reklama

Jen jsem se dotkla jeho kožíšku

Foto: Autor

Nádherný den jako malovaný. Akorát ty občasné přepršky ho občas trošku kazily. Takže jsme zůstali odpoledne doma. Až navečer mezi dvěma lehkými deštíky se to tak nějak podařilo, že oschla silnice a mohli jsme si jít zabruslit podél řeky. Mám tyhle podvečerní projížďky moc ráda. Pozorovat jak voda mění barvu podle toho, s jakou intenzitou slunko svítí anebo nesvítí. Každý večer je řeka trošku jiná, někdy je celá taková do černa jako rozoraná černozem, jindy do hněda nebo do žluta jako lány obilí, a do červena, když se v ní odrážejí sluneční paprsky. Jednou je průhledná a jindy temná až do hlubin. Ráda se jen tak kochám, na nic nemyslím a jedu, vlasy mi vlají a řeka si jen tak teče.

Když má člověk štěstí, může při jízdě zahlédnout i zvířata a není až tak velkou zvláštností semtam uvidět přebíhat přes cestu zajíce nebo srnku, občas prolítne bažant nebo plave po vodě kačena. Dokonce i vydru jsem v řece jednou zahlédla.

A tak jsem se domů vrátila taková potěšená a natěšená. Nabuzená před dalším deštěm, jehož příchod se dal očekávat už podle tmavých mraků vykukujících za sluneční koulí. Byla jsem prostě nabitá energií a radostí. Plná elánu jsem ještě vzala kolo, že dojedu těsně před  zavírací dobou na nákup, ať si běháním po supermarketu nekazím zítřejší den.

Sluníčko ještě prosvítalo zpoza mraků a já se pořád kochala a kochala. Hlavní silnicí, kterou jsem musela přejet, nedostavěnou bytovkou, kterou se snaží developer už dva roky marně prodat, stromy lemujícími silnici, i cyklistickou stezkou, která byla, jak už to tak bývá chvíli před bouří, skoro prázdná.

Před místní kavárnou jsem měla oči jako na stopkách, protože jeden nikdy neví, kdy mu rozjívený puberťák nebo zmatený penzista skočí zákeřně pod kolo. Ani ve snu by mě nenapadlo číhat po nebezpečí při zemi.

A vtom se to stalo!

Běžel a vypadalo to, že se snad i usmívá. Na to, abych ho zahlédla dřív, byl příliš malý, i když co se týče svého druhu možná až příliš velký.

Sakra!

Strašně jsem se lekla.

Bojím se myší! Štítím se jich! A ještě víc nesnáším potkany!

Co mám teď dělat?
Brzdím jako zběsilá, ale ten hnusnej hlodavec je tak blízko.
:-(

Pravda, nejela jsem rychle, mohla bych klidně seskočit, ale mám  jenom sandály. Bez ponožek! Co když mi to hnusné zvíře přeběhne přes nohu! Fuj! Nebo mě do ní dokonce kousne?! A bude si hlodat a hlodat, hlodavec jeden hnusnej! Brr! To fakt nechci.

Brzdím a brzdím a potkan jako neohrožený bojovník si mě vůbec nevšímá a běží klidně dál, přes MOJI cestu a před MÝM kolem! Stočím bicykl trošku do strany a tak se svým pláštěm jenom lehce dotknu jeho kožíšku. Ani to s ním nepohne, štráduje si vesele dál a za chvíli je pryč. Je mu úplně fuk, že stojím na asfaltu a klepu se jako osika.

Protože dneska jsem ve městě potkala potkana a nebyl pod kamenem, pod kamenem......

Hajzl!

Zkazil mi zbytek dne.

Fotogalerie

08.05.2012 vložil/a: kocik
karma článku: 4.23
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Každej si potřebuje dokázat, že na to má :-)

Cestování
„A ne abyste jeli na Jedlovou," kladla mi na srdce maminka mého přítele, když nám slavnostně předávala klíče od chaty, „tam nikdo na kole…
25.04.2012
kocik
(7.1)

Městem na kole

Ze života
...a sakra", mručím si celá zrůžovělá s nosem na řidítkách a se zadkem vysoko ve vzduchu. Zase mě zradil městský kanál. Myslela jsem, jak…
30.12.2011
kocik
(6.48)

Ach ti sportovci:-))

Ze života
Protože bydlím v polabské nížině, nikoho asi nepřekvapí, že kolo je mým oblíbeným dopravním prostředkem."Nojo, u vás vlastně jezdí každej,"…
14.07.2011
kocik
(7.66)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

251 cyklistů (0 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023