reklama

7 000

DNES - tady, pes musel být se mnou, neboť mu patří většina spoluúčasti
DNES - tady, pes musel být se mnou, neboť mu patří většina spoluúčasti
Foto: Autor

Je 2. prosince, můj oblíbený měsíc, navečer i tady začalo konečně sněžit a já jsem nadšená z mé první sedmitisícovky, na kterou jsem začala pomýšlet 29. srpna 2014 na Etsch-Radweg (Via Claudii Augustě) u Trenta po překonání mého loňského ročního rekordu 5 115 km.

Listuji cestovním deníkem:

Nejvíce cyklistický byl červen s 879 km. K moři jsem letos nedojela, ale po jeho pobřeží jsem jezdila. Nejjižnějším bodem bylo Bibione u Jaderského moře, o něco blíž k severu Malcesine u Lago di Garda, k němuž jsem dojela z Brennerského průsmyku. Nejvýše jsem byla v zahraničí na Kartitscher Sattel na Karnische Dolomitenstrasse v Rakousku (1526 m n. m.), v Čechách na Harrachových kamenech v Krkonoších (1421 m n. m.).

Nejdelší jednodenní cesty: domácí - 153 km 12. dubna z domova k vlaku a pak z Neratovic domů, zahraniční - 144 km 21. června od Talsperre Bautzen k Rastplatzu u Nisy 10 km za Forstem.

Od severu jsem měla nejdál domů od lomu Stanislaw z Polska - 74 km, z jihu z Neratovic přes Mělník, Štětí a Kokořín - 144 km, ze západu z Děčína - 111 km a od východu z vrchu Ředice u Lomnice n. P. - 20 km.

Okružních cest bylo více, ale jen jedna hezky do kruhu - po "dalmatinské" silnici 101 kolem Prahy, ve dvou dnech 182 km.

Na kole jsem byla u pramenů řek Labe, Cidlina a Spréva, k pramenu Jizery to bylo kousek bez kola, k pramenu Moravy autem a pěšky.

Rekordu dosáhla moje 5. baterie v tachometru - 15 753 km.

První letošní cyklocestu jsem uskutečnila 1. ledna, výšlap na Kozákov s 32 km. Na Kozákově jsem byla v tomto roce 10x, radost mám také z pěšího zdolání několika našich nejvyšších hor. Poslední cyklocesta teprve bude, jedu dál, kolo už budu však střídat s lyžemi.

Ještě jsem tady, nebudu brečet, nechci večer jenom lehnout si a spát, dokud to jde, budu si hrát.

Fotogalerie

03.12.2014 vložil/a: Quatsch
karma článku: 5.82
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.24)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.08)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.81)

Nejčtenější blogy:

PR

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (11 přihlášených)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022