reklama

Vídeň, město valčíků a cyklistů

Schonbrunn - ve Vídni je na co koukat
Schonbrunn - ve Vídni je na co koukat
Foto: Autor

Přestože podíl obyvatel Vídně, kteří pravidelně používají kolo jako dopravní prostředek, je ve srovnání s jinými městy v Rakousku poměrně nízký, radnice si dala smělý úkol: zvýšit počet cyklistů ze současných 5-ti procent do roku 2015 na nejméně 10 procent.

Již dnes lze Vídeň označit jako město cyklistice zaslíbené. Zajímavým nápadem jsou tématické cyklotrasy, například vedoucí samotným historickým centrem Vídně, které je zařazeno na seznam UNESCO. Aktuální délka cyklotras ve Vídni je kolem 1200 kilometrů a další přibývají. Na kole tak můžete vyrazit kromě centra také kolem dunajského kanálu a Dunaje a nebo do údolí řeky Liesing. Trasy kolem Dunaje anebo kolem centra po Ringstrasse patři mezi nejoblíbenější.

Velmi atraktivní je ve Vídni ovšem systém půjčování kol. Ve městě je asi stovka stojanů s automatem označeným nápisem CityBike Vienna, kde si můžete poměrně levně kolo půjčit. Posuďte: První hodina ježdění je zdarma, za další hodinu zaplatíte 1 euro, za třetí hodinu pak 2 eura. Za čtvrtou a každou další započatou hodina pak zaplatíte 4 eura. Kolo můžete mít vypůjčené až 120 hodin, ale tuto dobu nesmíte překročit. Po uplynutí 120 hodin vám totiž při vracení naúčtují pokutu 600 euro! Stejnou jako při ztrátě kola, které se i přes svou velmi nápadnou podobu hodně kradou.

Registrovat se do systému můžete přes internet a nebo přímo u automatu vložením kreditní karty. Registrace stojí pouze jedno euro a na jednu kartu si můžete vypůjčit pouze jedno kolo. Jakmile budete mít doježděno, kolo lze opět odložit u jakéhokoli CityBike stojanu ve městě.

Více o Vídni naleznete na www.maxitrip.cz

Nezbývá než popřát hezké poznávání Vídně.

Fotogalerie

04.10.2012 vložil/a: ladik.k
karma článku: 1.08
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Mekkou cyklistů je Amsterdam

Cestování
Jen málo měst se může pochlubit takovým počtem kol, cyklistů a cyklostezek jako Amsterdam. Je tomu dílem proto, že město leží na ideální…
13.08.2012
ladik.k
(0.64)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)

Dolní Rakousko na kole – Bad Vöslau

Rakousko
01.06.2023 - 4 dny
cyklistický
Autobusem
7 820 Kč
 (CK Mamut tour)

Alpe Adria na kole

Itálie, Rakousko
01.06.2023 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
15 500 Kč
 (CK Hoška Tour)

Bodamské jezero na kole

Německo, Rakousko, Švýcarsko
07.06.2023 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
9 950 Kč
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (14 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022