reklama

Už vás někdy honil pes?

Mě se to stalo už dvakrát. Nemá někdo zkušenosti, jesli se chce takový pes obvykle jenom trochu pobavit nebo se hodlá zakousnout do lýtka? Neměl jsem odvahu to zkoušet, v tu chvíli jsem radši stoupnul do pedálů a na nějaké lehčí převody jsem úplně zapomněl, ani nevím jak.

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Tak to je dobrý, ještě se mi to teda nestalo, a pokud se to někdy stane, doufám, že to nebude dobře trénovanej chrt:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mira)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      mna sice este ziaden pes nenahanal, ale co mozem povedat z vlastnych skusenosti ked idem von s nasim psikom (rotwailer-ica) tak tiez ma niekedy snahu kusnut do predneho kolesa :) osobne si ale myslim, ze (teda aspon ta nasa) to bere ako srandu a proste sa chce pobavit :) myslim, ze keby si zastavil, tak ti asi nespravia nic - skus a uvidis :) Bobikpp

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobikpp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Tak to doufej, protoze svyho irskyho vlkodava (nejvetsi a nejtezsi z plemen chrtu, proto nejpomaljsi) beru obcas probehnout s kolem a zkousel jsem na rovince na dobre polnacce, jak rychle beha ... no rozjel jsem to na horaci na nejakych 45 km/h a chvili to drzel a pejsanek vedle mne vyklusaval celkem pohodovym tempem (teda v porovnani s tim, kdyz honi treba zajice, to pak zabere naplno a je fuc, nema smysl ho honit).
      Jinak muzete byt klidni, muj pejsek kolare nehoni, teda presneji si jich nevsima, to znamena, ze ani neuhyba z cesty - zajimave je, ze cyklista se vyhne vzdy a nidky si nestezuje :-)).
      Znamy ma taky vklodava (nejsou zly, nepokousou), ktery bere kolare jako dobre cvicne cile a dobrou zabavu. Jednoduse kolare dobehne a shodi. Pak se otoci a jde pryc. Kdyz kolo zastavi, pes ztrati zajem.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    No jasně a kolikrát! Naštestí jen prckové, ale když jedete do kopce a nemáte našlápnuto, tak se holt musí dolu, otočit se k němu a odrážet útoky.
    Nejhorší jsou smečky těhle hajzlíků, to už pak není sranda - viz statek v Chlumu u Mirošovic, přes který vede silnice - teď už to naštěstí není tak hrozný, ale dřív se tam muselo projet prasaty, kozami, kravami a smečkou ratlíků - úplná ulička hanby. Teď už tam často vidím jen ty psy a kozy, ale i tak si rozmyslí, jestli tam pojedu.
    Jednou jsem v nějaké vsi přepadl přes řídítka, když jsem pravou rukou něco šťoural v kapse a najednou přiběhl pes, zablokoval mi přední kolo a já příliš zabral za přední brzdu.
    No a největší frajer byl ořech, který se zakusoval do kola pomalu jedoucího autobusu... netuším, jak to dělal, ale vždy udělal přemet... otřepal se, znovu hio doběhl a takhle asi 5x za sebou :)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      No právě, to nikdy nevíš co psa napadne. Někteří si chtějí jen hrát a jiní můžou kousat, předem ti to žádný z nich neřekne:))
      Radějise vyhnout a honem pryč:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Jojo, ten chlapík je tím známej, vůbec se o zvěř nestará a ignoruje příkazy soudu. Příště to můžeš takhle objet: Za pumpou v Mirošovicích zahni doleva, překonej kopeček a pořád rovně ... vyplivně tě to v Dolní Lomici u toho bahnitýho jakokoupaliště, což je asi 300m za tím bláznivým statkem.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Winchester ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    No nektery si chtej jen zazavodit a nektery i kousnout,blby je ze se to dopredu tezko odhaduje.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Na malý ratlíky zabere 100dB houkačka namířená dolů, ale je dobrý to odpálit když má hlavu co nejblíž. Už jsem to zkusil dvakrát a pokaždý to zabralo, ratlík se okamžitě stáhnul. Jestli má pes vážně pětinásobně citlivější sluch, tak tomu malýmu musí dunět celá hlava. Na velkýho psa bych to radši nezkoušel, toho by to mohlo naopak naštvat. Ale ti co běhají kolem kola jsou většinou mrňaví.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Jen pro upřesnění terminologie: jmenuje se to "pes lýtkař".

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Na otázku "honil pes" odpovídám ano, mnohokrát, rekordman v tomto směru byl kříženec ohaře, který za mnou vyrazil v obci Valtínov a utrhl jsem ho až na půl cesty mezi Markvarcem a Lipolcem, tedy asi po 6 km jízdy.
    Na případnou otázku "napadl pes" odpovídám ano, mnohokrát, s tím, že častější než pes "lýtkař" je "prokusovač předního pláště". Přední plášť mají v oblibě zejména čivavy. Zatím bez zranění obou stran (nepočítám-li drobné šrámy).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Jsou ale i psi zavodnici,zarnym prikladem byl jeden bulterier co jsem ho videl jednou utect panickovi na zavodech Cross Country MTB,obehl se zavodnikama skoro tri kola nez ho panicek odchytil.Vypadal potom ale dost vyrizene (ten pes)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vás někdy honil pes?

