reklama

Vídeň, město valčíků a cyklistů

Schonbrunn - ve Vídni je na co koukat
Schonbrunn - ve Vídni je na co koukat
Foto: Autor

Přestože podíl obyvatel Vídně, kteří pravidelně používají kolo jako dopravní prostředek, je ve srovnání s jinými městy v Rakousku poměrně nízký, radnice si dala smělý úkol: zvýšit počet cyklistů ze současných 5-ti procent do roku 2015 na nejméně 10 procent.

Již dnes lze Vídeň označit jako město cyklistice zaslíbené. Zajímavým nápadem jsou tématické cyklotrasy, například vedoucí samotným historickým centrem Vídně, které je zařazeno na seznam UNESCO. Aktuální délka cyklotras ve Vídni je kolem 1200 kilometrů a další přibývají. Na kole tak můžete vyrazit kromě centra také kolem dunajského kanálu a Dunaje a nebo do údolí řeky Liesing. Trasy kolem Dunaje anebo kolem centra po Ringstrasse patři mezi nejoblíbenější.

Velmi atraktivní je ve Vídni ovšem systém půjčování kol. Ve městě je asi stovka stojanů s automatem označeným nápisem CityBike Vienna, kde si můžete poměrně levně kolo půjčit. Posuďte: První hodina ježdění je zdarma, za další hodinu zaplatíte 1 euro, za třetí hodinu pak 2 eura. Za čtvrtou a každou další započatou hodina pak zaplatíte 4 eura. Kolo můžete mít vypůjčené až 120 hodin, ale tuto dobu nesmíte překročit. Po uplynutí 120 hodin vám totiž při vracení naúčtují pokutu 600 euro! Stejnou jako při ztrátě kola, které se i přes svou velmi nápadnou podobu hodně kradou.

Registrovat se do systému můžete přes internet a nebo přímo u automatu vložením kreditní karty. Registrace stojí pouze jedno euro a na jednu kartu si můžete vypůjčit pouze jedno kolo. Jakmile budete mít doježděno, kolo lze opět odložit u jakéhokoli CityBike stojanu ve městě.

Více o Vídni naleznete na www.maxitrip.cz

Nezbývá než popřát hezké poznávání Vídně.

Fotogalerie

04.10.2012 vložil/a: ladik.k
karma článku: 1.08
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Mekkou cyklistů je Amsterdam

Cestování
Jen málo měst se může pochlubit takovým počtem kol, cyklistů a cyklostezek jako Amsterdam. Je tomu dílem proto, že město leží na ideální…
13.08.2012
ladik.k
(0.64)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Victoria)

Kolem jezer Solné komory

Rakousko
27.05.2024 - 4 dny
cyklistický
Autobusem
6 990 Kč
 (CK Victoria)
cyklistický
Autobusem
5 990 Kč
 (CK Mamut tour)

Alpe Adria na kole

Itálie, Rakousko
03.06.2024 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
15 750 Kč
PR

Dovolená plná zážitků: Cyklistika, hazard a relax v jednom

 (shutterstock.com licencia NATALIS)
V letních měsících se otevírají dveře k dobrodružství a odpočinku, a co by mohlo být lepšího než spojit dovolenou plnou zážitků s aktivitami, které nabízejí vzrušení, relaxaci a šanci na výhru? Cyklistika, hazard a relaxace - tři prvky, které mohou vytvořit nezapomenutelný zážitek z dovolené. Přečtěte si, jak tyto různorodé aktivity mohou společně vytvořit dovolenou plnou vzrušení a odpočinku.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

161 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024