reklama

Cesta do Zoo Ostrava

V sobotu jsem se jel po delší době podívat na kole do zoo.
Kvůli vzdálenostem jsem si vybral naše krajské město a jeho Zoo.
Cesta do tohoto města mne trvá asi 3 hodinky (část Michálkovice-Zoo). Vyjel jsem tedy ráno však jsem nikde moc nespěchal a z domu jsem vyjel až okolo 7 hodiny. Přičemž jsem si udělal i docela velké přestávky např. v Trnávce u rybníků činila přesetávka 30 minut. Město Ostrava je opravdu kousek. Atak jsem si mohl dovolit jed opravdu rychle a vytěžit ze sebe maximum aniž by se musel bát konci sil.

Ale jakže jsem to vlastně jel? Celou cestu jsem jel lesem,polem prostě mimo silnici- vyjímku pak tvoří poslední část cesty v Ostravě,ale i zde jsem hojině využíval cyklotras a cyklostezek.

První vesnicí po obci Lubina, kde bydlím byla obec Hájov a s výhledem na město Příbor jsem se přes kopečky dostal až k rychlostní silnici do Českého Těšína, po které by mne však jed nenapadlo atak jsem tuto silnici podjel. Vystoupal k lesu.
Odsut mne však čekal pohodlný sjezd přes obec Kateřinice až do Trnávky k rybníkům. Zde zmíněná přestávka na svačinu a odjezd. Dále kolem zámku v Trnávce ke koupaliští do Chabičova. Nyní již stoupání lesní bahnitou cestou do kopce a následný sjezd do Staré vsi nad Ostravicí. Přejezd hlavní cesty a po cyklotrase dále nad rybníkem až do Nového Světa v Krmelíně.

I zde následný přejezd vsí avšak hlavní cestě. Nyní pokračování asi 200 m po hlavní silnici a odbočka k obchodním domům Tesco-Makro inak též k obchodní zoně Hrabová a následný podjezd hlavní cesty do Kunčiček. Nyní již pohodlná cesta do Kunčiček a sjíždění podél Ostravice k Slezskoostravskému Hradu. Ovšem po dlouhém sjezdu po Proudu Ostravice stoupání po žluté turistické značce k směrem k haldě Ema a kolem Ustředního hřbitova do zoo. Následná prohlídka Zoo Ostrava.

Po prohlídce Zoo Ostrava sjezd kolem Stadionu K mostu M. Sýkory a následný průjezd centrem k obchodnímu domu Nová Karolína- menší nákup. Dále již cesta zpět k řece Ostravice a do Krmelína. S malým odpočinkem pokračování dále. uzavírkou přes Krmelín do Brušperka. zde menší nehoda a píchnutí kola. A jejda co ted! asi 2 hodinová přestávka na příjezd pomoci jelikož sem si nevzal pumpičku. Po dvou hodinách odjezd dále. A to po rovince-cyklotrase obcí Fryčovice do Rychaltic. Je šest hodin večer a já stoupám do -Hájova kde po stoupání následuje sjezd, po sjezdu opět stoupání a po stoupání opět sjezd. Od autobusové zastávky Hájov ČSD pokračuji již do vsi Lubina a domů přijíždím díky velké přestávce až před 7 večerní. Nevadí. Příště si beru sebou vercajk na opravu duše.

14.04.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 3.29
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč

Nejčtenější blogy:

PR

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.

Jak se obléknout v zimě na kolo?

 (unsplash.com)
Jestli se nechcete vzdát zimních vyjížděk na kole, tak si pořádně rozmyslete, co obléknout, abyste zůstali v teple. V první řadě berte v potaz aktuální počasí a stav vozovky. Zaměřte se na teplotu vzduchu, která napoví, jak se správně obléknout pro jízdu v chladných a nepříznivých podmínkách. Co si vzít na sebe pro zimní vyjížďku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

114 cyklistů (1 přihlášený)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022