             

        jo tyhle mrchy běhaj, dokud nepadnou na hubu, naštěstí to není zkušenost z kola :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jožin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Ten pes se pobaví tím, že se Ti zakousne do lýtka...
    Já mám kliku, po mě na kole ještě nešel. Ale teď před pár dny jsem jel pomalu kolem takového vlčáka a z jeho pohledu jsem tak nějak vycítil, že o tom dost vážně přemýšlí. Konejšivě jsem ho uklidňoval, že je hezkej a že ho jednou přejedu autem.
    Ale stalo se mi, že jsem projížděl po polní cestě, po obou stranách ohrady s koňmi. A nedošlo mi, že chovatelé si získali další ohradu tím, že prostě na dvou místech přehradili tu cestu. A strčili tam klisnu s hříbětem. Tak jsem to podlez, byla to přece cesta, pak jsem jel, pak jsem spatřil toho obrovskýho koně kousek přede mnou, jak na mě civí... No otočil jsem to, jel strašně rychle zpátky, ta klisna běžela dost rychle za mnou, třeba si chtěla jenom hrát, stačil jsem podlézt. Takže dobrý.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Zvířata jsou fakt divný, poslední podobná zkušenost poté co jsem vlezl s kolem na pastvu za elektrický ohradník (byla tam cesta) a s obavami sledoval poblíž stojící krávu, se za mnou rozeběhla dvě odrostlá teleta. Docela jsem upaloval páč jsem nevěděl,co vlastně chtějí, ale asi byla jen zvědavá...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jožin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Doopravdy mne pes nehonil ale už na mne párkrát vyběhl. Řekl bych, že psa nejvíc fascinují ty šlapající nohy, po pneumatikách mi nikdy pes nešel.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Mno nevím, já jednou jel z kopce a nechtělo se mi kvůli štěkajícímu ratlíkovi víc šlapat, tak jsem zvedl nohy z pedálů aby mě nehryz a to ho neuklidnilo, bafal na mě dál stejně jako před tím.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jožin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Honil a zatím utekl,kamaráda taky honil,ale neutekl (lýtko).Od té doby se bojí psů a vozí s sebou kasr.Ale osobně si nemyslím,že je to nejlepší řešení (houkačka u hlavy se mi zamlouvá víc).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Nekolikrat se mi tahle vec stala,hlavne s malymi plemeny,a to zatim nikdy nebylo nic hrozneho.Ale jednou jsem vedl dve kola podel domu,odkud vybehli dva vlcaci.Bohuzel nebyli tak blbi aby zautocili z boku pres kola a jeden mi ze zadu sahnul po lytku.Jak jsem byl rad kdyz v tu chvili vykoukl majitel a odvolal je.Takze..maly plemena - dobry,velky - tam uz je to horsi.Nehlede na to,vic nez jeden pes uz je smecka a oni se pak povzbuzujou.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Již před sto lety měli cyklisté problémy se psy. Viděl jsem inzerát, kde byly cyklistům nabízeny biče a revolvery na dorážející psy. Malorážné revolvery byly označovány jako velodog, tento název se i nyní vyskytne literatuře.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Jo. Nedávno v Beskydech - kříženec bernardýna s čímsi taky hodně velkým. Měl jsem pěkný bobky. Vzpomněl jsem si na radu psího veterináře, kterou jsem nedávno někde četl: Slézt z kola a kolo mezi mně a psa. Čokl běhal kolem a já jen stál a hrál si na vozovou hradbu. Za 10 minut přišla panička a tu bestii odtáhla. Ale ta rada byla dobrá, zkuste to taky, pokud se nedá ujet.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mildok ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Manželku jednou gřufl pes. Jeli jsme přes jakousi vesnici, vyběhl vořech a bez ptaní se zahryzl do lýtka. Já jsem to neviděl, jel jsem vepředu, manželka sice nadávala, ale jeli jsme dál, vypadalo to celkem nevinně. Teprve večer, když sundala kalhoty, bylo vidět tu prokouslou zkrvavenou nohu. Ještě později nás začala hryzat otázka vztekliny - byl ten pejsek očkovaný? Zvedl jsem telefon a volal na úřad do oné vesnice. Paní starostka povídá: "Ano, víme o tom, dcera to viděla, byl to náš pejsek, nemusíte mít žádné obavy, byl očkovaný". A dodává: "A aby se to neopakovalo, dali jsme ho utratit". Tak. Dnes už je to asi deset let, problém žádný. Chudinka pejsek.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Jako by nestacilo ho přivázat, nebo dát do zahrady za plot nebo tak... Ale za to ty pochopitelně nemůžeš...Manželka je hrdinka, to mě když se něco stane tak hned sčítám škody :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Mě na kole ještě pes nehonil, ale včera sem se vrátil ze slovenska, byli sme na vodě(autama) tak sme hledali místo kde přespat....No abych to zkrátil...jakmile sme přijeli na vytypnutý místo, tak se tam přichomítl takovej míruchtivej pejsek, že sme radši ani nevystupovali. Jeli jsme dál cca 10km rychlstí 40km/h a ten malinkej pejsánek se nás pořád držel....občas se ztratil a najednou se třeba vynořil před levým předním blatníkem....docela sme na něj čuměly....ale říkám, to bylo v autě a ne na kole

