reklama

Dovolená na Labské cyklostezce – snobsky s ubytováním

Po dobré zkušenosti z loňska, kdy jsme si užili dovolenou na kolech na Vltavské cyklostezce na cestě z Krumlova do Prahy, jsme se rozhodli s manželkou a osmi letým synem, že pojedeme opěvovanou Labskou.
Naplánoval jsem cestu z domova do Prahy vlakem a pak podél Vltavy a Labe do Děčína a přes Hřensko, Máchovo jezero, Mladou Boleslav zpět do Prahy a opět vlakem domů.
Protože na stan už nejsme, vyhledal jsem přes Internet zhruba po 35 kilometrových úsecích ubytování. Preferoval jsem levnější, ale s vlastní sprchou.
Téměř vše nakonec vyšlo k naší spokojenosti. I když 35 stupňová vedra nám dělala potíže zejména v některých podkrovních pokojích.
Kdyby chtěl někdo absolvovat podobný výlet, níže poskytuji konkrétní zkušenosti. Mám i mapy s vyznačením kešek a hintů, takže pokud by měl někdo zájem pobavit své dítě po cestě hledáním pokladů, mohu poslat mailem.
Vzkaz dámám od mé manželky: Pokud jdete do přírody na malou, nenechávejte tam papírové kapesníky! Stačí si vzít igelitový pytlík a vše pak vyhodit do koše.

Sobota (30km)
Plán
Veselí - Praha 8:30-10:30 R objednat/rezervovat úschovu kol během přepravy 576,-Kč. Nocleh: Hotel Sport, U Cukrovaru 1086, Kralupy n.Vl., 315 726 043, 3 lůžka, 1090,- + 3x100,- za snídaně.
Skutečnost
Nákup jízdenek a místenek pro kola proběhly přes e-shop Českých drah bez potíží. Cesta na kolech přes Prahu byla v pohodě. Zaujal nás zámeček Trója s krásnou zahradou. Po cestě bylo hodně různých občerstvení, ale málo poctivých restaurací. Nakonec jsme se výborně najedli až v Kralupech v Café Restaurantu Kotva na nábřeží hned u cyklostezky. Protože z restaurace není vidět na kola, jeli jsme až k mostu a pak zpět po břehu řeky. Nocleh v hotelu Sport v Kralupech byl průměrný - dle očekávání.

Neděle (29km)
Plán
Nocleh: Pension Family, Italská 3429, Mělník, 775 214 600 - cca 1000,-Kč.
Skutečnost
Poobědvali jsme až v Mělníce na náměstí v restauraci U piráta. Jídlo i prostředí výborné.
Pension Family je u rušné ulice s pokojem, kuchyní a sprchou v patře. Kromě rušné ulice mi vadilo množství věcí zřejmě odložených z domácnosti majitele: polštářky, malé i větší kávovary, lampičky, konvice, ... V kuchyni na lince nebylo k hnutí. Nádobí v lince nebylo čisté. V pokoji byla obrovská televize a videopřehrávač se stovkou válečných filmů.

Pondělí (35km)
Plán
Nocleh: Nováková, Lounky 40, 3x 250,-se snídaní 608 259 782.
Půjčovna v Lounkách U trumpetky motorová loďka 300,-/hod., houpačky, trampolína.
Skutečnost
Poblíž vodáckého areálu v Račicích jsme si užili krásné koupání v pískových jezerech. Na oběd jsme zajeli do Roudnice na náměstí do restaurace Monaco. Jídlo bylo dobré, ale zahrádka je na velmi rušné ulici.
Ubytování u paní Novákové bylo pěkné včetně dobré snídaně. U trumpetky jsme si pinkli volejbal a ocenili dobré pivo.

Úterý (38km)
Plán
Nocleh: Penzion Komtesa, Velká Hradební 763/39 Ústí nad Labem [email protected] +420 777 322 986. Zarezervován pokoj Rafaela za 990,-Kč. Možná snídaně za 80,-/osobu. Na pokoji lze uvařit kávu. Hned vedle je pekárna, restaurace.
Skutečnost
Kavárnu s párou v Litoměřicích prostě nesmíte minout! Nádherná atmosféra, výborná káva, domácí limo, ...
Obědvali jsme v Pivovaru na Rychtě - výborné jídlo a ochlazování vzduchu vodní mlhou přišlo vhod. Zarazili nás pobudové a narkomani na lavičkách v centru.
Penzion Komtesa potěšil velkou ložnicí, kuchyní a sprchou. Vše příjemné.

