reklama

Návrat k Černé Elstře

Labe
Labe
Foto: Autor

Vstávali jsme ve tři hodiny, abychom stihli dojet na noc do Tiefenau. Byla jasná obloha, svítily hvězdy. Ale u nás bývá počasí často jiné. Skoro celá cesta do Děčína byla v dešti. Na nábřeží jsme seděli bezradně v autě, chtěli jsme odsud zmizet se svítáním. Pršelo do sedmi, pak nám počasí začalo přát a v půl osmé jsme odjížděli. K autu jsme se vrátili po čtyřech dnech s 365 cyklokilometry (120,44 - 79,40 - 85,70 - 79,60).

Části cesty:

  1. Elberadweg: Děčín - Grödel
  2. Flosskanal-Radweg: Grödel - Elsterwerda
  3. Schwarze Elster-Radweg: Elsterwerda ...
  4. Lausitzer Seenland
  5. Elsterquelle - pramen Černé Elstry u Kindisch
  6. Dampfbahnroute Sachsen = Schwarzbachtal + Sebnitztalweg
  7. Elberadweg: Bad Schandau - Děčín

Na noc jsme do Tiefenau nedojeli. Postavili jsme si stan na břehu Labe, 1,5 km před začátkem pěkné cesty podél Grödel-Elsterwerdaer Flosskanal, který spojuje Labe a Černou Elstru.

Druhou noc jsme strávili na břehu jezera Senftenberger See v altánu na širokých lavicích. Výhled byl skvělý, navázání jednoho přátelství příjemné, ale rušná silnice na opačné straně a bzučavky mě nenechaly se vyspat.

Další den jsme sledovali tok Černé Elstry zároveň s projetím oblastí lužických jezer až do obce Gödlau, kde jsme se schovali v autobusové čekárně před dvouhodinovým vichrem a deštěm a zůstali zde do rána. Ačkoliv v obci, byl tu naprostý klid. K pramenu Elstry zbývalo asi pět kilometrů. V Kindisch z ní byl už jen roztomilý potůček.

Čtvrtý den po ukončení našeho cykloputování od soutoku Černé Elstry s Labem (před čtyřmi měsíci) u jejího pramene jsme si užívali hezkou cestu dál – se sjezdy, výhledy, údolím…

Elberadweg mě první den trochu nudila, na konci bylo zpestřením posledních dvacet kilometrů po břehu Labe z Bad Schandau potmě.
Připojuji k blogu foto ke každé části cesty.
Podrobnější cesta je na fotografiích zde: jana-l.rajce.idnes.cz

Fotogalerie

23.09.2015 vložil/a: Quatsch
karma článku: 4.22
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.22)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.07)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.81)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Mamut tour)

Bavorsko a Tyrolsko na kole

Rakousko, Německo
12.08.2022 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
11 500 Kč
PR

Vyrazte na kole a vyhrajte spoustu cen se soutěží Natura!

 ()
Letní měsíce jsou pro výlety na kole ideálním obdobím. Ne že by se jindy na kole jezdit nedalo, ale hezké počasí a volnější režim jsou ideální pro zábavné, relaxační i kondiční projížďky. Ale pozor, ačkoliv vás během jízdy ovívá větřík, neměli byste zapomínat na dostatečný pitný režim.

6 tipů, co všechno zabalit do lékárničky na dovolenou

 (Unsplash.com)
Dovolená není jen čas radosti a odpočinku, ale i zvýšeného rizika zdravotních obtíží. Nevolnost, zažívací potíže nebo alergie. To a ještě více může doprovázet změnu prostředí a režimu. Co všechno byste si neměli zapomenout zabalit s sebou do lékárničky?

I při cestách na kole oceníte úrazové pojištění

 ()
Slunečné počasí přímo vybízí k tomu, abyste vytáhli kolo, oprášili ho, zkontrolovali, na hlavu nasadili helmu a vyrazili na projížďku. Ať už vaše cesty povedou silnicí, loukou, lesem, úzkými cestičkami nebo vyrazíte za hranice naší vlasti, určitě se vám bude hodit i pojištění.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

203 cyklistů (13 přihlášených)

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část…
Kristina | 08.08.2022

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti…
HMS | 04.08.2022

Na Kanáry na kole 4

Kanárský ostrov El Hierro mě vtáhnul do svých krás větší silou než jsem čekal. Do toho pár setkání se…
Martin_re-cyklista | 21.06.2022