reklama

Návrat k Černé Elstře

Labe
Labe
Foto: Autor

Vstávali jsme ve tři hodiny, abychom stihli dojet na noc do Tiefenau. Byla jasná obloha, svítily hvězdy. Ale u nás bývá počasí často jiné. Skoro celá cesta do Děčína byla v dešti. Na nábřeží jsme seděli bezradně v autě, chtěli jsme odsud zmizet se svítáním. Pršelo do sedmi, pak nám počasí začalo přát a v půl osmé jsme odjížděli. K autu jsme se vrátili po čtyřech dnech s 365 cyklokilometry (120,44 - 79,40 - 85,70 - 79,60).

Části cesty:

  1. Elberadweg: Děčín - Grödel
  2. Flosskanal-Radweg: Grödel - Elsterwerda
  3. Schwarze Elster-Radweg: Elsterwerda ...
  4. Lausitzer Seenland
  5. Elsterquelle - pramen Černé Elstry u Kindisch
  6. Dampfbahnroute Sachsen = Schwarzbachtal + Sebnitztalweg
  7. Elberadweg: Bad Schandau - Děčín

Na noc jsme do Tiefenau nedojeli. Postavili jsme si stan na břehu Labe, 1,5 km před začátkem pěkné cesty podél Grödel-Elsterwerdaer Flosskanal, který spojuje Labe a Černou Elstru.

Druhou noc jsme strávili na břehu jezera Senftenberger See v altánu na širokých lavicích. Výhled byl skvělý, navázání jednoho přátelství příjemné, ale rušná silnice na opačné straně a bzučavky mě nenechaly se vyspat.

Další den jsme sledovali tok Černé Elstry zároveň s projetím oblastí lužických jezer až do obce Gödlau, kde jsme se schovali v autobusové čekárně před dvouhodinovým vichrem a deštěm a zůstali zde do rána. Ačkoliv v obci, byl tu naprostý klid. K pramenu Elstry zbývalo asi pět kilometrů. V Kindisch z ní byl už jen roztomilý potůček.

Čtvrtý den po ukončení našeho cykloputování od soutoku Černé Elstry s Labem (před čtyřmi měsíci) u jejího pramene jsme si užívali hezkou cestu dál – se sjezdy, výhledy, údolím…

Elberadweg mě první den trochu nudila, na konci bylo zpestřením posledních dvacet kilometrů po břehu Labe z Bad Schandau potmě.
Připojuji k blogu foto ke každé části cesty.
Podrobnější cesta je na fotografiích zde: jana-l.rajce.idnes.cz

Fotogalerie

23.09.2015 vložil/a: Quatsch
karma článku: 4.22
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.07)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.8)

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

Cestování
Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit domov. Těžší byl návrat, když už…
01.07.2019
Quatsch
(5.07)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)

Berchtesgadensko na kole

Rakousko, Německo
28.06.2022 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
12 660 Kč
 (CK Mamut tour)

Bavorsko a Tyrolsko na kole

Rakousko, Německo
09.07.2022 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
11 500 Kč
 (CK Cyklotur)

Tyrolsko-bavorské pomezí

Rakousko, Německo
23.07.2022 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
11 180 Kč
PR

Jak ušetřit na cyklistickém vybavení?

 (pexels)
Cyklistické vybavení je důležité nejen pro komfort cyklistů, ale také pro jejich bezpečnost. Při nákupu byste tedy neměli primárně hledět na pořizovací ceny. Přesto můžete ušetřit, a to několika způsoby.

Jak vybrat ideální zimní bundu pro chladné dny na sport i do města?

 (everydaytextures / Shutterstock.com)
S příchodem podzimu a zimy je třeba vybavit svůj šatník kvalitní bundou, která vás zahřeje. Může přitom být složité vybrat si ty správné parametry, díky kterým se i v zimě budete cítit pohodlně. Nabízí se několik základních tipů, na co se při výběru nové bundy zaměřit.

Tenisky jako obuv na kolo?

 (In Green / Shutterstock.com)
Již sto padesát let jsou tenisky jedním z nejoblíbenějších typů obuvi určené pro sport a trávení volného času. Právě toto určení je pro tenisky typické i nyní, ačkoliv se začínají prosazovat i jako obuv pro formální příležitosti a s trochou nadsázky lze říci, že poslední příležitostí, pro kterou se tenisky opravdu nehodí, je návštěva Národního divadla nebo opery. Jak je to ale s teniskami pro jízdu na kole? Je něco takového přijatelné nebo nikoliv?

Elektrické koloběžky ovládají svět: Jak se na jejich provoz dívá legislativa?

 (zdroj: Unsplash)
Elektrické koloběžky se za posledních pár let staly jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků napříč světem. Setkat se s nimi můžeme nejen ve městě, ale i na výletech v přírodě. Jak už tomu ale bývá, s rostoucí oblibou přišly na řadu i jejich regulace. Jak se k používání elektronických koloběžek staví česká legislativa?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (20 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 10.

Kdo nebyl na Háji, nebyl na Ašsku Ašský výběžek je velice zajímavý kout Česka, před mnoha lety jsme jeho…
Peggy | 25.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději…
Peggy | 10.01.2022