reklama

Co je na tom, že horák jede pomalu?

Po přečtení diskuzí mám pocit, že silničáři jsou na tom stejně jako já s hudbou. Také pořád každému cpu, jak je hard rock a metal to nejlepší a kdo to neposlouchá, ten neví, o co přichází a že je rádiovej prďola...
Sám si hodlám silničku pořídit, až budu při penězích, ale...
...co je na tom, že horská kola jezdí na silnici pomaleji a že nás plahočící se 20km/h přefrčíte čtyřicítkou? No tak se víc nadřeme, to je toho, možná je to i účel... Sám jsem docela zdatný biker a vůbec mi nevadí, když mě někdo předjede. On/a z toho může mít skvělý pocit, já z toho nemám žádný, je mi to fuk. Kochám se, zastavuju, rozhlížím se, užívám si.
Tak mě tak napadá, že další stupeň, jak se ještě míň nadřít, je nikam nejet :)

Jen doufám, že až si pořídím silničku, tak se nestanu také takovým jelitem. Sice není špatné prohlížet si 150 km plášť předního kola, ale na kochání také něco je.

[ Zpět ]
Datum: 23.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Hejhula)
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Na dnešní "silnice" je spíš vhodnější MTB...;-) A někdy nezvládá ani to...

    Já nějakou rychlost taky neřešim. Jedu jak jedu, vím co zvládnu a neřešim kdy mně co předjelo...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      ano, horák jede pomaleji než silnička. Je to poznat a hodně a to i když si hodím na MTB skoroslicky. Co je ovšem lepší, nechť každej posoudí sám :)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      Ja jsem jel silnicni zavod na horskem kole se slicky a bylo mi jedno jedno jestli budu posledni nebo v polovine vysledkove listiny. a ver tomu ze bajk neni az zas tak pomaly, se stejne vykonnymi cyklisty jsem stihal a jeste jsem si s nimi krasne popovidal, a o tom prece cyklistika je... nebo ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ondra ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Jeste aby to nebylo poznat....konstrukce XC a silnicnich kol + vaha sirka pneu + tlumice na HT a pochopitelne pojede bajk pomaleji ovsem zase si muzes pokud chces dovolit odbocit na cestu ktera obsahuje tezsi teren coz na žiletce horko tezko.
    Pokud si velky fanda kol tak si porid obe jak silnici tak bajka a mas po starostech :)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (0v0ce)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Jen klkídek. Ty se cítíš méněcenný cyklista na horalovi?
    Každé kolo má něco do sebe a každému to co mu vyhovuje. Jezdím treka, to je tak trochu hybrid a už nehlededím s despektem na horala jako dřív, dokonce jsem si ho pořídil taky. Na zimu do sněhu. Má svoje výhody a ten větší odpor na silnici zas tak nevadí, když se chceš kochat.
    Vždyť cyklista je nejen o polykání km. Ty ať si polyká ten, kdo neví jak je prima prožít den v pohodovém tempu na kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      A jak jsi došel k názoru, že ten kdo jede 35km/h na silničním kole si neužívá pohodové tempo?
      Já jsem zarytý silničkář a velice si to užívám. Jezdím taky na MTB po cestách a cestičkách což je taky supr. Každé má svoje a není to o kole ale o tom kdo na tom kole sedí. Prostě o na silnici jezdím rád a rychle, ale taky turisticky.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

             

        No myslím si že každé kolo je stvořené pro svůj ůčel,,, asi si nebudu pořizovat těžké terénní ato s velkou spotřebou když s ním budu jezdit jen po městě,, je to to samé i z kolama, pokud jezím na kole jen po cestě tak horák je těžký, pokud jezdím po neasvaltkách tak je horák skvělý...no to snad ví každý.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

               

          Ale 99% kurýrů v Praze jezdí na horálkovi. A asi jim nepřipadá ani těžkej ani pomalej, i když toho najezděj dost. Tak jak to teda je?

