reklama

přilba

Koupila jsem si přilbu zn. BELL se štítkem a upínacím popruhem uvnitř přilby. V obchodě se mi zdálo, že "sedí" ale po vyjetí do terénu jsem s ní nervozní. Ikdyž ji páskem utáhnu a přijde nerovný terén, sesune se mi dopředu a přes štítek nevidím(maximálně 2 m před sebe) Takže musím pořád zaklánět hlavu, abych viděla na cestu, z čehož mně bolí za krkem. Mám objem hlavy 55cm a přilba je velikost 54-59cm. Volila jsem špatnou velikost? Jak poznat dobrou přilbu? Zdá se mi, že si na přilbu nikdy nezvyknu.Hrozně se v ní potím a bolí mne z ní hlava.

[ Zpět ]
Datum: 25.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Hana)
  • Re: přilba

         

    Zkus ji v obchodě vymněnit za jinou. Snad budou prodavači vstřícní, s tímhle se opravdu nedá jezdit. Novou přilbu si řádně odskoušej už v obchodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přilba

           

      .. přesně - vyměnit. Štítek můžeš i sundat. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přilba

         

    Typické počáteční potíže začínajících přilbařů. V obchodě na hlavě drží každá přilba. Na kole, kde jsou otřesy a kdy se hlava zpotí, nedrží žádná přilba. 8-)

    Problém s padáním přilby do čela se řeší povolením řemínků, které vedou před ušima (asi tak o 1 cm) a utažením řemínků, které vedou za ušima (asi tak o 1 cm). Pak zpravidla přilba padá do týla. Proces se opakuje obráceným pořadím s menším krokem (tak o 0,5 cm, pak se hraje o milimetry) dokud nezvítězíme.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přilba

           

      Mám přilbu Cratoni a ta má krom řemínků ještě vzadu takové "kolečko" kterým si ji přesně dotáhnu na obvod hlavy, aby seděla. Možná radši vol přilbu s tímto systémem. Nemám problém ani když se zpotím ani na nerovnostech, sedí dobře.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kamila)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přilba

             

        Přesně tak, šroubovat, šroubovat a zase šroubovat:-). Je to přeci jen lepší než helmy bez tohohle systému.
        A že by Bell neměl kolečko? Pokud to neni nějakej nejlacinější model.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mira)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přilba

               

          Jo, moje přilba má kolečko, ale ikdyž ji kolečkem dotáhnu - nesedí a skáče na hlavě. Mám pocit, že tá čelenka ji jakž takž drží na hlavě ale nesedí. Neumím to vysvětlit.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přilba

                 

            No jo no, alchymisti nebyli blbí, když říkali: "Mlčiti zlato!"

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: přilba

                   

              Když utáhnu kolečkem čelenku, tak ta přilba drží jakoby na čele (z čehož mne bolí hlava) a ten prostor nad hlavou je volný a cítím, jak se přilba pohybuje - asi tak nějak.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Hana)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: přilba

                     

                Nedokážu poradit takhle na dálku, když nevidím tvoji helmu a tvoji hlavu. Kde drží helma na hlavě? Jenom po obvodu čelenky? Nebo po obvodu čelenky a někde nahoře na hlavě v jednom místě? V prvním případě to máš jak ty žluté laminátové helmy, co jsou vidět v JE Temelín. 8-))) A není mi jasné, jak si to dokázala, nemáš moc utaženou čelenku? V druhém případě záleží na tom, kolik volného místa je mezi hlavou a helmou. Těžko se najde někdo, komu přilba sedne na hlavu jako prdel na hrnec, trošku místa tam je snad vždycky. Pokud tam máš místa, jako když si dáš na hlavu lavór, tak se divím, že tě netrklo už v obchodě. Nevím. Zkus povolit čelenku až ti spadne helma na vrch hlavy. 8-))) Podívej se, jestli nejde s zadní opěrkou s kolečkem posouvat nahoru a dolů, uvnitř helmy možná od zadní opěrky do vnitřku helmy vedou dva opěrné pásky v oblasti temene hlavy, s tím se dá taky laborovat. A nakonec zkus laborovat s řemínky. Jinak popros někoho, kdo už helmu vozí, aby se podíval, kde je chyba. Možná, že jsi zvolila špatnou helmu, ale mě se v obchodě zdál vnitřní tvar všech helem stejný...

                [ Zpět ]
                Datum: 25.07.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přilba

                 

            Měl jsem podobný problém. Je třeba zkontrolovat, jestli upínací systém (ten s kolečkem) je dostatečně pevně spojený s přilbou samotnou. U mě byl problém v tom, že postranní konce pásku napojeného na kolečko byly zasunuty v "tunýlcích z mikroplyše", které byly uchyceny na skořepinu přilby suchými zipy. No a konce pásků se při utažení postupně vysouvaly z těch tunýlků. Pomohlo zalepení pásků dovnitř tunýlků. Myslím, že přilba s tímto systémem se na hlavě posunout nemůže. Ještě mě napadá, že je možná třeba najít vhodný úhel napojení upínacích pásků na skelet. Měly by obepínat zátylek mírně odspodu a přitahovat tak přilbu k hlavě jakoby směrem dozadu dolů.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: přilba

                   

              No, tak to moje, když jí utáhnu, tak sedí dobře. Asi jsem měl štěstí při výběru, a to jsem vyzkoušel jenom asi 4 kousky:-).
              Teď teda přilbu u sebe nemám a asi jsem trochu natvrdlej, ale nějak pořád nemůžu pochopit, jak to LaMi myslel. Třeba na to přijdu, až se doma podívám:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (mira)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: přilba

                     

                No jak bych to myslel - dobře jsem to myslel :-) ! Jenom jsem zkoušel přijít na něco, co by mohlo pomoct. Ty upínací systémy nejsou úplně stejný. Já jsem popisoval problém, který jsem měl s tím svým a jak se mi ho podařilo odstranit. Ty pásky jdou u mé přilby jen cca od spánků dozadu a protože je možné je sundat z těch sucháčů, dá se nastavit úhel, pod kterým obepínají zátylek. Pokud je upínací pásek pevně v přilbě a po utažení nesedí. je ji zkrátka potřeba vyměnit. Není lebka jako lebka.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.07.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přilba

                 

            Taky mam kolečko (Casco). A v podrobném návodu psali, že sice je to ta nejdokonalejší helma (to jsou všechny), ale když přesně nesedne, tak mám zkusit jiný typ. Tak zkus v tom krámě ještě nějakou jinou, pochopení by mít mohli, jestli jezděj na kole. :')

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přilba

         

    Díky všem za snahu pomoci. Vyzkoušela jsem Tvůj nápad, Noční Myšáku, s utahnutím zadní části řemínku a povolení přední, a zdá se to O.K. Uvidím až vyjedu. Díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přilba

           

      Koupil jsem relatovně levnou helmu Author Reflex a nemám s ní žádné problémy.

      Nedostatky v uchycení upínacího systému do tunýlků má dětská přilba, kterou jsem koupil klukovi. Vyřešil jsem to přišitím pásků do tunýlku. Teď je to OK. Přilbu je potřeba vždy pořádně vyzkoušet už v obchodě a nenechat se odradit nevrlými prodavači, kteří obvykle spěchají aby už něco prodali.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Paja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024