reklama

Vídeň, město valčíků a cyklistů

Schonbrunn - ve Vídni je na co koukat
Schonbrunn - ve Vídni je na co koukat
Foto: Autor

Přestože podíl obyvatel Vídně, kteří pravidelně používají kolo jako dopravní prostředek, je ve srovnání s jinými městy v Rakousku poměrně nízký, radnice si dala smělý úkol: zvýšit počet cyklistů ze současných 5-ti procent do roku 2015 na nejméně 10 procent.

Již dnes lze Vídeň označit jako město cyklistice zaslíbené. Zajímavým nápadem jsou tématické cyklotrasy, například vedoucí samotným historickým centrem Vídně, které je zařazeno na seznam UNESCO. Aktuální délka cyklotras ve Vídni je kolem 1200 kilometrů a další přibývají. Na kole tak můžete vyrazit kromě centra také kolem dunajského kanálu a Dunaje a nebo do údolí řeky Liesing. Trasy kolem Dunaje anebo kolem centra po Ringstrasse patři mezi nejoblíbenější.

Velmi atraktivní je ve Vídni ovšem systém půjčování kol. Ve městě je asi stovka stojanů s automatem označeným nápisem CityBike Vienna, kde si můžete poměrně levně kolo půjčit. Posuďte: První hodina ježdění je zdarma, za další hodinu zaplatíte 1 euro, za třetí hodinu pak 2 eura. Za čtvrtou a každou další započatou hodina pak zaplatíte 4 eura. Kolo můžete mít vypůjčené až 120 hodin, ale tuto dobu nesmíte překročit. Po uplynutí 120 hodin vám totiž při vracení naúčtují pokutu 600 euro! Stejnou jako při ztrátě kola, které se i přes svou velmi nápadnou podobu hodně kradou.

Registrovat se do systému můžete přes internet a nebo přímo u automatu vložením kreditní karty. Registrace stojí pouze jedno euro a na jednu kartu si můžete vypůjčit pouze jedno kolo. Jakmile budete mít doježděno, kolo lze opět odložit u jakéhokoli CityBike stojanu ve městě.

Více o Vídni naleznete na www.maxitrip.cz

Nezbývá než popřát hezké poznávání Vídně.

Fotogalerie

04.10.2012 vložil/a: ladik.k
karma článku: 1.08
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Mekkou cyklistů je Amsterdam

Cestování
Jen málo měst se může pochlubit takovým počtem kol, cyklistů a cyklostezek jako Amsterdam. Je tomu dílem proto, že město leží na ideální…
13.08.2012
ladik.k
(0.64)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

244 cyklistů (7 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023