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                 

            a já myslím, že se z toho dělá zbytečná věda. Líbí se mi terénní auto - pořídímsi terénní auto, i kdyby tobylo jen na dojíždění do práce. Líbí se mi horák - pořídím si horáka, i kdybych s ním měla jezdit jen do obchodu....je to jen moje rozhodnutí, co si koupím a jak to využiju - nebo se pletu ?? Hele lidi vždyť podle stejné filozofie by si půlka národa nemohla koupit sportovní bundu a botasky, páč je to na sport a oni to chtějí jen na vycházky do parku.... tak neblbněte! Ať má každý kolo, po jakém jeho srdce touží a nenechá si do toho od nikoho kecat!

            [ Zpět ]
            Datum: 17.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                   

              Právě že to vůbec není zbytečná věda a vážím si úvahy Hejhuly, protože přesně tak jak píše to je. Až ti zarytí bikeři si koupí silničku a zažijou ten nádherný pocit rychlé a efektivní jízdy po silnici tak určitě přestanou hloupě oponovat. A k těm příměrům...každý přece ví že s traktorem si moc po silnici nezajezdí, stejně jako s rychlým sportovním autem v terénu.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenos)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                   

              No jasně aď si dělá kdo chce co chce,, ale tady mu do toho také nikdo kecat nebude, kdo si chce pořídit kolo tak se možná dívá na tyto stránky aby si udělal přehled, když neví mezi čím se rozhodnout...:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 17.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                   

              Plne suhlasim s Dais.
              Moj MTB som si kupil, lebo sa mi na prvy pohlad zapacil, mam istotu, ze v terene vydrzi viac, a na asfaltky (vsetci vieme, v akom stave povacsinou su;) tiez rad vyrazim...
              Ak by som mal na Toyotu RAV4, tak si ju kupim, nevadi, ze do terenu budem chodit omnoho menej, nez na cesty.
              Jednoducho pri kupe tovaru (bicykla, ayta a pod.) sa bije srdce s rozumom, kto vyhra, take sa kupi (kompromis nie je vzdy najlepsi, lebo nemusi byt spokojne ani jedno).
              Ked som zalubeny do MTB, nehladim na to, ze na asfaltke sa umorim, pretoze sa umorim rad... ;)

              [ Zpět ]
              Datum: 18.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT_quartz ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                     

                Já mít prachy, tak si pořídím Tojotu Land Krujzra nebo Hamra. A místo po mostech bych brodil.
                Doufám, že ta moje holka škodovácká stodvacítková se tohle nikdy nedoví.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.08.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                       

                  Airline, keby tu Teba nebolo, bola by tu taka nuda... vazne! :D

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.08.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT_quartz ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                       

                  Nestejskej si, ohni hřbet a ty prachy zvedni. Prej se válej na zemi (zbohatlíci to tvrděj). Nebo je vyhraj u Žlutýho psa, "milionářů není nikdy dost!". Ale hamra bys za to sotva pořídil. Hlavně až je zvedneš, nebuď jako ten poctivej nálezce, co našel na lesní silnici sto litrů a vrátil je. Šťastnej příjemce by moh tvrdit, že jich bylo dvakrát tolik.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.08.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                     

                Jasně, ať si každý koupí co chce a jezdí třeba s traktorem po silnici. Jen jsem chtěl vysvětlit zatrvrzelost silničářů, tak jak to pochopil Hejhula. Kdo se na silničce nesveze, stejně nikdy nepochopí a nemůže zažít krásný pocit ze svižné jízdy po silnici. Bajka mám taky, ale když náhodou výjimečně na něm vyjedu, tak pouze někam do lesa nebo do terénu. Nenapadlo by mě na něm jezdit po silnici jako to většina lidí dělá. A proč se mořit a plahočit na bajku po asfaltu? To se radši umořím 150-200km na silničce, a to příjemně.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.08.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenos)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                 

