reklama

odpružení

Můžete někdo poradit? Rád bych si pořídil nové crossové kolo s odpruženou přední vidlicí notabene jezdím cca. 65-70% silnice a zbytek terén (šotolina..) i když naše silnice nejsou zrovna to nejlepší. Občas i v zahraničí jako alpy kde kolo dostane pořádně na prdel. Nevím zda bych měl zvolit i odpružení sedla anebo kvalitní sedlo. Máte s odpružením někdo zkušenosti . Budu rád nejen já ale i jiní za vaše názory.

[ Zpět ]
Datum: 30.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)
  • Re: odpružení

         

    jasně, pohodlné sedlo je základ, to dopuručuji koupit a určitě bych šel i do cyklo kalhot s vložkou, výrobců už je spousty, stačí si jen vybrat. No a ještě cyklo rukavice.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: odpružení

         

    Kvalitní sedlo v každém případě + pro ještě větší pohodlí KVALITNÍ odpruženou sedlovku - nemohu si ji vynachválit. Možná by byla vhodná pružná karbonová sedlovka, ale s tou nemám zkušenost (Joe, jak se Ti na ní jezdí?)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpružení

           

      Dobře, nemám s drncáním problém. Ale jakou přesně roli v řetězci pneumatika - výplet - ráfek - zadní stavba - sedlovka - sedlo - mozol ta sedlovka má, to nejsem schopen posoudit. Daly by se jistě její výkyvy za jízdy nějak změřit, ale co by to vlastně řeklo. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpružení

           

      Prosimtě a to bych se teda chtěl na něco zeptat když s tim máš zkušenosti. Napadlo mě, že když ta sedlovka pruží, tak by teoreticky mělo docházet trošku ke změně výšky posedu ne? Nebo je to úplně zanedbatelný a při jízdě to nevnímáš? Nebo vymejšlim blbosti a je to úplně bezpředmětný? Mě to jenom tak napadlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: odpružení

         

    Při 70% silnice bych žádné odpružení nedával. Ani na vidlici. Je to zbytečná ztráta energie při jízdě do kopce. Ano některé mají zámek, ale budeš vidlici zamykat před každým kopcem a zase odemykat před jízdou dolů? Odpruž vidlici jsem měl na kole při jeho koupi,ale po čase jsem ji vyměnil za pevnou a jsem spokojenej.
    Sedlo jistě měkčí, ale ne příliš, protože pak se to tam zapařuje. Žádné vložky nepoužívám a taky jedu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpružení

           

      Mam RST Gila SL Plus, uzamykanie-odomykanie jednym tlacidlom, ziaden problem ju pred sliapanim zamknut, a potom odomknut, robim to za jazdy rukou, vazne ziadny problem ani riziko... dufam, ze sa mi tym "nedzube" ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odpružení

             

        samozrejme to nerobim pred kazdym kopcom, ale iba tam, kde je to potrebne...
        Inac, na odpruzenu sedlovku som tiez zvedavy, presedlal som z lacneho celoodpruzeneho bicykla na drahy prednoodpruzeny, a zaujimalo by ma, nakolko ta sedlovka odpruzi napr. zaplaty na ceste... teda ci sa mi oplati do toho ist.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odpružení

               

          Už jsem tu psal, není odpružená sedlovka jako sedlovka. Kup si od SR SUNTOUR.
          Ta sedlovka odpruží téměř všechno, po záplatách jedeš jako by tam nebyly a kostky jen malinko drncají. :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: odpružení

                 

            souhlasim a take doporucuji.. po 3000km bude mit hrozny vakl ale za to pohodli na kostkach to stoji

            [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (wewerka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpružení

           

      Neorientuju se v odpružených vidlích, ale některý mají zamykání na dálku, prostě páčka na řidítkách. Ale budou to asi nějaké dražší typy.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: odpružení

         

    Na odpružené vidlice nejsem expert, koupil jsem si pro začátek od SR SUNTOUR NRX 6000. Není asi nejlehčí a asi je nejlepší z těch horších, ale jsem s ní spokojený. Cenu asi 1600 Kč jsem byl ochotný zaplatit. Dneska kolo bez odpružené vidlice nechci.
    Ta ztráta energie, o které se tu píše, asi nebude tak velká, alespoň já ji nepoznám.
    Pak byl ale problémem tvrdý zadek. Vyřešil jsem to odpruženou sedlovkou, která měla kluznou část trubku se dvěma ploškama proti sobě. Nevydržela ani rok a začala se kývat i se sedlem ze strany na stranu.
    Teď jsem si koupil SR SUNTOUR, typ není uveden, ale má těsně pod sedlem dvě páky s válečkama, tím je držená do stran. Popis je velmi nepřesný, ale protože u ní není žádný typ, asi SR SUNTOUR vyrábí jen tuhle.
    S touhle sedlovkou jsem spokojený, drží a zadek na ní mám jak v bavlnce.
    S takhle vybaveným kolem jezdím i tam, kde jsem dřív bez odpružení nemohl jet delší dobu. Třeba po kostkách. Tam to jen malinko drncá.
    Proto když odpruženou vidlici, tak i odpruženou sedlovku.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpružení

           

      Mohol by si uviest aj cenu takej sedlovky? (ja si ju sice pohladam aj na NETe, ale aby som mohol porovnat;)
      Dakujem.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT_quartz)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpružení

           

      Bejbisi, také mě zajímá cena a TYP - sentůr totiž dělá dvě vzhledově úplně stejné, jen jedna je levnější, protože má nějaké části z plastu, zatímco ta dražší má místo plastů tlakové odlitky. Nicméně - i ta dražší stojí URČITĚ do 1000,- Kč. A máš na tom paralelogramu ten neoprenový návlek?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024