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kelib)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Áno "honil" teda naháňal viackrát. Je to fakt nepríjemné. Boli aj malé, tie ma nezlostia, horšie je to s veľkými plemenami. Mal som čo robiť aj pred slovenským čuvačom. Našťastie som mal zo sebou zbraň. dva výstrely do vzduchu až potom sa gazdovi uráčilo vyliezť z chalupy a mal ešte tú drzosť, osopiť sa na mňa, že prečo strieľam. No vypočul si svoje. Ale najradšej mám ke´d ma honí mlsna proti tej bojujem tyčinkou MARGOT - odporúčam Ahoj

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Paľo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Postříkat vodou z láhve ,ale nevyzkoušeno??????

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Maco)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na psy?

         

    Pes mě honil mnohokrát.
    1. Je-li to z kopce, nebo po rovoně a po dobré cestě šlápnout do pedálů - ujedeš.
    2. okud není šance k úniku - zpomalit a silně na psa zařvat cokoli, pes se většinou zalekne a zastaví se.
    3. pokud nepomůže ani to, zastavit a postavit se proti němu a opět na něj mluvit, nebo zařvát.
    Naposledy se mi tato metoda osvětčila letos v Chorvatsku, kde jsme ve vnitrozemí projížděli po různých zapadákovech, kolem samot s volně pobíhajícími psy, kteří cyklistu v životě neviděli a vypadali velmi odhodlaně nějakého si ulovit.
    Pokud jsem kdysi chtěl ujet za každou cenu, tak se dvakrát podařilo psovi zakousnout se mi do lýtka - pes je lovec a dokud může tak za váma poběží, ale když zjistí, že se mu někdo chce postavit, většinou toho nechá. Nejhorší jsou kříženci jezevčíků a jiní menší voříškové - to jsou ti lýtkaři. Nepamatuji si, že by se za mnou někdy pustil vlčák. Na kole jezdím už 40 let.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na psy?

           

      Tak to se mi stalo naposledy minulý týden v Jarošově/Toulovcovy Maštale/. Dvě ženský šly s kočárem a se psem-něco jako jezevčíkem na volno po kraji silnice, já je předjížděla a pes vyrazil. Vůbec ho nezajímaly povely paničky, až jsem na něj zařvala, tak uhnul. Já se spíš bojím, aby mi nevlít pod kolo a já se nevymlela nebo mě ještě někdo další nepřejel. Dneska jsem taky dva bez páničků potkala, ale ti byli buď líní nebo slepí nebo jsem je nezajímala, ale strach jsem měla.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (eva)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re:

         

    Už vás někdy honil pes?
    Ne, radši se udělám sám......:)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (StandaT)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    V sobotu dopoledne ve Voděradských bučinách po mně vyjel takový ten lovecký s dlouhýma chlupama - myslím setr. A to měl u sebe ženskou i chlapa - řvali na něj "Draku! Draku", Drak na ně kašlal a hnal se mi po noze asi 15 metrů. V tu chvíli jsem opravdu vážně uvažoval, že zastavím a když kousne, tak ho uškrtím.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      ak by sa Ti nezakusol do krku ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT_quartz ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vás někdy honil pes?

             