            Taky jezděj na skútrech a motorkách. Myslím, že horák je pro pražskýho kurýra nezbytnej, protože asfalt není po Praze všude a jezdit mezi kolejema na silničce nebo treku by bylo dost o hubu.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                   

              Asi tak nějak to vidím taky.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Hoši, mluvíte mi z duše ... co dodat ...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Tak já jsem jezdila dřive na horským, pak jsem jezdila 3 roky na trekingu a letos jsem si poridila silnicku. Jezdim do prace 30km a at jedu jak jedu na vsech 3 kolech mam cas stejny 65 min akorat na tom silnicnim se vic nadřu mi přijde a nejlepe se mi jelo asi na tom trekingu...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      Taky mam pocit, ze mi to jede na silnicce a horakovi skoro stejne rychle. Rozdil je cca 10%. Na horakovi pouzivam semislickove plaste 2.0 (s hladsim vzorkem).

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Nic,tři roky mám trekinga,na silnicích jsem zůstal,u užších pláštů taky a zpomalil.Teď šlapu pohodověji,víc toho vidím (a taky víc zdravím).

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Hejhulo.. vidím to stejně.... čert vem rychlost, důležitý je požitek... já vždycky chtěla horáka (byť bydlím na rovině), teď ho mám.. a připadám si na něm jak královna.. a čer vem žvanily, že to na silnice nepatří.... :O)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      Tak tak. Jezdi svým stylem, rychlostí, která Ti vyhovuje a neohlížej se na to, co kdo říká. V cyklistice si každý najde to své.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Kolem to neni. Profrčet kolem tebe může někdo klidně na horákovi, a zrovna tak začíná bejt dost lidí, co si poříděj silničku a jezděj na ní ke své úplné spokojenosti celkem zvolna. A vyhovuje jim to tak. Nevím, proč si myslíš, že má někdo skvělej pocit, když tě předjede. Myslím, že jsi jim spíš lhostejnej. Pokud nějak extra nepřekážíš, což ty asi neděláš.

    Mě se ten termín "hltání kilometrů" nelíbí. Co je na tom špatnýho, když někdo dojede dál a rychleji. Když ho to těší a nikomu to nevnucuje, tak proč nad ním ohrnovat nos?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      V mojich koncinach vela rychlych cyklistov na ceste nieto, ale musim uznat, ze ma potesi, ked "strelim" (na mojom 15kg MTB) na ceste nejakeho. A podotykam, nepritlacim na pedal a nedupem silou-mocou 40km/h, proste nemenim tempo a obehnem (tak 25-30 km/h rychlostou). Nie je mi vonkoncom lahostajny, predbehnutie tak prijemne potesi dusu ;)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT_quartz ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

             

        Inac na hlavne cesty velmi casto nechodim, tu u nas je pomenej cyklistov a viac aut, zeby to nejako suviselo? ;)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT_quartz ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

             

        To si zvykneš.. Co je na tom tak vzrušujícího, když předjedu někoho, kdo zrovna jede pomalejc, to nějak moc nechápu. Vždyť ta okamžitá rychlost záleží na tolika věcech, že dva náhodní cyklisté vůbec nemají šanci se nějak porovnávat. Podle toho, jestli někoho předjedeš nebo naopak přece vůbec nepoznáš, jak na tom seš.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

               

