reklama

Cesta do Zoo Ostrava

V sobotu jsem se jel po delší době podívat na kole do zoo.
Kvůli vzdálenostem jsem si vybral naše krajské město a jeho Zoo.
Cesta do tohoto města mne trvá asi 3 hodinky (část Michálkovice-Zoo). Vyjel jsem tedy ráno však jsem nikde moc nespěchal a z domu jsem vyjel až okolo 7 hodiny. Přičemž jsem si udělal i docela velké přestávky např. v Trnávce u rybníků činila přesetávka 30 minut. Město Ostrava je opravdu kousek. Atak jsem si mohl dovolit jed opravdu rychle a vytěžit ze sebe maximum aniž by se musel bát konci sil.

Ale jakže jsem to vlastně jel? Celou cestu jsem jel lesem,polem prostě mimo silnici- vyjímku pak tvoří poslední část cesty v Ostravě,ale i zde jsem hojině využíval cyklotras a cyklostezek.

První vesnicí po obci Lubina, kde bydlím byla obec Hájov a s výhledem na město Příbor jsem se přes kopečky dostal až k rychlostní silnici do Českého Těšína, po které by mne však jed nenapadlo atak jsem tuto silnici podjel. Vystoupal k lesu.
Odsut mne však čekal pohodlný sjezd přes obec Kateřinice až do Trnávky k rybníkům. Zde zmíněná přestávka na svačinu a odjezd. Dále kolem zámku v Trnávce ke koupaliští do Chabičova. Nyní již stoupání lesní bahnitou cestou do kopce a následný sjezd do Staré vsi nad Ostravicí. Přejezd hlavní cesty a po cyklotrase dále nad rybníkem až do Nového Světa v Krmelíně.

I zde následný přejezd vsí avšak hlavní cestě. Nyní pokračování asi 200 m po hlavní silnici a odbočka k obchodním domům Tesco-Makro inak též k obchodní zoně Hrabová a následný podjezd hlavní cesty do Kunčiček. Nyní již pohodlná cesta do Kunčiček a sjíždění podél Ostravice k Slezskoostravskému Hradu. Ovšem po dlouhém sjezdu po Proudu Ostravice stoupání po žluté turistické značce k směrem k haldě Ema a kolem Ustředního hřbitova do zoo. Následná prohlídka Zoo Ostrava.

Po prohlídce Zoo Ostrava sjezd kolem Stadionu K mostu M. Sýkory a následný průjezd centrem k obchodnímu domu Nová Karolína- menší nákup. Dále již cesta zpět k řece Ostravice a do Krmelína. S malým odpočinkem pokračování dále. uzavírkou přes Krmelín do Brušperka. zde menší nehoda a píchnutí kola. A jejda co ted! asi 2 hodinová přestávka na příjezd pomoci jelikož sem si nevzal pumpičku. Po dvou hodinách odjezd dále. A to po rovince-cyklotrase obcí Fryčovice do Rychaltic. Je šest hodin večer a já stoupám do -Hájova kde po stoupání následuje sjezd, po sjezdu opět stoupání a po stoupání opět sjezd. Od autobusové zastávky Hájov ČSD pokračuji již do vsi Lubina a domů přijíždím díky velké přestávce až před 7 večerní. Nevadí. Příště si beru sebou vercajk na opravu duše.

14.04.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 3.29
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
17.05.2024 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 900 Kč
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
12.07.2024 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 900 Kč
 (CK Frčíme)

Teplické cyklostezky na pohodu

Česko
20.08.2024 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
10 500 Kč

Nejčtenější blogy:

PR

Cascara aneb čaj z kávových třešní: Proč si ho dopřávat co nejčastěji?

 (kofishop.cz)
Myslíte si, že už jste ze světa kávy ochutnali všechno? Pak jste možná zapomněli na cascaru – pochoutku s dlouhou tradicí, která ale zatím stále stojí tak trochu ve stínu tradiční kávy. O co se vlastně jedná a proč byste měli cascaru pustit i do svého šálku?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

151 cyklistů (5 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023