reklama

Bzenec část druhá a návrat domů

Foto: Autor

Je uterý a já sedím tu na notebooku a píši jeden z mých článků a večer se vydávám na malou vyjíždku okolo Bzence. Jak jsem však prožil další dny, zde v Bzenci? Ve středu jsem vstal trošku později než vstávám obvykle (okolo osmé ranní) a do bzence jsem se měl vrátit již kolem dvanácté, ani to mne však neodratilo se vydat do nedalekého Vracova, Milotic u Kyjova a Ratíškovic.

Ještě před půl devátou jsem vyjel po cyklotrase směr Vracov, kterým jsem projel a dostal se dále jsem projel lesem a vsí Vacenovice do Milotic nejprve k malému rybníku a poté k místnímu zámku s krásným francouzským, zámeckým parkem. Však můj cíl byl dále. Asi o půl desáte jsem vyjel dále kolem Vinice a lesa do Ratíškovic.  Vtéto vesnici je železniční muzeum ve vagoně což mne zaujalo a já se vydal k místní neprovozované železnici, která zde vznikla díky nedalekým dolům.

U Muzea ve vagoně jsem si udělal malou pauzu a vydal se zpět do Vacenovic a dále do Vracova. Zde jsem si zajel k místní zahradní železnici, měřící cca: 7 km a dojel zpět do Bzence.

Večer mne čekala cesta na Starý Hrad s kaplí a mimo jiné i s krásným výhledem na Bzenec a okolí. Ve Čtvrtek jsem si již udělal den  klidnější a zajel pouze k Bzeneckým Vátým Pískům do místní ,,pouště". Jenže vše jednou končí a já v pátek balím a jedu do Moravského Písku,  odkud vlakem do Valašského Meziříčí. Zde mě sveze autem můj děda až k nám do Kopřivnice. 

Cyklista Petr Křístek 

Fotogalerie

14.03.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 3.63
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Kudrna)

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

Česko, Rakousko
04.07.2024 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 800 Kč
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
12.07.2024 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 900 Kč
 (CK Frčíme)

Teplické cyklostezky na pohodu

Česko
20.08.2024 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
10 500 Kč
PR

Dovolená plná zážitků: Cyklistika, hazard a relax v jednom

 (shutterstock.com licencia NATALIS)
V letních měsících se otevírají dveře k dobrodružství a odpočinku, a co by mohlo být lepšího než spojit dovolenou plnou zážitků s aktivitami, které nabízejí vzrušení, relaxaci a šanci na výhru? Cyklistika, hazard a relaxace - tři prvky, které mohou vytvořit nezapomenutelný zážitek z dovolené. Přečtěte si, jak tyto různorodé aktivity mohou společně vytvořit dovolenou plnou vzrušení a odpočinku.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

193 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 6. část

Naše první třítisícovka Slibovali jim ráj na zemi a místo toho je čekala jen pustá step. Tak zní úvod příběhu…
Peggy | 20.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024