        Víš o co jde? Že kdyby to byl nějaký jak já říkám "vlčák", tak bych přes různé rady (zařvat na něj, schovat se za kolo, sprej do očí) stejně dost dobře nevěděl, co v tu chvíli s tím. Nebo mám vozit na představci přivázanou dýku?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Zatím vždy pomohlo zpomalit nebo zastavit, pes většinou ztratí zájem nebo uposlechne povelů svého velitele. Jestli to funguje univerzálně, nevím.
    Jinak si myslím, že většímu honícímu psovi se ujede jedině z kopce nebo po rovině po velmi dobré cestě.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Na psy to funguje, zpomalit a začít mluvit. Včera se mi ale podařilo splašit koně s fůrou slámy, ještě že byli přivázaní k tomu vozu. Asi viděli lehokolo poprvé.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Taky už po mně ořech vyjel.Naštěstí,ale neměl výdrž.Můj otec to řeší pepřovým sprejem.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (David ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Mám tuto zkušenost.Stálo mě to hodně štychů na lýtku a ruce.Pak jsem si odpočinul 5 týdnů doma o berlích.Nakonec jsem se nechal uschopnit na vlastní žádost. Sice to nebylo na kole, ale normálně v krámu, kde si majitel jen zapoměl zavřít svého domácího mazlíčka(kavkazký ovčák).Přišel ze zadu a bez jakéhokoliv varování zaútočil.Do minuty bylo po všem.Majitel vlastně majitelka v ten moment se psem nezmohla vůbec nic.Až společnýma sylama jsem ho ze sebe nějak dostal.Píši to jen pro to, aby jste věděli, že když vás napadne 70 kg tele, tak máte velmi malou šanci se ubránit.To podotýkám že jsem o 10 kg težší než ten pes.Pokud chce někdo vidět i fotky jak to vypadá,klidně vám je zašlu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (deyv ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      ještě opravím tu hrubku"silama". Jo a psů jsem se nikdy nebál, což se dneska už o mě říct nedá.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (deyv ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vás někdy honil pes?

             

        to stříknutí po nem vodou z lahve,by mohlo fungovat,,nebo " pepřák " to je na 99% .
        nejhorší je když se kuli nemu vymáznete ve vetší rychlosti..to je pak o soud protože máte chut jeho páníčka přizabít... když jste tedy nenechali vetšinu tkáně na silnici a nemáte zloneniny..

        ale jinka mám pejsky rád jednoho táké mám.. :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarysek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už vás někdy honil pes?

               

          Kdyz vas pes "shodi" z kola, tak by se to dalo povazovat za dopravni nehodu a muzou se na to zavolat policajti, ne? Zvlast, kdyz se u toho cyklista zrani. Pokud ten pes nebyl na voditku, tak by snad majitel mel nest plnou zodpovednost. A i kdyby vam zadnou skodu nakonec nehradil, tak tu pokutu za pobihajiciho psa by mel dostat vzdycky.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr#)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Toz tos mel docela stesti, ze ten kavkazan mel jen 70kg. Ja mam 70kiloveho vlkodava a potkal jsem u veterinare kavkazkeho ovcaka, ktery mohl mit odhadem 120 kg, protoze proti memmu "drobeckovi" to byl teda kolos.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Uz kolikrat a ze svych zkusenosti vim, ze nejlepsi je zastavit a postavit se celem k nemu, pokud to neni bojovy pes tak se zastavi a na cloveka si netroufne.Nebo pokud mate vic casu postavit mezi sebe a psa kolo

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (froggy ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Me kousl jen jednou, nejaky maly chlupaty smejd, do lytka, nastesti jen modrina, do krve to nebylo. Jinak se mi osvedcila na taky drzy mrnousy pumpicka, vozim takovou 60 cm v ramu... ale na vetsi bych si s ni asi netroufl, to by se mohl jeste vic nastvat.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vás někdy honil pes?

             

        Já sebou vozím zaději kus flákoty masa, tím ho majznu přes gzych a on pak neví jestli se mu to zdálo nebo to fakt bylo maso.

        Pozn. maso kupuj vždy čerstvé jinak se nezbavíš much a budeš vypadat jako opravdu opravdu šťastný cyklista.

        :-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (palec)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už vás někdy honil pes?

               

          :-))))

          Jak vypadá šťastný cyklista, všichni víme.
          A víš ale jak vypadá hladový?

          [ Zpět ]
          Datum: 29.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Už vás někdy honil pes?

                 

            hladový cyklista sežere i toho dotěrného vořecha, zdravím všechny dobře napapané kolaře

            [ Zpět ]
            Datum: 29.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (blažej)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Už vás někdy honil pes?

                   

              Šťastný cyklista se pozná podle toho, že při úsměvu má mouchy mezi zuby.
              A hladový cyklista, že už je tam přece NEMÁ:-))
              Jestli právě někdo večeří, tak dobrou chuť:))

              [ Zpět ]
              Datum: 29.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Už vás někdy honil pes?

                     

