reklama

Dopolední vyjíždka do Hodonína, Bzenec-Strážnice-Skalica (SK)-Holíč (SK)-Hodonín

Z Bzence do Hodonína je to asi 25 kilásků, já jsem jel přes Skalici na Slovensku takže jsem v pondělí 9.3. vyjel směr Strážnice. Z Bzence na Jížní Moravě do Hodonína na Jižýní moravě. Vyjel jsem již známou cestou po silnici pžře borový les do Strážnice.

ZA místní čátí Bzenec-Přívoz jsem přejel přes řeku Moravu a dojel tak do známé Strážnice, cesta je to z kopce a tak jsem zde skončil již před devátou raní. Na náměstí jsem si dal malou přetávku a dojel k nádraží, odkud jsem pokračoval podél místní železnice pryč z města.

Projel jsem kolem výrobny Strážnických brambůrků a stále podél železnice se vydal do Petrova a s vyýhledem na vinné sklípky Plže jsem dojeln do vsi. Však ještě pokračuji dále až do již známých Sudoměřic, které jsem navštívil při cestě po Beskydsko karpatské magistrále.

V Sudoměřicích si dávám malou přestávku a svačinku,poté se dostávám  na státní hranici CZ/SK. Jedu dále a s výhledem na Bzenecký vodojem sjíždím z kopce do nádherného historického centra města Skalica na Slovensku.

Toto město je opravdu zvláštní a já ho obdivuji je krásné ještě si zde jistě někdy zajedu.Však jedu dále do měta Holíč, kde se dostávám po poměrně dost rušné silnici. I toto město však brzi projíždím ab po cyklotrase se dostávám zýpět do čr do města Hodonín.

Městem projíždím přes náměstí a před dvanáctou hodinou polední se dostávám k vlakovému nádraží. Kupuji lístek a jedu jednu stanici do Moravského písku. Za dvacet kaček si tedy pomůžu o 25 km a ještě před jednou odpolední přijíždím do Bzence. Průvodčí za jednu stanici nepřišel atak jsem měl i přepravu kola zdarma...

12.03.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 3.31
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

224 cyklistů (10 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023