reklama

Lokálko má vrat se mi (2.) - Bartošovická vlečka

Foto: Autor

Dobrý den, včera jsem sliboval že napíši blog.Bohužel čas mi zbyl až dneska, atak se omlouvám a píšu. Včera jsem se vydal dokončit okruh okresem Nový jičín, který jsem minule začal. Ve výsledku jsem tedy za dva víkendy navštívil 32 obcí okresu Nový Jičín .

Mezi obce , které jsem navštívil patří: Tichá, Lichnov, Bordovice, Veřovice, Mořkov, Hostašovice, Hodslavice, Životice u Nového jičína, Nový Jičín, Šenov u Nového Jičína, Kunín, Bernartice nad Odrou, Jeseník n.O., Vražné, Mankovice, Odry, Fulnek, Kujavy, Pustějov, Studénka, Sedlnice ,Skotnice , Příbor, Rybí, Závišice, Štramberk a samozřejmě naší Kopřivnici. 

Včera jsem vyjížděl ráno kolem sedmé hodiny. Cíl výletu byl jedinečný a to navštívit zrušenou Bartošovickou vlečku a objet severní část okresu nový Jičín (Tu jížní jsem ojel minulý víkend). Kolem sedmé jsem se tedy vydal z mojí vsi Lubiny směr Studénka.

Projel jsem příborem na ulivi Ostravskou a hlavní silnici nejaky ten metr jsem pokračoval po ní a zatočil do obce Skotnice.Projel jsem obcí a vyjel oppět na hlavní silnici tu jsem přejel zanedlouho jsem se objevil u zrušeného nádraží v Sedlnicích (zrušeno díky nové zastávky Sedlnice).

Zde jsem posnídal (8:20)  a vydal se obcí nová Horka (Studénka) kde jsem zatočil a vydal se kousek po zrušené Bartošovické vlečce a dále do Studénky.

Zde jsem vyfotil průjez regiojetu a udelal malou pauzu. A pokračoval dále do Pustějova projel jsem obcí.a pokračoval přes obec kujavy. Tyto obce Novojičínského okrasu se mi nejak moc nelíbí. Jsou podle mého kusu ,,špinavé" a jediný výnos obce tvoří většinou hospoda a JZD.

No nic alspon je zde pěkný výhled do okolí na zámek Fulnek a okolní kopečky. Jedu teda do kopce však naštěstí ne dlouho zanedlouhoa sjíždím do pěkného města s náídherným zámkem Fulneka. Dále pokračuji na Fulnecké náměstí, kde obědvám.

 

Dále mě čeká docela strmí kopec s výhledem na město Odry a okolí a pokračuji do Oder. Na  náměstí si opět dávám pauzu a po dvanácté hodině se dostávám přes Vražné do Jeseníku nad Odrou k Jesenické kyselce. Tu si dávám do flašky a ochutnávám jsem tu kupodivu poprvé.  Jenže čas mě brzdí a musím už jed bo nechci přijed domů ve tmě.

Jedu tedy dále a vsí Bernartice nad Odrou pokračuji do udolí Jičínky do Šenova u Nového Jičína, kde si zajíždím do nedalekého Kunína k zámku, ten však nenavštěvuji jelikož jsem tam byl na podzim. Fotím si ho tedy a jedu zpět do Šenova a Nového Jičína. 

Zde menší čtvrt hodinová přestávka a ve dvě hodiny odpoledne se vydávám již známým městem Nový jičím směrem do Kopřivnice. Zanedlouho se objevuji v Rybí, kde nejací chytří hoši přepsali ceduli na Rybí Kost a tak Rybí Kostí pokračuji z kopce do Závišic.

Však rtychlostí větru projíždím i ty a ačkoli nohy už pěkně bolí nedá se nic dělat a pokračuji dále přes kopečky do Kopřivnice, kde se objevujhi okolo 3 odpoledne.Nyní se již vracím domů kde se objevuji asi v 15:20. 

Počasí bylo skvělé, až na dost silný vítr v severní části mojí cesty (tzn. Kolem Fulneka, Oder, Jeseníku nad Odrou).Výlet se mi povedl a kam pojedu příště? to se uvidí, ale bude už Březen tak uvidíme kam zavítá moje maličkost.

ps:poprvé používám upravené fotky tak snad se budou líbit.

Cyklista Petr Křístek

Fotogalerie

22.02.2015 vložil/a: kismulu
karma článku: 3.3
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Den Karviné 2015

Cestování
Jak probíhali dny Karviné? nevím mne zajímal pěkný výlet na kole i vlakem. Na kole jsem jel v době chladnějišího počasí a i to se držely…
14.06.2015
kismulu
(1.9)

1. máj na Akci Bílý Kámen

Cestování
(zkratka VU znamená vojenský újezd)Tak jako v loni i letos jsem se vydal na akci Bílý kámen. Však nyní již máme na auto nosič na kolo ,…
01.05.2015
kismulu
(1.89)

vkv- Červená civilizaci

Cestování
Dobrý den, a dnes 18.4. jsem absovoval další párek vrcholků Valašska. Celou dobu tedy v délce cca: 70 km jsem neopustil červenou…
18.04.2015
kismulu
(2.62)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (12 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022