reklama

Od Innu k Lago di Garda, od Drávy k Jaderskému moři ...

Inn
Inn
Foto: Autor

Na konci prázdnin a začátku září si hodně lidí všimlo na rakouských a italských silnicích Škody 120, to jsme byli zase my - my 4 a pes a 4 kola.

Auto ujelo bez problémů 2056 km. Kdyby mi syn neoblepil nový ráfek svou izolepou, skončilo by moje cyklocestování u Brixenu a neujela bych 620 km. Tady je přehled mých cyklocest během 14 dnů (většinou mě na nich někdo doprovázel):

1. INNRADWEG: Mezi městy Wörgl a Bruck am Ziller jsem jela s dětmi 23,9 km. Vyjeli jsme po asfaltové cyklostezce, která však nevedla podél řeky, tak jsme se za Kundlem otočili zpět, abychom projeli zvolený úsek po břehu Innu, po neznačené cestě.

2. V dešti jsem s manželem odjížděla z Brennerského průsmyku, který ve výšce 1374m n. m. odděluje na rakousko-italské hranici Stubaiské a Zillertalské Alpy. Byla to 49km dlouhá cesta mezi Brennerem a Fortezzou po EISACKTAL-RADWEG částečně po zrušené železnici podél řeky Eisack (Isarco), do Vipitena údolím Wipptal, z Vipitena údolím Eisacktal.

3. Za slunečného, horkého počasí jsme všichni podnikli perfekto-cestu natěžko od mýtnice nad Brixenem k Lago di Garda a zpět, 366 km. Do Bolzana jsme pokračovali přes Brixen po EISACKTAL-RADWEG. Po projetí Bolzanem-Süd jsme se dostali k soutoku řek Eisack a Adige (Etsch) a dál jeli po ETSCH-RADWEG. Řeka Adige nás vedla přes Trento do Rovereta. Z Bolzana do Rovereta jsme si tedy užívali dálkovou cyklotrasu po starověké římské silnici - VIU CLAUDII AUGUSTU. Z Rovereta jsme vyjeli na passo S. Giovanni ve výšce 287 m n. m. a následoval prudký, 4,2 km dlouhý sjezd do Torbole k největšímu italskému jezeru Lago di Garda. Nějaký čas jsme strávili na jeho pobřeží. Objet celé jezero (což by bylo pro nás s naloženými koly asi nejsnadnější) se mnou chtěl jen syn. Nejdál jsme byli v Malcesine, tam někde jsme taky nocovali přímo na pláži. A pak jsme se vraceli stejnou cestou s jinými pohledy zpět k autu. Čekalo na nás na Unbewachter Parkplatz.

4. Zavzpomínala jsem na Drauradweg a od Drávy jsem jela se synem 38, 6km z Kartitscher Sattel (1526 m n. m.) u rakouského Sillianu po KARNISCHE DOLOMITENSTRASSE ke Kötschachu. Byla to docela pěkná cesta s výhledy na Karnische Alpen (i trochu sněhu jsme viděli) a do údolí Lesachtal s říčkou Gail.

5. cyklovýlet se neuskutečnil, protože na Plöckenpassu (1360 m n. m.) nás Itálie přivítala lijákem.

6. 80 km jsem najezdila v Bibione po pobřeží, ve městě, k ústí Tagliamenta, k majáku ...

7. CICLOVIA ALPE ADRIA - nádherná cyklostezka, která spojuje Salzburg a Grado. Alpami po zrušené železniční trati s tunely a viadukty, údolím řeky Fella jsem po ní jela z Resiuty za Udine do obce Pietra Tagliata s dětmi, dál s manželem přes Pontebbu, Ugovizzu a Tarvísio až na italsko-rakouskou hranici, celkem 57,7km.

8. Poslední úsek na kole byl už jen takový symbolický - 4km sjezdem z Pyhrnpassu nad Liezenem jsem se sama loučila s pěknou cestou.

Ze 400 fotografií malý výběr ...

Fotogalerie

10.09.2014 vložil/a: Quatsch
karma článku: 4.52
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.24)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.08)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.81)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Mamut tour)

Alpe Adria na kole

Itálie, Rakousko
01.06.2023 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
15 500 Kč
 (CK Mamut tour)

Lago di Garda na kole

Itálie, Německo, Rakousko
15.06.2023 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
12 990 Kč
 (CK Cyklotur)

Údolí řeky Gail na kole

Itálie, Rakousko
21.06.2023 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
13 680 Kč
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

123 cyklistů (0 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022