reklama

Putování podél řek

na břehu Sázavy
na břehu Sázavy
Foto: Autor

Chodíte rádi blízko vody? Dám vám tip na výlet.

Na sever k moři na kole se odmítla  moje holka  se mnou vydat a já chtěla, abychom se samy spolu užily aspoň někde na kratším výletě. Věděla jsem, že ona touží podívat se k nejfotografovanější borovici, koukla jsem do mapy a hned byla před námi třídenní cesta podél vody - se psem, bez kol a taky bez střechy nad hlavou, 2 x 9 km autem, 2 x 135 km vlakem a víc jak 30 km pěšky s nákladem od vlakové zastávky Petrov u Prahy.

Měli jsme 2 cíle: Máj a Svatojánské proudy. Za mostem přes Sázavu jsme se vydali po Posázavské stezce s i bezejmennými a skrytými vyhlídkami na řeku. Z této stezky jsme po několika kilometrech odbočili do Třebsína. Z něj vedla žlutá značka. Barvu měla pěknou, ale některé úseky děsné, nekonečné, nezajímavé. Ale byla z ní zacházka k pěkné Smetanově vyhlídce na Vltavu. A byl na ní pak 1. náš cíl - Máj s krásným výhledem na Vltavu. Značka pokračovala v ohradě mezi krávami do Teletína. Krávy byly zvědavé, ale měly jsme s sebou ochránce. Před Rabyní jsme se konečně žluté značky zbavili. Přespali jsme v jedné osadě, ale trampskou písničku jsme neslyšeli ani jednu. Čas na snídani jsme si dopřáli u hráze Slapské přehrady. Bylo tam hezké ráno a měli jsme před sebou pěknou cestu - stezku Svatojánské proudy podél Vltavy a vodní nádrže Štěchovice. Do Štěchovic jsme doputovali v pozdním odpoledni. Nebylo to moc kilometrů, ale my nepospíchali. Ze Štěchovic nám nedoporučovali cestu po frekventované silnici do Davle, tak jsme se rozhodli udělat z naší cesty okruh a vydali jsme se k Petrovu. Těšila jsem se, že budu nocovat na břehu zpívající řeky Sázavy. Nakonec jsme si u ní večer jen poseděli. Začínali jsme mít věci mokré od rosy.

Své dva cíle jsme měli splněny. Ráno nás Posázavský pacifik dovezl podél Sázavy a Vltavy do Prahy. Náš pes ještě nikdy předtím nebyl v hlavním městě, proto jsme ho Prahou trochu provedly. Myslím, že se mu celý výlet líbil.

Nikdo z vás neprozradil místa výskytu vodnictva v mé fotohádance. Nevydáte se vodníky hledat?

Fotogalerie

24.08.2012 vložil/a: Quatsch
karma článku: 3.31
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2023: De - BeNeLux - Fr

Cestování
Oblast, kam bychom se mohli jet letos projet, navrhl manžel. Co tam, to už mi neřekl. Plánování jsem nechala na něm, i když vím, jak on…
08.06.2023
Quatsch
(4.23)

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.25)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.58)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
17.05.2024 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 900 Kč
 (CK Kudrna)

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

Česko, Rakousko
04.07.2024 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 800 Kč
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
12.07.2024 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 900 Kč
PR

Cascara aneb čaj z kávových třešní: Proč si ho dopřávat co nejčastěji?

 (kofishop.cz)
Myslíte si, že už jste ze světa kávy ochutnali všechno? Pak jste možná zapomněli na cascaru – pochoutku s dlouhou tradicí, která ale zatím stále stojí tak trochu ve stínu tradiční kávy. O co se vlastně jedná a proč byste měli cascaru pustit i do svého šálku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

216 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024