reklama

Bzenec část druhá a návrat domů

Foto: Autor

Je uterý a já sedím tu na notebooku a píši jeden z mých článků a večer se vydávám na malou vyjíždku okolo Bzence. Jak jsem však prožil další dny, zde v Bzenci? Ve středu jsem vstal trošku později než vstávám obvykle (okolo osmé ranní) a do bzence jsem se měl vrátit již kolem dvanácté, ani to mne však neodratilo se vydat do nedalekého Vracova, Milotic u Kyjova a Ratíškovic.

Ještě před půl devátou jsem vyjel po cyklotrase směr Vracov, kterým jsem projel a dostal se dále jsem projel lesem a vsí Vacenovice do Milotic nejprve k malému rybníku a poté k místnímu zámku s krásným francouzským, zámeckým parkem. Však můj cíl byl dále. Asi o půl desáte jsem vyjel dále kolem Vinice a lesa do Ratíškovic.  Vtéto vesnici je železniční muzeum ve vagoně což mne zaujalo a já se vydal k místní neprovozované železnici, která zde vznikla díky nedalekým dolům.

U Muzea ve vagoně jsem si udělal malou pauzu a vydal se zpět do Vacenovic a dále do Vracova. Zde jsem si zajel k místní zahradní železnici, měřící cca: 7 km a dojel zpět do Bzence.

Večer mne čekala cesta na Starý Hrad s kaplí a mimo jiné i s krásným výhledem na Bzenec a okolí. Ve Čtvrtek jsem si již udělal den  klidnější a zajel pouze k Bzeneckým Vátým Pískům do místní ,,pouště". Jenže vše jednou končí a já v pátek balím a jedu do Moravského Písku,  odkud vlakem do Valašského Meziříčí. Zde mě sveze autem můj děda až k nám do Kopřivnice. 

Cyklista Petr Křístek 

Fotogalerie

14.03.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 3.62
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.61)
PR

Cestování a důležitost cestovního pojištění

 ()
Proč je vlastně cestovní pojištění nezbytnou výbavou každého turisty či cestovatele? Jaké všechny situace dokáže pokrýt a na co je dobré se připojistit? Ve světě dnes také máme nového strašáka v podobě koronaviru, čemuž se rovněž mnohé pojišťovny přizpůsobily i ve svých pojistných smlouvách. Na tato a další témata se podíváme v rámci našeho článku, po jehož přečtení může být i vaše dovolená klidnější a bezpečnější.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

181 cyklistů (13 přihlášených)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021