                Vtipné! Danielo, to se mi líbilo ze všech příspěvků zde snad nejvíce.
                Mě pes nehonil, sama mám totiž dva a zřejmě to hned všichni čoklové i čoklíci poznají, protože si mě začnou očichávat a sondují, jakého pohlaví moji psi jsou. Na kole zatím problém nebyl, pokud se pec objevil, před kolem uhnul. Ale kdyby neuhnul, tak bych bezpochyby najela osobní rekord, protože asi bude lepší sval natrhnout, než o něj zcela přijít. Ahoj.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.10.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Honil, několikrát. Jeden přiběhl naprosto bez hlesu (velký vlčí špic), rafnul a zase šel. Naštěstí z toho byla jen modřina, jen varoval, že tam je to jeho, ať s tam nemotám. Ale několikrát mě prohnali vlčáci (nejdřív jeden, pak si pořídil kámoše a honí lidi ve dvou). Utíkají ze statku a zdaleka nejsem sama, koho na kole už prohnali (jsou to psi - sportovci, dokážou 55 km/h a ani se moc nezadýchávají). Když jsem se šla zeptat k policajtům, co se psy, kteří mají být buď za plotem nebo na vodítku, bylo mi řečeno, že dokud mě nepokoušou, nemůže policie dělat nic. Maximálně domluvit majiteli, který je však "divňák a je s ním těžká řeč". Ať přijdu, až mě pokoušou. Když jsem policajtovi řekla, že titíž psi honí na polích zvěř, málem vyletěl z kůže se slovy:"Cože, oni běhají volně v honitbě a štvou zvěř?!! No, to já tam zajedu, to si s ním vyřídím!" Asi byl dotyčný policajt myslivec, nikoli cyklista. Na menší psíky platí i jen cáknout jim do čenichu vodu z láhve. Prý na ně platí i přímý kop, to je bezpečně odradí, ale to jsem zatím udělat nemusela.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Než se rozepíšu, tak chci zdůraznit, že nejsem žádný psobijce a pokud nebudu muset tak žádnému psovi neublížím.
    Jednou se za manželkou pustil takový vesnický vořech. Protože jsme jeli z kopce, já asi 100 metru za ní, rozhodla se, že mu ujede. Pes to pojal jako výzvu, nasadi slušný tempo a ještě při tom jaksi bojovně kvičel. Když jsem viděl jak dotahuje manželku tak jsem přidal s odholáním na psa zezadu najet nebo ho vyděsit. Povedlo se to druhé, pes mne koutkem oka spatřil, bojovné kvičení se změnílo v kvílení. Dopadlo to tak, že manželku předeběhl a zmizel kdesi mezi chalupami.
    CCa dva roky vozím pepřový sprej. Na ostro jsem ho nemusel ještě použít a doufám nebudu muset. Funguje ale na laksní majitelé psů. Určitě to znáte, přiběhne hafan a moc ho zajímáte vy nebo vaše kolo. Na výzvu "zavolejte si toho psa" majitel nereaguje. Já dnes vytahuji ten pepřový sprej. Je v takovém žlutém obalu, jasně ho ukáži tomu majiteli řka "jestli si toho psa nezavoláte tak vám ho rozpláču". Funguje to téměř dokonale, majitel se začne starat.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Ja jednou nekde v Galante , to uz je dyl videl cigana jak na ukradnutym kole honil psi gulas ......

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Tak nevím jestli je horší, když vás honí pes nebo sračka. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdenek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      A to si predstav kdyz se ti do (_!_) nekde u krovi chce zakousnout pes ........

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Mě dneska, hajzl jakýsi, mix všechno od pudla až po bernardýna, tak 15-17 kilo.
    Jedu si takhle Přišimasama a zrovna přemýšlím kde nad Škvorcem budu fotit krajinu a koutkem oka registruju psa jak ke mě běží šikmo zepředu zleva, skáče přes příkop a jde rovnou po mě.
    Zařvání nic, naštěstí jsem vyrval nohu a dostal ještě v letu kopanec ( botky mám kevralové tvrdé a špičaté) ale stejně do mě naletěl prackama přes stehno.
    Pak jsem seskočil a postavil z kola vozovou hradbu a cca minutu jsme na sebe řvali, teda on štěkal.
    Neměl obojek, byl bíložlutej hlavu jako malej bernardýn srst spíš něco k pudlovi....
    Nakonec se rozhodl ustoupit.
    O pár set metrů dál jsem se v příkopu slíkal, jestli mě neškrábl nebo nekous, člověk v tom šoku nic necítí, noha mě na stehnu po tom nárazu bolela .

    Naštěstí mě ta mrcha ni neškrábla...

    Den blbec dneska, hned na začátku v Klánovicích nějaký idiot musel u Besedy předjíždět v jakémsi Jeepu a úplně se vykašlal na to , že jedu v protisměru.
    Sotva jsem to vydejchal tak mě málem v Šestajovicích sundala dvojička důchodců s invalidní značkou.
    Si to tam mažu po nové silnici lehce z kopce a vidím v protisměru auto. Ten děd(ěk)eček to najednou loupnul doleva a bez blinkru odbočoval asi 15 metrů přede mnou, pak mě asi uviděli, protože paní zvedala ruce nad hlavum , tak to starej pán pro jistotu zastavil úplně naštorc silnicí, takže jsem se jim nakonec vyhnul vlevo asi tak 30 cm za jejich zádí.....