          Iba som pisal, ze na nasich cestach je cyklistov zatracene malo, a ked uz nejakeho dobehnem (pretoze idem rychlejsie, to je logicke), tak mi dobre padne ho obehnut... a nie je mi lahostajny, lebo vdaka nemu som si akoby dokazal, ze i na MTB mi to celkom dobre slape. Nejde o to, ci je lepsi alebo horsi cyklista, len som tu vyjadril, ze to potesi...
          Je to ako s obiehanim na autach, nie som nejaky pretekar, ale potesi, ked niekoho obehnem... (samozrejme v ramci bezpecnej jazdy), alebo ked nejakemu pretekarovi na prehladnej rovinke ukazem, ze nie je rozumne predbiehat, ked na to nema, alebo sa nema kam zaradit, (napokon ho pustim resp. mu necham miesto na zaradenie, nemam rad, ked ma potom cez obec tlaci nalepeny na narazniku (v obci idem z principu max. 10km/h nad limit))
          A mimochodom, kto sa v aute nepriputava, je VOL! (nemohol som si odpustit poznamku)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT_quartz ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Tak si myslim, že idealní sou obě kola jak horák tak i silnička. Kdo má doma oboje tak asi vyhrál.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Ja zase porad nechapu, proc kdyz nekdo tvrdi ze ti co jednou rychle, ze se nekochaji. A ze oni jezdit rychle nebudou protoze se chcou kochat. Tomu opravdu nerozumim. Ja si klidne ujedu 150 km a budu se u toho kochat jako male dite celou dobu, az se me z te radosti kolikrat derou slzy do oci kdyz vidim tu krasu... protoze jinak bych se ukousal nudou. Nebo si vazne myslite ze ten pohled z 30km/h je tak strasne rozdilny od toho ktery vidite rychlosti 15km/h ?? Mimochodem, taky z te tricitky dokazu zastavit kdyz chci. A navic kdo ujede 150 km toho nakocha vic :) Podle me jde spis o to ze nekdo dokaze jet hold v aerobnim pasmu 15.. nekdo 30. No a co. O rychlost tu vubec nejde. Ani o tom kdo je jak oblecenej a na jakem jede kole. Hlavne ze nas to bavi.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      Ona ta kochací rychlost je strašně individuální...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Aby to nebylo tak jednoduchý, tak se musím přiznat, že ke krosovi už mam objednanýho i horálka. A to i proto, že horálka se právě chystám využít k rychlejší jízdě, kros k tomu svou geometrií určen není. Tak je mi divný, že by horák nějakého "docela zdatného bikera" nutil jet dvacítkou a ještě zastavovat. A že by ses při tom nadřel? Možná se nadřeš právě proto, že jedeš příliš pomalu. Tedy s menším úsilím, než by si to kolo zasloužilo..

    Jinak proti volnější jízdě s hojnými přestávkami samozřejmě nic nenamítám. Nakonec je myslím důležitá celková doba, kterou člověk venku stráví. Každej jistě pozná, co mu přináší největší užitek. A nikdo by se neměl příliš srovnávat s druhými, pokud se cyklistikou neživí.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      No a že bys teda sdělil, k jakému horáku vzplanula Tvá touha? Informace, informace prosím...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

             

        Sfinx. Ale až 5.10. bude, zatím teprv zasedli italští kováři ke stolicím a kovají trubky. Pokud už jim ovšem z německa dorazila ocel. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

               

          Mohl bys uvést nějakou internetovou adresu, kde bych si to mohl prohlédnout? Tuhle značku zrovna nepotkávám, i když předpokládám, že to bude špička. Jak ses právě k tomuhle dopracoval?

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                 

            Chtěl jsem něco ze železa: www.sfinxbic.cz

            [ Zpět ]
            Datum: 16.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                   

              Pořád mi to hlásí "stránka nebyla nalezena".

              [ Zpět ]
              Datum: 16.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                     

                Mě to jde: http://www.sfinxbic.cz/

                Zatím si můžeš rozmyslet, jak bys coby osoba nejpovolanější zhodnotil využití horálka a krose v praxi. Jsi tu myslím jediný, kdo používá obě kola v hojné míře. Byly tu různé nejasné otázky ohledně přechodu z horáka na krose. Jenže ty ses zatím proháněl kdesi v dáli. :')

                [ Zpět ]
                Datum: 16.08.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                       

