reklama

LABE aspoň tak

Začátek a konec na jednom místě
Začátek a konec na jednom místě
Foto: Autor

Labskou cestu zná moje kolo mezi Poděbrady a Bad Schandau. K pramenu Labe v nadmořské výšce asi 1387 m jsem ho nikdy nevzala, cestu k ústí do Severního moře v Cuxhavenu jsem již plánovala, ale její uskutečnění je v nedohlednu.

Počasí posledních dnů mě lákalo na hory, ale na kochání se západem a východem slunce by to chtělo někde na vrcholcích přenocovat. Nakonec na poslední sobotu v září jsem si vymyslela výlet do Krkonoš. Vypadalo to, že pojedu sama (říká se, že na hory by se člověk neměl vydávat sám, ale ... člověk by vůbec nikde neměl zůstávat sám, realita je někdy úplně jiná), večer se k mému nápadu připojila moje holka. Tak jsme jely dvě.

Byla to cesta k pramenu a ústí Labe současně. Na kole celkem 87,2 km – k vlaku a pak od žst Kořenov přes Harrachov, podél Mumlavy, k Vosecké boudě, na Labskou louku, k pramenu Labe (tady jsem měla na tachometru 26,1 km – to vůbec není daleko! jen trochu do kopce) a ke Čtyřem pánům, od Vrbatovy boudy Horními Mísečkami podél Jizerky a Jizery dolů nebo po rovině a pak ještě do kopců domů.

Pěkné počasí, ranní a pozdně odpolední zima se dala vydržet. Hezký jednodenní výlet v sobě spojoval více věcí, které mám ráda.

Fotogalerie

29.09.2013 vložil/a: Quatsch
karma článku: 3.31
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2023: De - BeNeLux - Fr

Cestování
Oblast, kam bychom se mohli jet letos projet, navrhl manžel. Co tam, to už mi neřekl. Plánování jsem nechala na něm, i když vím, jak on…
08.06.2023
Quatsch
(4.21)

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.24)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.58)
PR

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

209 cyklistů (16 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023