reklama

Bzenec část druhá a návrat domů

Foto: Autor

Je uterý a já sedím tu na notebooku a píši jeden z mých článků a večer se vydávám na malou vyjíždku okolo Bzence. Jak jsem však prožil další dny, zde v Bzenci? Ve středu jsem vstal trošku později než vstávám obvykle (okolo osmé ranní) a do bzence jsem se měl vrátit již kolem dvanácté, ani to mne však neodratilo se vydat do nedalekého Vracova, Milotic u Kyjova a Ratíškovic.

Ještě před půl devátou jsem vyjel po cyklotrase směr Vracov, kterým jsem projel a dostal se dále jsem projel lesem a vsí Vacenovice do Milotic nejprve k malému rybníku a poté k místnímu zámku s krásným francouzským, zámeckým parkem. Však můj cíl byl dále. Asi o půl desáte jsem vyjel dále kolem Vinice a lesa do Ratíškovic.  Vtéto vesnici je železniční muzeum ve vagoně což mne zaujalo a já se vydal k místní neprovozované železnici, která zde vznikla díky nedalekým dolům.

U Muzea ve vagoně jsem si udělal malou pauzu a vydal se zpět do Vacenovic a dále do Vracova. Zde jsem si zajel k místní zahradní železnici, měřící cca: 7 km a dojel zpět do Bzence.

Večer mne čekala cesta na Starý Hrad s kaplí a mimo jiné i s krásným výhledem na Bzenec a okolí. Ve Čtvrtek jsem si již udělal den  klidnější a zajel pouze k Bzeneckým Vátým Pískům do místní ,,pouště". Jenže vše jednou končí a já v pátek balím a jedu do Moravského Písku,  odkud vlakem do Valašského Meziříčí. Zde mě sveze autem můj děda až k nám do Kopřivnice. 

Cyklista Petr Křístek 

Fotogalerie

14.03.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 3.63
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (16 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023