reklama

Řetěz

Mám dotaz: Když se u Azubu 4 posouvají ty tácy se šlapátkama tak jak je to s řetězem? Ten se musí taky prodlužovat na? Jak to je?

[ Zpět ]
Datum: 27.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Crass)
  • Re: Řetěz

         

    Ano, musí se prodloužit nebo zkrátit, podle toho kam posunuješ a o kolik. V Azubu ti kolo nastaví na míru.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetěz

         

    V docela velkým rozsahu to posouvání umožní rameno přehazovačky. Navíc když jim při koupi nahlásíš svůj X-faktor nebo jak se to jmenuje česky, prostě délku nohou měřenou definovaným způsobem, můžou ti ten řetěz nastavit skoro správně, takže drobný doladění kola který provedeš potom sám už se na řetězu neprojeví. Například přezutí z holých na SPD pedály se obvykle projeví protažením předku tak o 1cm, ovšem při téhle délce se ojetí řetězu projeví taky aspoň o 1cm (to jenom typuju, neměřil jsem).
    Broblém může nastat, pokud máš kolo koupené s krátkým řetězem, nachystaným na spodní konec rozsahu nastavení toho předku. Pak při vytažení naplno nebude dobrý nápad zkoušet zařadit velké pastorky při nejvetším talíři a rameno přehazky bude pořád nepříjemně našponovaný, ale dokonce i tak to funguje.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetěz

         

    Vytahoval jsem to zatím asi o 5 cm a v pohodě (ale mám taky vytahaný řetěz:-D )

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz

           

      Kolik vydrží takovek řetěz na ležáčku a jaké značky se přidržet. Předpokládám, že řetěz na 9-ti kolo má asi menší životnost nebo se pletu? Na mTB s osmikolem měním tak po 1000 km - nejčastěji Sram PC 48.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ladik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetěz

             

        Nevím, mám 9 kolo a řetěz jsem zatím neměnil a funguje ok. Nevím přesně kolik, ale pár tisíc najeto má určitě (hádám tak 4.000 až 7.000). A to rozhodně nejezdím jen po rovině.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz

               

          Tak to je životnost jako hrom, na MTB nedosažitelná - řetěz mi pak začíná přeskakovat - střílet na pastorcích, takže pak člověk vyhodí s řetězem i kazetu, příliš prodloužený řetěz ji prostě zlikviduje do té míry, že s novým řetězem je již nepoužitelná.Ptal jsem se hlavně protože provoz s osmikolem je relativně levný, tak s devítkou je to přesně naopak a měnit řetěz třeba dvakrát či třikrát za sezonu by bylo dost finančně náročný- při té délce.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (ladik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz

               

          Ahoj, mám ma lehokole 3x9, řetěz HG 73 a poprvé jsem měnil na necelých 7000 km, to je téměř po roce ježdění. Teď už zase bude mít sedmičku a na kalibru mi zbývá ještě jeden zoubek. Ani já se kopcům nevyhýbám, spíš naopak a jezdím i v zimě.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2006
          Autor: Joe
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetěz

             

        Letos jsem přetrhl při prudkém šlápnutí KMC Z51 co měl najeto asi 1500km. Vyměnil jsem ho za Sram PC48 a ten vydržel asi 3000km, než jsem ho přerval, ale to bylo kvůli omačkanýmu malýmu převodníku, kterej ho nějakou dobu nahlodával. Převodník jsem zrestauroval pilníkem, z řetězu vyhodil přervaný článek a od té doby najel další skoro tisíc.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz

               

          a kazeta furt v pohodě?
          Já jsem kdysi na jakýmsi kole brousil i kazetu, úspěšně.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řetěz

                 

            Zatím dobrý, nejčastěji užívaný pastorky začínajý být trochu jetý. Předemnou to najelo 1200km jako předváděcí a zkušební stroj, což s sebou nese nešetrné řazení a podobně, ale ne tvrdé šlapání s spdčky, (takže záhul na řetěz, ale ne na kazetu a převodníky, ty jsem začal ničit až já).

            [ Zpět ]
            Datum: 01.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024