                  Nejpovolanější rozhodně nejsem, i když dušička se zatetelila...
                  Je pravda, že muži - stejně jako ženy - mají v určitém věku "přechod", ale to asi bude - aspoň já si myslím - jiný přechod než ten "kross - MTB". Takže: přechod meti těmito koly a jejich vzájemné střídání jsou naprosto bezproblémové, a to i - troufám si tvrdit - při dosti odlišné geometrii. Jestli doteď jezdíš na krossu, tak zcela najednou Ti horák OTEVŘE nové obzory. A to doslova. Dovolí jízdu tam, kde si - třeba jako u mně - už na krossu netroufneš z důvodu jeho možného poškození. Kromě toho MTB je vysloveně předurčené pro celoroční užívání, takže možná propadneš jako já jízdám v zimě, v zasněžené krajině (samozřejmě po vyzkoušených cestičkách, kde vím, co se pod tím sněhem skrývá).
                  Současně jsem pocítil, o co je jízda na krossu po asfaltu lehčí než když jedu nějaký delší přejezd mezi terénními úseky na MTB - dá se to, to je jasné, ale s trochu větší námahou. Spojení těchto dvou typů kol je pro mě naprosto ideální, protože - jak neustále zdůrazňuji - jezdím cykloTURISTICKY, i když možná objemem najetých km bych se možná zařadil do kategorie sport - nemám absolutně takovéhle ambice. Naopak - pro sporťáka či závodníka je zřejmě ideální spojení silnička - MTB. Podle mě je naprosto přirozené, žes "dospěl" do stádia,. že krossem se všechno nepokryje a je nutné ještě něco dalšího. U mě tenhle myšlenkový proces trval asi pět měsíců, pak jsem do toho šel a rozhodně nelituji.
                  Tak asi takhle, milý Joe.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.08.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                         

                    Možná pak na krosu dám zas řidítka vejš (třeba i znovu ojevím půvab vlašťovek) a budu ho konečně používat ke gastrocykloturistice. :')

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.08.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                           

                      Tak až teď mě to tam pustilo. Takže, chápu to správně, že Ti postaví rám na zakázku a ten Ti osadí tím, co si sám vybereš? Vypadá to moc dobře. Kdyby v meridě si bylo možné vybrat mezi ocelí a tou nějakou hliníkovou slitinou, také bych se nerozpakoval a bral ocel. Jenže bohužel, to co bývalo ještě před pár lety klasikou, tak teď je vytlačené novými lehčími materiály a místo klasiky je zakázková individuální výroba.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 16.08.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                             

                        Takový vobyčejný černý kolo to bude, trochu ušmudlaný. Akorát řidítka a sedlovku budou bakelitový. Budu moct klidně tvrdit, že jsem to našel na půdě, jen natřel barvou na školní tabule. :')

                        [ Zpět ]
                        Datum: 16.08.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                             

                        No můžu Ti říct, že mému kamarádovi ukradli proklatě drahou silničku, takže když dával dohromady novou, tak ji záměrně vzhledově "poškodil" (rám vypadá jako starý a odřený), snad mu to nechaj takhle na pokoji.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 16.08.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                             

                        Na kliky bych mohl nalepit třeba vobtisky s medvídkem Pů. Ostatně, začíná mi ten tvůj údajnej "stařičkej favorit" s hrošíkem bejt podezřelej. :')

                        [ Zpět ]
                        Datum: 16.08.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                         

                    u mě to bylo spis naopak. Rozbouřenost mladi, kdy jsem nel radši po poli vedle silnice, než bych si nechal ujít možnost přeskočit nebo vyžrat něco pěknýho, jsem dospěl (?!?) k poklidnější turické jízdě. na stále stejný rám jsen nandal nosiče a úzký hladký pláště. Pohybuju se teďkyn v houfu kamarádů s crossama, a je to na silnici i poznat - nicmémě stačím jim. mimo silnici na polních a lesních cestách se dostávám do výhody, zvláště jsme li obtěžkáni báglama či juniorama v sedačkách. i na užších pláštích se dá pěknej lesní sjezd vychutnat líp než na crossu. Po zhruba dvou letech koketování s přestupem na crosse jsem momentálně přesvědčenej, že zůstanu u "zturističtělího" horala.
                    Vono taky hodně dělá to, že mi při zkoučení v obchodech moc rámů u crossů na tělo nepadno, takže mám i strach opustit toho svího železňáka...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 17.08.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                           

