reklama

Štafeta 2012 - S NaKolíkem na Černou věž a za uměním

Důkaz, že jsme tam opravdu byli
Důkaz, že jsme tam opravdu byli
Foto: Autor

Kdy: Úterý 24.7.2012

Kdo nakolík vezl a nesl: Já, Zuzanka a Emílek

Kolik najeto: 5 km ve vozíčku, 225 schodů v batůžku nahoru, 225 schodů v batůžku dolů

Počasí: Slunce svítilo, vítr pofukoval, bylo to na krátký rukáv i kraťasy

Odkud kam: Od nás z domova na náměstí, na Černou věž, k Prioru na palačinky a zpátky domů

Kdo se ještě přidal: Přibrali jsme prababičku (aby byl poměr dospělíxděti vyrovaný)

Poslání nakolíku dál: Nakolík jsme předali ve čtvrtek, 26.7.2012 před desátou ráno Setemu, na cyklostezce kolem Vltavy v úseku mezi odbočkou k lidlu a mostem přes Strakonickou (fotky má Sete, náš malý foťák je vybitý a nabíječku asi dětičky někam uklidily)


Poznámky z exkurze městem:
Na Černé věži byl nakolík hned krátce po desáté, kdy otevírají. Cestou si prohlédl Sokolský ostrov, a přenesl se v batůžku napříč přes náměstí od radnice. 225 schodů nahoru zdolal v mém batohu, dolů jej pak snesla Zuzanka. Ochoz jsme obešli nejméně dvakrát a ani jednou nám nespadl (ale je fakt, pro jistotu jsem ho hned po nafocení pečlivě zavřela do batůžku - teda poté, co se o něj robátka poprala;o). Vozík a Zuzino kolo byly zamčené ke klandru pod věží a nikdo je neukradl, což je potěšující (já tlačila vozík na bruslích, ty jsem si raději vzala s sebou na věž).

Z Černé věže jsme slezli akorát na oběd, k čemuž výborně slouží stánek s palačinkami na Lannovce u Prioru. Děti dostaly s jahodovou marmeládou, já slanou se špenátem a slaninou (pozor, ta není ve standardní nabídce, o rozšíření špenátové verze o slaninu se musí požádat). (pro pravopisné šťouraly - ta Lannovka je se dvěma N, protože se jmenuje po p. Lannovi. Lanovka s jedním N je tu nejblíž asi na Kleti, a tam bych s dětmi kolmo zatím určitě nejela).

A proč to umění?
V Budějovicích probíhá, již poněkolikáté, prázdninová výstava „Umění ve městě". V jejím rámci je v centru umístěno letos 6 soch, které zatím vandalové nestihli zničit nebo ukrást. Obešli jsme jich pět (o šesté jsem se dozvěděla teď z novin). Fotky máme z tohoto dne pouze dvou, ostatní fotografie jsou z procházky cca o týden dřív. Praktické poznámky:

Když děti lezou na "Marťana" před radnicí, vzápětí se dostaví hlídka městské policie, neb k soše míří kamery, a prý, že „se na to lézt nemá, neb jim pak volají lidi, že tam někdo leze". Jo, a ten Marťan brečel už předtím, než jsme k němu došli (asi měl předtím nějaké jednání na radnici). A fotku z Marťana pochopitelně nemáme, takže tam budeme muset asi ještě jednou;o)

Když děti lezou na „Archimedon" v rohu náměstí u Černé věže (="takový to čejný, zamotaný, víš babi, jak jsem tam spadla"), žádná hlídka se nedostaví - tam to asi místní práskače tak nebere, holt to nemůžou sledovat z webkamery.

Do hlavy „V-myšlení" na rohu náměstí směrem ke Krajinské se už smí úplně oficiálně. Z druhé strany, kde jsem ji nevyfotila a kde má obličej, do ní vede drát - buď v noci svítí, nebo tím drátem přenáší myšlenky vysáté obětem uvnitř (kdoví kam, dráty vedou do jednoho z domů na náměstí)

„Chobotnice Eliška" trůní ve slepém rameni Malše a dostat se k ní blíže jde jen vodou, což jsme raději vynechali (dětem by to asi ani nevadilo, mě se nechtělo). Zásadní otázka je: „Mamííí, jak se tam ta chobotnice udělala?" Odpovědět jsem nedokázala.

„Sedící figuru" sedící na hotelu Budweis jsem chtěla vyfotit víc z detailu, ale vlezl mi tam chlápek, který tam už před tím drahnou dobu kouřil (přímo té soše pod nohama). Ve chvíli, kdy odběhl, jsem cvakla celkový snímek, a než jsem otočila foťák, že blejsknu detail, chlápek už byl zas zpátky. Nebyl to můj typ, tak jsem si řekla, že se kdyžtak spokojím s výřezem.

Šestá socha má být „Drapák" směrem ke Stromovce, o té jsem dosud nevěděla, takže holt budeme muset na výlet do města ještě někdy, než ji někdo víteco...

Čtyři věže
Když si v infocentru na radnici za 6 Kč koupíte pohled se 4 věžemi a na něj nasbíráte razítka z těchto věží, prý v Hlavní pohádkové kanceláři obdržíte zvláštní odměnu. Ty věže jsou Radniční, Černá, Rabenštejnská a Železná Panna. Zatím máme razítko jen z té Černé, než je obejdeme, musím zjistit, kde že je ta Hlavní pohádková kancelář (na co člověk nepotřebuje děti, takové novoty se dozvídá).

Fotogalerie

26.07.2012 vložil/a: evcas
karma článku: 3.62
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štafeta 2012 - Převzetí NaKolíku od básníka

Štafeta
Když jsem básníkovi navrhla, že nakolík od něho mohu/můžeme převzít třeba na Purkarci, nedošlo mi tak úplně, že by taky v den D mohlo pršet…
21.07.2012
evcas
(3.28)
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (14 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022