    A nakonec ten pes

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Jo, několikrát po mě šli malý ratlíci, ale nekousnul žádnej, jen pokaždý řvou jak smyslů zbavený... Jednou v Makedonii na zájezdu se ke mě seběhlo asi pět psů šarplaniců, hlídají na pastvinách stáda ovcí. Nejsou to žádný drobečkové a jde z nich strach. Dostali jsme před tím radu, buď jim ujet, ale v žádném případě nesesedat z kola. Tady těm mrchám zrovna ujet nešlo byla tam sice asfaltka, ale s docela slušným stoupáním...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2010
    Autor: jiřík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      V létě jsem jel za poledního žáru, určitě přes třicet stupňů, okrajovou částí vesnice k lesu.
      U posledního domu ležel teplem zdeptalý vořech.
      Už zdálky jsem si říkal - "ty lemro líná, máš v tom teple dost".
      Když jsem ho míjel, udělal jsem na něho "mňáúúú".
      Vořech zvedl hlavu, udělal něco jako "chrrrr" a vystartoval na mě jak dělová koule.
      Teprve po sto metrech to vzdal. To jsem ale musel hodit na cirkuli a pořádně přišlápnout.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2010
      Autor: Radix
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Ne, mě jen kočka.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Jestli to byla dvounohá, tak to muselo být zvlášť nepříjemné.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2010
      Autor: Radix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Jo, nepříjemná až nebezpečná věc. Ale není pes jako pes, některý si chce opravdu jen hrát, jiný to myslí smrtelně vážně.
    Obecně si myslím, že je prostě dráždí ten nezvyklý pohyb, to neznámé divně se pohybující "zvíře", co z přírody neznají.
    Spolehlivý způsob (pokud nelze ujet), je výše popisovaný - mezi psa a sebe kolo a chránit se jím. Je to ale náročné na fyzičku, pes je přece jen rychlý a kolo mnohdy těžké. Pomůže i ona voda z lahve - pokud je čas ji vyndat a použít, psi nemají stříkající vodu příliš v lásce. Pak taky pomáhá "fingovaně" se sehnout jakože pro kámen, i když zrovna na zemi po ruce žádný není a napřáhnout ruku, jakože chcete po něm hodit, toho se bezpečně každý pes lekne, to z přírody velice dobře zná... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2010
    Autor: Bratr_1
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Honil. Dobrman. Bylo to do mírného kopce a neměl jsem šanci mu ujet. Panička na něj pískala tou vysokotónovou píšťalkou, kterou naprosto ignoroval. Naštěstí si chtěl jen hrát. Sice mně párkrát chňapnul po noze, ale pak mě předběhl a tak nějak výsměšně se na mne díval. Mohlo to stejně skončit blbě, protože zpomalil a znova začal útočit na pravou nohu. Uhybal jsem doleva až jsem si všimnul, že proti jede autobus. Zvolil jsem psa, znova, a tentokrát hodně silně jsem na něj zařval a i k němu zatočil. Nevím, zda to způsobil ten manévr nebo mu konečně došel pískot majitelky, ale otočil to a nechal mne být.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2010
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    jejda těhle témat tu už bylo....
    Jasně že jo. Nejčastějc můj. Nedá se jí ujet. Pak jsem si někde přečetl, že pes může běžet až šesedástkou a přestal jsem se tomu, že jí neujedu, divit:-) Ale utahám jí. nevydrží dlouho...

    Cizí taky. Většinou jsme nekazil zábavu a nechal ho, a´t se se mnou honí, ono ho to vždyck po čase přestane bavit. Když měl náladu na hryzání, tak jsme na něj zařval nebo zavrčel a on šel pryč...

    Vadilo mi to akorát na K24 Bylo to už k ránu a já byl po těch cca 16-18ti hodinách jízdy vyšťavenej a neměl na to mu ujet ani na to zařvat a to štěně pitbula se motalo před kolama a já se bál, že ho přejedu a něco mu udělám. Nakonec jsme ale ujeli.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Presne tak, vsichni jsou strasni zavodnici a dokazou ujet, ale kdyby je ten pes chtel doopravdy dohnat a pokousat tak to udela s naprostou ignoraci vuci jejich skvelemu vykonu :o)
      Coz nemeni nic na tom ze je to samozrejme nebezpecne pro obe strany a pes co ma problemy s prilisnym sklonem ke hre na lov by nemel byt pousteny na volno.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vás někdy honil pes?

             

        Já, ač mám psy rád a od jara budu opět majitelem dalšího, nesnáším navolno puštěné psy, kteří se motají po cyklostezkách , silnicích bez přítomnosti pána - nejhorší je to ve vesnicích, tam na to hodně majitelů prdí a myslí si že psí rajón je celá ves. Samozřejmě, že za to ten pes nemůže, ale vysvětlujte mu, že jeho pán je kokot. Už se mi stalo, že po mě pár čoklů vystartovalo. Naštěstí pomohlo moje řvaní a žádný mě nekousnul. Nejvíc vždycky řvu na majitele. Když tam je. Spreje a jiné zbraně sebou nevozím, ale na ty páníčky bych mohl. Většina z nich nepyskuje, ale kdyby začali...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2010
        Autor: Zden42
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už vás někdy honil pes?