                      To je taky pověra, že širší pláště maj větší valivej odpor. Při stejném nahuštění maj dokonce menší (viz. www.schwalbe.com). Železňáka neopouštěj, když ti padne. Rychlost taky můžou dělat kvalitní ráfky i dráty a určitě i správná údržba. Když se ve střípání pere vykvedlanej střed s rezavym řetězem a pro terénní balony na šmajdavejch ráfcích se kopulace s pupmou už stala vybledlou vzpomínkou, tak ano, tak to potom rychle nepojede. :')

                      [ Zpět ]
                      Datum: 17.08.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                             

                        teď jsem se skoro saštval! Ač starej a nastříkanej na podivně hnědo (to kvůli chmatákům), je muj horal VYPÍGLOVANEJ! Ostatně i jako ten mojí manželky a kolečka děcek. Dá se říct, že mojim dalším koníčkem po kole, vodě, lyžích, horách je uvádění starých věcí do dobrého až skvělého stavu (náš básník Volker by měl radost :-))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 17.08.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                             

                        To jsem nemyslel na tebe! To mělo být k těm obecným steskům na to, že horálek je pomalej a těžkej. Že taky příčina může být i jinde. Už jsem se s tím takhle u svátečních cyklistů setkal. :')

                        [ Zpět ]
                        Datum: 17.08.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                             

                        Taky mám rád vypiglovaný věci. Koupíš nebo najdeš něco starýho, a pak jenom pigluješ a pigluješ a pigluješ - až je vypiglováno.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 17.08.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                             

                        Zlata slova. Neodpustim si vpadnout do debaty trosku off-topic. Ale tohle je principialne to stejny, co porad ruznym lidem vysvetluju - me i me dve ukrainy skoro urazi oblibene rceni "chces-li poznat co je drina, kup si kolo ukraina...", ponevadz i to je nespravedlivej nevdecnej blabol. Ukraina je vyborny univerzalni dopravni kolo, s geometrii na pohodlnej posez, se stavbou a vybavenim, ktery vychyta prakticky jakejkoliv teren, a s dumyslne zvolenym jednim prevodem, na kterym se da vyjet vetsina kopcu a po rovine ci z kopce jet tak akorat, aby se clovek idealne kochal a pritom jeste nekam jel. ani lehkej, ani tezkej. Dobre serizena ukrajina jede v podstate sama a v podstate pres vsechno a treba z hospody priveze domu (jako dobrej kun :]) i cloveka, kterej uz jen tak odevzdane sem tam slape a skoro nekouka na cestu. / Povera o tom, ze ukraina jezdi tezko, pochazi z jine jeji uslechtile vlastnosti - vydrzi klidne jezdit dvacet let bez udrzby. Vetsina majitelu ukrain toho maximalne vyuziva a skutecne tak jezdi. A za to, ze to kolo fakt porad jezdi, i kdyz uz samozrejme ztuha (s krivyma podhustenyma kolama, vyschlejma loziskama, rezavym retezem atd), za to ze se jeste nerozpadlo, mu lidi ze samy vdecnosti nadavaj do tezkejch pomalejch kol... /// diky, je to trosku mimo, ale rad jsem nekde vyjadril tento zasadni nazor :] // - zpet k tematu - jak uz bylo naznaceno, dobre serizenej horak na hladkych tvrdych plastich je i na silnici nebo do mesta skoro stejne rychlej jako silnicka, nebo i rychlejsi, kdyz je ta silnice rozmlacena nebo to silnicni kolo treba neni uplne v kondici / takze nema moc cenu bavit se jen v abstraktni cernobile polarite horak - silnicka. ani o osobnim pojeti jizdy se nema moc cenu bavit. // jednim z podstatnych zaveru ale muze byt, ze horal je prispusobitelnej a pouzitelnej ve vsech terenech, zatimco pouzivat ci prizpusobit silnicku do terenu moc efektivne nejde. zkousel to bizarni a dnes uz skoro zapomenuty sport - cyklokros, ale asi to neni cesta pouzitelna v kazdodennim (cyklo)zivote :]

