reklama
Země: Řecko Řecko

Přeprava kol v Řecku

Ahoj, chystam se letos do řecka , nemate nahodou zkušenosti z přepravou kol vlakem v řecku, jestli jsou s tim nějaky problemy. Jo a jestli mate nějakou jinou užitečnou informace o cestovani v řecku na kole budu moc vděčna :-)

[ Zpět ]
Datum: 09.09.2008
Autor: Viki
  • Re: přeprava kol v řecku

         

    Cau, asi pred 2-3 rokmi sme si odskocili na bikoch z Bulharska do Grecka k moru, a kedze to tam bolo dost drahe a nie az tak zaujimave ako v Bulharsku este vecer sme sli naspat vlakom. Ziadny problem, bicikle sme dali myslim do ulicky a bolo to prekvapujuco lacne, pokial si dobre spominam tak okolo 100 korun(v prepocte) za asi 200km.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2008
    Autor: o
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přeprava kol v řecku

         

    S vlakem zkušenosti nemám. Byl jsem s kolem 2x na Krétě ale letecky. Žádný problém. Co se týká samotného ježdění, tak to bylo úplně v pohodě. Je to trošku větší blázinec než u nás, ale řidiči jsou ohleduplní a nezažil jsem žádnou nepříjemnou situaci. Trošku nervy byly ze začátku při průjezdech většími městy - Chania, Heraklion, Rethymno, ale jak si zvykneš na ten jejich styl jízdy, tak je to v klidu. Kdybych tam jel autem, tak mám větší strach.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2008
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přeprava kol v řecku

         

    Včera jsem se z Řecka vrátil a co jsem viděl na vlastní oči i co nám pak říkali průvodci z cestovky, tak v Řecku je železniční síť velmi řídká a v některých oblastech vůbec žádná - proto bych zde přepravu kol vlakem viděl jako dost problematickou

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2008
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přeprava kol v řecku

           

      Mám zkušenosti vlastně jen z řeckých ostrovů (bez železnic) , ale jednoznačně tam platí, že lze kola běžně přepravovat v zavazadlových prostorech autobusů. Myslím, že by to mohlo fungovat i na pevnině.
      To samé platí ve Španělsku, zde je podle mojí zkušenosti větší problém dostat kolo do vlaku než do autobusu. Ostatně i v Itálii autobus kolo vezme.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava kol v Řecku

         

    Přeprava je možná oficiálně pouze na trati OSE-Proastiakos (http://www.proastiakos.gr). Známí se sice dostali s koly přes celý Peloponés, ale zpátky museli z Kalamaty autobusem, protože kola chtěli dát výhradně na cargo. Řekům nějaké směrnice EU o přepravě ve vlaku nic neříká...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.10.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Přečtěte si také:

Tip na letošní dovolenou

Řecké ostrovy na lodi s kolem

 (CK Vlha)
11.05.2024, 8 dní
38 900 Kč
plavba na lodi Letecky

Kréta na kole

 (CK Extrem Tour)
25.05.2024, 8 dní
17 800 Kč
cyklistický Letecky

Balkán na kole

 (CK Kudrna)
05.06.2024, 12 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

282 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024