               

          souhlas. Pes pobíhající sám po vsi je vždycky špatne. Jinak jsem proti vodítkům, protože toho psa mám rád a není to vězeň, ale musí poslouchat a být na dohled a po vsi jde tak tři čtyři metry přede mnou. Prostě jen abych jí nekazil pachovou stopu a ona si mohla čmuchat po krajnici. Ale musí poslouchat a poslouchá a krom toho vím, že na člověka nezaútočí. Prostě to nemá v povaze a neudělá to ani když jí dítě narve prsty do čumáku.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2010
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Už vás někdy honil pes?

                 

            Jde o to, že o těch dobrých vlastnostech Tvého psa neví ten, kdo se s Tebou potká a k smrti se bojí psů. Ten má z každého takového psa, navolno trauma. A to nemluvím o situaci, kdy si ho ten pes přátelsky očuchá.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.10.2010
            Autor: petrp
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Už vás někdy honil pes?

                   

              Tohle sice plne chapu a sveho psa poustim navolno dost vyjimecne (a to nema spady nikoho pronasledovat, na bezce a cyklisty je zvykly a ignoruje je). Ale stejne u takovychhle argumentu obcas kroutim hlavou, daleko vic lidi ma fobie z veci daleko castejsich a opravdu nebezpecnych.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.10.2010
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Už vás někdy honil pes?

                     

                Souhlasím. Ale dvě hundofóbní holky mám doma a nedá se jim to vysvětlit. To je prostě iracionální, protože jedinej, kdo byl v dětství pokousanej psem jsem já a já se psů nebojím. (Doufám, že jsem to s tím pokousáním nezakřiknul)

                [ Zpět ]
                Datum: 25.10.2010
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Už vás někdy honil pes?

                   

              Už několikrát se mně stalo, že jsem ležel ve spacáku pod širákem, šel okolo někdo s puštěným psem a ten pes velký jak tele přiběhl a ležícího mě začal očuchávat.
              Psů se nebojím, ale tohle nemám rád.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.10.2010
              Autor: Radix
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Už vás někdy honil pes?

                     

                tohle mi udělal liška. Dvakrát. Pokaždý jsme se lekl tak, že se mi málem zastavilo srdce:-D A jednou to byl kolouch, ale to už jsme byl vzhůru a byl o kousek dál. Nestačil dojít až ke mě.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.10.2010
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Už vás někdy honil pes?

                   

              to věřím...:-(
              Mám arachnofobii jako prase, takže asi vím, jak jim je. Nicméně i já s emusím smířit s existencí pavouků, přestože je to děsně těžký.

              Jinak Týna už jednoho klučiu z fobie na psy vyléčila.

              Moje přes dvě kolena příbuzná má synátora a ten s epsů neuvěřitelně děsil. Jednou jsme šli s Týnou na procházku a když jsme zahli za zatáčku, tak byla ona dívka před náma i s Kájou (ten syn) Já netušil, že má z psů hrůzu. Očekával jsem stejnou reakci jako u všech dětí ze vsi, tedy výkřik a běh proti Týně a drbání za uchem. On zavejsknul a běžel k amce a začal se za ní schovávat. ten běh vzala týna jako výzku ke hře a schovávání taky. proč na ní volám a proč on řve nechápala a byla zmatená. než jsme doběhl (pár vteřin) seděl Kájak Evě na hřbetě. Ani jsme nepostřehl, jak se tam dostal. Omluvil jsem se a Jelikož na procházku vlstaně skoro vždycky chodili okolo nás, tak Týnu za plotem vídal. Nejdřív se na ní naučil mluvit a díval se jak jí mamka hladí. Pak mu mamka dávala piškoty a on jí je házel. Pak už jí je dával skoro z ruky a jednou když šli okolo a já s Týnou na zahradě blbnul s hračkou, tak se zeptal, jestli může dovnitř. Zeptal se sám a Evča koukal s otevřenou pusou a ani nic neřekla. Týna ho přivítala olíznutím a běžela zpátky ke mě. Nejdřív ho to zarazilo, to olíznutí, ale za deset minut jsme blbli všichni tři a házeli si hračku atd. Kája s epřestal bát a fobie ze psů ho přešla a s Týnou si chodil hrát....

              Já s ní k Vám přijedu, jo? ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.10.2010
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Už vás někdy honil pes?

                     

                Vem to i k nám ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 25.10.2010
                Autor: hekynen
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Už vás někdy honil pes?

                     

                Díky, jseš hodný, ale málokdo z našich známých nemá psa.
                On je to hlavně strach z těch cizích psů. Zato pořádný.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.10.2010
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Už vás někdy honil pes?

                       

                  když nemá strach z těch necizích, tak ten strach z cizích už nemůže být tak velký ne?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.10.2010
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Už vás někdy honil pes?