Středa (30km)
Plán
Nocleh: Hotel Kaple, U kaple 544, Děčín, 3lůžkový pokoj Ekonomy 1185,-Kč, možnost večeře a snídaně 90,-/osobu.
Skutečnost:
Hotel Kaple je na kopci nad Děčínem, což nás na konci cesty dorazilo. Ubytování je pěkné v tichém prostředí vedle famózní kaple, ale večer nám vadilo zakouřené prostředí v restauraci. Ráno byla ale dobrá snídaně v čistém prostředí.

Čtvrtek (31km)
Plán
Hotel Lípa, Vysoká Lípa u Jetřichovic, 300,-/osobu se snídaní, +420-412 555 047, 602 102 262, sociálky na patře.
Skutečnost
Obědvali jsme v Hřensku v restauraci U kostela. Hřensko je plné restaurací zaměřených na Němce. Naše jídlo však bylo podprůměrné. Po cestě jsme navštívili Divokou soutěsku: Kola jsme nechali v Mezné v restauraci za plotem a pěšky jsme sešlapali přes kilometr k soutěsce. Tam jsme si zaplatili vyhlídkovou cestu lodí tam a zpět, protože cesta z horního kotviště do Mezné je dlouhá 5 kilometrů.
Ubytování v hotelu Lípa bylo sice se společnými sprchami na chodbě, ale vše bylo čisté a příjemné. Personál udělal klukovi i studené kakao, což jinde nešlo získat. Snídaně OK.

Pátek (35km)
Plán
Nocleh: Penzion Monika, Jiráskova 636/31, 470 01 Česká Lípa, 3 lůžkový apartmán 700,- Tel.: +420 487 824 997
Mobil: +420 733 220 221.
Skutečnost
Obědvali jsme v České Lípě na náměstí v restauraci u hotelu Moriss - výborné dražší jídlo. Nocleh v Penzionu Monika je slušný, ale bohužel v cikánské čtvrti - přes noc byly oslavy.

Sobota (20km)
Plán
Nocleh: Středisko Roháč* * * Jana Roháče z Dubé 29, Doksy 807,- Kč bez snídaně tel.222 500 555.
Skutečnost
Vykoupali jsme se v lomu nedaleko Provodína a pak v Aquaparku ve Starých Splavech, kde kluk ocenil nafukovací atrakce a tobogány. Obědvali jsme v nějaké restauraci pod hrází. Ubytování nás zklamalo. Středisko Roháč je turistická ubytovna. Pokoj jsme měli pod střechou proti dveřím na půdu. Teplota v noci kolem 40 stupňů bez možnosti vyvětrat (malé okno). Nakonec jsme spali venku pod širákem.

Neděle (40km)
Plán
Nocleh: Penzion Piano Ranch, Čejetičky 16, Mladá Boleslav, 990,- pro 3 včetně snídaně.
Skutečnost
Penzion Piano Ranch z venku nezaujal, ale příjemný majitel a hlavně stylový pokoj s koupelnou s velkými okny na větrání a sítěmi proti hmyzu vše v dobré obrátil.

Pondělí (35 km)
Plán
Penzion Na požárech, Jana Zacha 979, Čelákovice Tel: 326 991 641, 989,-Kč
Skutečnost
Obědvali a spali jsme v penzionu Na požárech. Vrchní sice působil dojmem, jako že mu vadí, že mu tam chodí lidi, ale jídlo bylo dobré a na čistém prostorném pokoji i větrák, který rozhýbal horký vzduch.

Úterý (31km)
Dojezd do Prahy Hlavní nádraží, Praha - Veselí: 15:33 - 17:27, 16:33 - 18:27, 17:33 - 19:27, vše s povinnou rezervací pro kola.

28.07.2016 vložil/a: VLB
karma článku: 3.62
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

Cestování
V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a 11letým synem na kolech. Přes…
11.09.2018
VLB
(3.95)

Dovolená na kole s 10 letým klukem: Veselí n.Luž.- Pálava– Veselí

Cestování
Plán Vyjedeme z domova z Veselí nad Lužnicí přes Jindřichův Hradec, Českou Kanadu, Dačice, Jemnici, Vranov, podél hranic Podyjím, Šobes,…
01.09.2017
VLB
(3.96)

V Moravském krasu na kole

Cestování
Poznat Moravský kras na kolech. To byl náš cíl, když jsme vyrazili ve třech – rodiče s desetiletým synem. Přes akční pobyty na internetu…
03.08.2017
VLB
(3.32)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (10 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023