reklama

Dopolední vyjíždka do Hodonína, Bzenec-Strážnice-Skalica (SK)-Holíč (SK)-Hodonín

Z Bzence do Hodonína je to asi 25 kilásků, já jsem jel přes Skalici na Slovensku takže jsem v pondělí 9.3. vyjel směr Strážnice. Z Bzence na Jížní Moravě do Hodonína na Jižýní moravě. Vyjel jsem již známou cestou po silnici pžře borový les do Strážnice.

ZA místní čátí Bzenec-Přívoz jsem přejel přes řeku Moravu a dojel tak do známé Strážnice, cesta je to z kopce a tak jsem zde skončil již před devátou raní. Na náměstí jsem si dal malou přetávku a dojel k nádraží, odkud jsem pokračoval podél místní železnice pryč z města.

Projel jsem kolem výrobny Strážnických brambůrků a stále podél železnice se vydal do Petrova a s vyýhledem na vinné sklípky Plže jsem dojeln do vsi. Však ještě pokračuji dále až do již známých Sudoměřic, které jsem navštívil při cestě po Beskydsko karpatské magistrále.

V Sudoměřicích si dávám malou přestávku a svačinku,poté se dostávám  na státní hranici CZ/SK. Jedu dále a s výhledem na Bzenecký vodojem sjíždím z kopce do nádherného historického centra města Skalica na Slovensku.

Toto město je opravdu zvláštní a já ho obdivuji je krásné ještě si zde jistě někdy zajedu.Však jedu dále do měta Holíč, kde se dostávám po poměrně dost rušné silnici. I toto město však brzi projíždím ab po cyklotrase se dostávám zýpět do čr do města Hodonín.

Městem projíždím přes náměstí a před dvanáctou hodinou polední se dostávám k vlakovému nádraží. Kupuji lístek a jedu jednu stanici do Moravského písku. Za dvacet kaček si tedy pomůžu o 25 km a ještě před jednou odpolední přijíždím do Bzence. Průvodčí za jednu stanici nepřišel atak jsem měl i přepravu kola zdarma...

12.03.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 3.31
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Kudrna)

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

Česko, Rakousko
04.07.2024 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 800 Kč
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
12.07.2024 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 900 Kč
 (CK Frčíme)

Teplické cyklostezky na pohodu

Česko
20.08.2024 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
10 500 Kč
PR

Dovolená plná zážitků: Cyklistika, hazard a relax v jednom

 (shutterstock.com licencia NATALIS)
V letních měsících se otevírají dveře k dobrodružství a odpočinku, a co by mohlo být lepšího než spojit dovolenou plnou zážitků s aktivitami, které nabízejí vzrušení, relaxaci a šanci na výhru? Cyklistika, hazard a relaxace - tři prvky, které mohou vytvořit nezapomenutelný zážitek z dovolené. Přečtěte si, jak tyto různorodé aktivity mohou společně vytvořit dovolenou plnou vzrušení a odpočinku.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 6. část

Naše první třítisícovka Slibovali jim ráj na zemi a místo toho je čekala jen pustá step. Tak zní úvod příběhu…
Peggy | 20.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024