                         

                    To bys ses divil. Jak jsem psal je to iracionální. Ta malá je schopná si s necizím psem pohrát, ta velká jen neječí, když si ji necizí pes očuchá, a snaží se ho nevnímat, pochybuju, že by byla schopna si ho nějak spontálně pohladit.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 26.10.2010
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Už vás někdy honil pes?

                           

                      tak ju tak věřím. Psychika je holt fakt často iracionální...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 26.10.2010
                      Autor: Jurimír
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už vás někdy honil pes?

               

          on prý stejně normální slzák na psa neúčinkuje...

          V cykloturistice byl takový, docela zajímavý, seriál o vybavení cyklistů v době rozvoje cyklistiky a také tam byla kapitola o obraně, zejména proti psům.

          Nejzajímavší byla asi metoda malých dělobůchů :D

          Prostě sebou vozit takové malé handgranáty a psisku to hodit do cesty...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2010
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Už vás někdy honil pes?

                 

            Není slzák jako slzák. Pes se orientuje především sluchem a čichem, oči používá jen sekundárně, takže účinnější je pepř. Nejlepší, co znám, je tohle:
            http://www.sabrered.com/servlet/the-76/FLIP-TOP...
            Kombinace pepře, slzáku a barvy (k označení útočníka, nedá se nějakou dobu smýt). Bohužel u nás není zatím schválen k prodeji. Ta varianta Magnum je super, na jedno zmáčknutí to vystříkne asi 5-10x větší dávku než ostatní pepřáky.
            U nás se prodává toto:
            http://www.mujnuz.cz/obranne-spreje/peprove...
            (taky Magnum od Sabre, ale jen pepřák).
            A tohle jsem teď koupil ženě a sobě:
            http://www.mujnuz.cz/obranne-spreje/peprove...
            Pěna. Eliminuje nevýhody mlhy a tekuté střely (dvou obvyklých provedení). Jednak vidíš, kam stříkáš, a můžeš to okamžitě a intuitivně korigovat, druhak útočníkovi chvíli trvá, než tu pálící pěnu smyje.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.10.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Už vás někdy honil pes?

                   

              no jenom jsem slyšel, že v některých státech EU je to nezákonné :¨(

              [ Zpět ]
              Datum: 25.10.2010
              Autor: újezďák
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Už vás někdy honil pes?

                 

            dělobuchy nevím - asi jak na kterého psa
            chodil jsem na cvičák s vlčákem a ten rány z pistole (poplašňáku) ignoroval, i když se střílelo hned vedle něj ...
            ať při stopování nebo odloženej na místě

            [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2010
            Autor: macikm
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Už vás někdy honil pes?

                   

              Před rokem jsem byl na jedné soukromé střelnici. Stříleli jsme puškama, pistolema, a za náma se procházel a líně nás pozoroval vlčák. Naše střílení mu zjevně vůbec nevadilo, ani nehnul brvou. Možná byl hluchej, přece jen to byl pes majitele střelnice:o)

              [ Zpět ]
              Datum: 26.10.2010
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Co pes, ten po mě startoval už hodněkrát, naštěstí zatím nekousl.
    Ale včera, když jsem jel na kole, tak to byl dokonce houser.
    Asi měl strach abych nedostal chuť na některou z jeho partnerek. -)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Zoofile!

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2010
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      není nad mladou husičku :D

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      houser je horší a nebezpečnější než pes. Sakra hodně to bolí, když štípne. To jsou jelita na hodně dlouho :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2010
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      a úplně nejhorší je housera chytit ;o)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2010
      Autor: evcas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vás někdy honil pes?

             

        No, tuhle jeden známý říkal, že chytil vlka a jak dlouho trpěl, tak nevím

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už vás někdy honil pes?

               

          Jsem se to ocitl na nějakém loveckém serveru, ne ?? :o)))))

          [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2010
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Už vás někdy honil pes?

                 

            Tam jsi stále, život sám je jeden velký lov a boj, jednou jsi lovcem a jindy ulovený :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    Pes mne honil několikrát a na kole nedohnal. Ovšem minulý týden si kous když jsem šel pěšky. Není větší potěšení než shánět majitele a ověřovat jestli je očkovaný.
    Jen pro informaci i očkovaný pes musí k veterináři na prohlídku a po pěti dnech znovu. Naštěstí vše dobře dopadlo, byl to všeobecně známý kousavec, který byl mnohokrát vyšetřený a zdravý jako řípa.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.10.2010
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vás někdy honil pes?

           

      Když napadá lidi, tak utratit i s majitelem

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2010
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Už vás někdy honil pes?

             

        já bych byl pro jen u toho majitele. Ten pes za to až tak nemůže....

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vás někdy honil pes?

         

    no mně honil pes když jsem byla malá, spadla jsem a skončila jsem se zlomenou rukou, nepřijemný zážitek :-/

    [ Zpět ]
    Datum: 01.11.2010
    Autor: Janka0
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

268 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024