nedostavil, za to druhé totální vyčerpání ano. Cesta vedla přes hory a všichni už toho měli plné zuby. Já osobně jsem začala pochybovat o racionalitě letošní trasy zvlášť s ohledem na délku a profil právě zdolávaných etap a věkové a zdravotní rozvrstvení týmu. Dluh, který jsme nabrali včera, se ještě prohloubil.
Jsem ve stavu, kdy se z toho, že trávím zase dovolenou na kole vlastně, neraduju, spíš se trápím. Nejde přeci o to, to vydržet, což umím, ale radovat se, a to se nedostavuje, přestože krajina okolo je výrazně krásnější, než dva dny před tím. Táboříme u potoka nad Puente de Vadillos ve výšce 1003 m n m.

Fotogalerie

25.10.2011 vložil/a: Bu
karma článku: 3.62
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

1705 km na kole aneb z Košic do Gagauzie - 10. - 11. č.

Cestování
10. č.  Oblast Budžak - Gagauzie Gagauzie je autonomní oblast Moldávie, která se na rozdíl od Podněstří od Moldávie neodpojila. Usídlili…
07.01.2013
Bu
(3.31)

1705 km na kole aneb z Košic do Gagauzie - 7. - 9. č.

Cestování
7. č. Besarábie je území mezi řekami Prut, Dněstr a Dunaj. První táboření na odpočívadle u silnice je v pohodě. Kohouti z nedaleké vsi…
07.01.2013
Bu
(2.98)

1705 km na kole aneb z Košic do Gagauzie - 4. - 6. č.

Cestování
Milí kamarádi, před několika dny jsem na stránky NaKole.cz umístila první upoutávku na deníček a fotky posbírané na podzim  na…
10.11.2012
Bu
(3.94)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (2 přihlášení)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023