reklama
Země: Nový Zéland Nový Zéland

S kolem na a po Novém Zélandu.

Zdravím všechny a prosím kohokoliv o rady a tipy, jak s kolem na Nový Zéland. Od transportu kola na letiště,. letadlem až po samotné cestování. A jestli se třeba nevplatí koupit, či půjčit si kolo na delší dobu až tam. Děkuju všem, Laďa

[ Zpět ]
Datum: 22.07.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lades)
  • Re: S kolem na a po Novém Zélandu.

         

    Ahoj.
    Ja tam sice nebyl, ale bracha meho kamose byl v Australii. Jukni na jeho web (http://expeditionmtb.eu/) a treba se mu zkus ozvat. Snad poradi.
    Co vim, tak kola si tam nechaval prevazet tusim Cargem. A nebylo to az tolik drahe. Tenkrat jsem se tomu i divil. Mel to v krabici spolecne s ostatnima vecma. Tenkrat jsem videl fotky, jak to zabalil a byl to uzasny pohled....vyuzil veskery prostor...skoro umelecke dilo:-) Jinak vetsinu veci tam nechal a zpatky jel nalehko:-)
    Pak vysla knizka o cestovani po NZ na kolech. Ten clovek vzal oba ostrovy a knizka vypadala zajimave. Zkus se po ni podivat!!!
    Jinak ja jsem se o to taky zajimal. Jeden cas jsme o tom dost premysleli (nejakou dobu tam pracovat a pak si to tam projet). Ale seslo z toho. Je to daleko a pry nic moc extra:-) Sice uzasne, ale spousta lidi rika, ze je to Skandinavie na jizni polokouli:-) Nechci te tim odrazovat, to ne!!! Jen mi to pulrocni nadseni, co jsem snil o NZ, nejak preslo:-)Me osobne vice laka Australie. Je to jinej svet:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: S kolem na a po Novém Zélandu.

         

    Cyklista- cestovatel Červený byl na NZ a napsal o tom docela pěknou knížku. Je tam celá řada zajímavých postřehů. Nemůžu si ale vzpomenout jak se to jmenovalo. Četl jsem od něj tři knihy. Jedna je o Jižní Americe,druhá o Vietnamu a Laosu a třetí o NZ.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: S kolem na a po Novém Zélandu.

           

      Antonín červený - Nový Zéland, Krajinou Pána prstenů na kole a bez víz

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2007
      Autor: Zdenča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: S kolem na a po Novém Zélandu.

         

    Mohu nabídnout dva průvodce v angličtině specializované na kolo, od Lonely Planet "Cycling New Zaeland" anebo od rakouského Bikeline "Cycling guide New Zealand".

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2007
    Autor: Tracy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: S kolem na a po Novém Zélandu.

         

    ahoj,

    náhodou jsem našel tohle téma, už je asi trochu pozdě na odpověď. Strávil jsem s kolem na Zélandu rok a půl, objel ho 2x kolem dokola a křížem krážem.

    Myslím, že co se týče cyklistiky a Zélandu, oběvil jsem asi skoro vše, co se objevit dá (tedy, relativně řečeno. kdo jezdí na kole tak ví, že cestiček a setkání se i např. v tak malé zemi, jako je ČR, dá poznat a udělat tolik, že na to jeden lidský život nestačí).

    Kdyby něco, napiš, rád předám, co vím.

    Denis

    [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neznámý uživatel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: S kolem na a po Novém Zélandu.

         

    http://www.trabalka.info/
    byl tam loni i předloni. Má o těch výletech články i na www.dobrodruh.sk

    [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2009
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: S kolem na a po Novém Zélandu.

         

    Ahoj, já jsem byl na Novém Zélandě dvakrát, z toho naposledy v zimě(naší)2005/6.Hlavně jsem tam sice makal, ale měl jsem půjčené kolo,tak jsem jezdil na nákupy a výlety kolmo.Nezapomeň si pořídit nebo půjčit přilbu,bez ní je to na pokutu.Připrav se ale na to, že veškeré území na N.Z.je kompletně zadrátované,takže se tam můžeš pohybovat výhradně po cestách anebo v přírodních parcích,kterých ale například na Severním ostrově moc není.Tonda Červený si na N.Z.vezl kolo v krabici,dělá to tak většina našich cyklodobrodruhů.Zajímavou knihu o N.Z.napsali i manželé Procházkovi.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza63 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024