                        [ Zpět ]
                        Datum: 04.10.2006
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (bbb)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                 

            Jó Sfinx, to bejvaly kvalitní smaltovaný hrnce.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                   

              .. tak teď tápu, jestli jsem nezapomněl na pokličku. Když dnes ty mladý roupama nevědí co by. Pořád něco z hlíny a z uhlí,, já to nechápu.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

             

        Na yxtéčku, s vidlí mx comp eta, myslím. Zatím mám jen sedadlo. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

               

          No páni, tady běží debata o železnejch kolech a já ji nečtu. Mám taky železný kolo - Author Sector 2000 žluťáska. Původem je to Ritchey Nitanium Cromoly třikrát zeslabovaný, pěkný designový kousek s kvalitním lakem. Mám na něm ovšem celkem obyčejné komponenty - starý Alivio a tak. Teď ho zase má Author v nabídce, přece jen spousta lidí preferuje železo. Hlavou mě vrtá jen jedno - jestli on ten rám není nějak zkrácenej ....

          [ Zpět ]
          Datum: 18.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                 

            Jóóó! :-)))
            Zkrácenej?....si děláš srandu?...ten je skoro poloviční.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

                 

            Já jenom k těm železným kolům. Jezdím už asi 7 let horáka s na míru stavěným chromolybdenovým rámem od FORTu a jsem nad míru spokojenej. Kolo je subjektivně pěkně lehoučký (pravda nikdy jsem ho nevážil) ale oproti menšímu manželčinu hliníkovému ve stejné výbavě jde to mé na střechu auta líp. Při mé tělesné schránce s výškou 198 a váhou kolem 120 (max130)kg a sem tam obsazenou dětskou sesačkou stále drží.
            Právě teď se rozhodujiu, ho osadím novými komponenty a dál si rám nechám. Jen nevím jestli mám přejít z pevné vidlice na odpruženou.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (papaon)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    neni co resit, jezdim pro zabavu odpocinek od starosti vsednich dnu..je mi jedno kolik lidi mne predjede, kolik najedu. nemam ani tachometr. nehltam kilometry,a doufam ze me to nechytne az si poridim cyklovybavu. jezdim zatim prvni sezonu a mam jen to nejnutnejsi pro opravu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Já na silničnímkole jezdím v průměru o 7 km rychleji, tak horák určitě pomalejší bude.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      Kdyz to budu brat z pohledu silnicniho cyklisty na silnici, ano, tak bike pomalejsi bude.
      Kdyz to otocim a vezmu to z pohledu bikera v terenu, svete div se, silnicka bude pomalejsi :o) .
      Kazde kolo ma jine urceni, nejde srovnavat jabka s hruskama, ne? :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      Jestli ty se jen nevytahuješ ... 8-)
