reklama

1. máj na Akci Bílý Kámen

Foto: Autor

(zkratka VU znamená vojenský újezd)
Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen.
Však nyní již máme na auto nosič na kolo , atak jsme dali na střechu auta dva kola a jelo se.
Vstávali jsme v 5 výjezd pak byl v 5:30 a přes nový Jičín,Budišov nad Budišovkou jsme dojeli až do Města (respektivem městečka) Libavá.
Zde byl jeden z několika málo vstupů do vojenského ujezdu, kde se mohlo dnes vyjmečně vstoupit. Museli jsme však dodržet pár pravidel, které nebyli nějak nečekané. Vzít jsme si měli přilbu, občanku, zaplatit 30 ,- za poplatek vzít si mapu.. a mohli jsme jed.
Dále ve vojesnkém újezdu jsme pak museli dodržet následujicí pravidla: Nevstupovat mimo vyznačenou cestu na mapě,nefotit a dodržovat bezpečnost (tzn. například uhnout projíždějicím autům)..... I to jsme po sléze zvládli dobře a i nějakou tu fotku máme sice jen opravdu málo ale máme...
Po 7. hodince raní jsme se tak vydali k větrnému mlýnu ve Městě Libavá a dále do centrální oblasti V.U, Libavá směr Smilov.. Krajina vu libavá je silně zalesněná s loukami, kde vojáci mají svá cvičiště a podobně, místní příroda je vška nádherná...a i památníky a zbytky bývalých vesnic se zde dají najít, ty tu zde zanechali Němci, kteří byli v roce 1946,7 a 8 vyhnáni a již nikdy se zde nevrátili. Češi pak zde vybudovali vojesnký ujezd a vesnice kde kdysi žily stovky obyvatel byli zbourány.
jak sjem tak jeli dál ke smilovskému rybníku začalo mrholit, však ani to nás nezastavilo a jeli sjme směr bývalá vesnice Velká Střelná. Projeli jsme těsně pod pozorovatelnou, kde byl pěkný výhled na velkou část VU Libavá a přijeli na křižovatku cest a k pomníku na Velkou Střelnou.
Dále jsme pokračovali z kopečku k řece (v těchto místech potoku) Odře, která nedaleko pramení. U nejaké studny nebo něčeho jí připomínajicí ... před býv. obcí Nová ves nad Odrou jsme si dali svačinku a jeli dál.
Projeli jsme zbytkem lesa a vjeli na hlavní silnici z Olomouce do Ostravy, tedy na Potšát,dále jsme již jeli z kopce a to snad 20 km. Přes město Potštát a obce Boškov,Bonkov,Olšovec a Střítež nad Ludinou. Kvůli velkému dešti, který nás zastihl před Potštátem jsme skončily ve vsi Bělotín a , protože jsme zde byli 4 hodiny před zastavením 1. vlaku (vlaky zde staví jen 3. deně 2 ráno a jeden odpoledne), tak nás odvezl děda autem zpět domů. Celí zmáčení, ale zdraví jsme dojeli domů a můžem zítra jed na Valašsko. A jestli bude pršet? uvidíme, snad ne.
a zde pár fotek a to i když se fotit nesmělo (fotky byli většinou foceny mimo Vu Libavá, ve Vu 2, které byli vyfoceny i přes zákaz.

Fotogalerie

01.05.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 1.89
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)

vkv - 7 vrcholů raspektivem 9 za den. a hluboké lesy Valašska plné zvířat.

Cestování
Dobrý den, dneska jsem měl ze školy ředitelské volno. A tak jsem se zapojil do podle mne nesmyslné soutěže Vrchlařská koruna Valašska. A že…
16.04.2015
kismulu
(2.26)
PR

Jaké zdravé jídlo si vzít na kolo?

 (freepik.com / senivpetro)
Cyklistika je sport, který vyžaduje fyzickou zdatnost a odolnost. Správná výživa vám může pomoci dosáhnout optimálního výkonu, výdrž a navíc. zabezpečit efektivní regeneraci. Ať už jste nadšeným amatérem, který si užívá víkendové vyjížďky, nebo zkušeným závodníkem, správný výběr potravin a tekutin hraje klíčovou roli v tom, jak se během jízdy i po ní cítíte.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

167 cyklistů (7 přihlášených)

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023

Premiéra na Bohemia Divide

Bohemia Divide je název jednoho z dnes už asi kultovních cyklistických ultra-závodů bez podpory. 750-800…
JohnyB | 28.10.2023

6. část - Bulharsko – k moři!

Naše děti už dávno vědí, že když k moři, tak si k němu musí dojet na kole. Těšily se, ale to horko tyhle…
Peggy | 18.10.2023