      A co záda, už jsou v pohodě ?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Taky jsem byl fanatický hltač kilometrů. Pako co ujelo o dovolené každý den přes 100 km, a týden po dovolené jsem si nekázal vybavit kde jsem jezdil. pamatoval jsem si jen to přední kolo a půměrné rychlosti. Pak jsem si koupil nekřesťansky drahou digitální zrdcadlovku (takovou co se za ní dá koupit několik kol) a začal fotit. Tomu jsem naštěstí rychle podlehl a díky tomu se naučil dívat na lidi věci i krajinu úplě jinak. Najednou jsem zjistil že kolem mně existuje kromě mého ega i příroda která se mění a je krásná a neopakovatelná. Nyní jezdím abych se kochal a fotil, neřeším průměrnou rychlost ani kdy přijedu domů a už vůbec ne kolik ujedu. Je obrovským paradoxem že při tom najedu víc než když jsem jen hltal kilometry.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Koho to zajímá, nechť se mrkne na http://www.kreuzotter.de, podle mých zkušeností je tenhle Speed&Power kalkulátor dost věrný. Proto jsem ho tu v různých diskuzích inzeroval už několikrát. Je dobré se mrknout na vliv pneumatik a hmotnosti kola, většina lidí tohle hodně přeceňuje a bývají překvapení.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    I když v posledních letech jezdím převážně na horským, pořád měřeno počty kilometrů jsem toho najel víc na silničce.
    Jestli se na horským po silnici "plahočíš" 20km/hod tak si buď jist, že se na silniččce nedostaneš přes 30km/hod, takže pozor abys z toho neměl další mindrák. :-)))
    Vůbec neřeším jestli mě někdo dojede na silničce, nebo já jeho. Pokud jede rozumně zavěsím se a občas pokecám. Je velkej rozdíl jestli má za/před sebou hodinku jízdy, nebo půl dne. Záleží i na tom jestli jsem na vyjížďce na 50 nebo víc km (míň jezdím jen vyjímečně).
    Včera mě po 60km většinou terénem předjel borec na silničce. Než jsem se vzpamatoval měl náskok 30-40m. I když jsem přidal a jel 2 km rovinku 35-40km/hod přesto mi ujížděl. Ujel mi potvora a já musel zbývajících 5km táhnout sám. Kdybych o něm věděl dřív tak bych se čapnul do háku - ale nestřídal bych. ;-)
    Myslíš, že se na silničce nedá kochat, zastavit, rozhližet se, užívat si?
    Že bych si někdy prohlížel 150km plášť předního kola si vážně nevzpomínám. A i kdyby. Ono je to podobné jako x km čučet na cestu před sebou aby si člověk na horským nerozbil čuchometr na nejbližším, kořenu, kamenu, rygolu, skále ... I na horským se dá nevnímat okolí!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Mě se občas stane, že když jedu na silničce, tak mě někdy i skoro dvojnásobnou rychlostí předjede někdo na treku, párkrát dokonce na horákovi.
    Když jsem jel trasu Dobroměřice(Louny) - Žatec a zpět, tak při zpáteční cestě jsem viděl v dálce někoho ve žlutém dresu jedoucího zhruba stejnou ryschlostí. Následoval asi 1 km sjezd lesem se zatáčkami, kde jsem na něho neviděl. Sjezd jsem sjel natažený na hrazdě a téměř bez šlapání, síly už ubývaly :) Po výjezdu z lesa jsem cyklistu neviděl. Zřejmě šlapal i z kopce a ujel mi. Následoval docela prudký kopec, kde jsem se cyklistu s vypětím všech sil snažil dostihnout. Podařilo se, ale byl jsem skoro na umření :) Měl trekové kolo. V kopci jsem ho předjel, ale už jsem vůbec nemohl, tak jsem dále šlapal jen hodně volně. Ještě trochu jsem poodjel. Pak mě začal stahovat. Dostihl mě. V tu dobu jsem jel na rovině 22 km/h. Snažil jsem se chytit, zrychlil jsem na 28 km/h a jel chvíli zhruba ve stejné vzdálenost, ale ne v závěsu, asi ve vzdálenosti 50 metrů. Pak jsem odpadl a vrátil se na zhruba 22 km/h. Pak už jsem jenom viděl, jak se mi vzdaluje. Před Lounama byl už skoro u prvního kruháku když se jede od Zeměch a já byl teprv na začátku té dlouhé rovinky, asi 1-2 km pozadu.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Nezvládám prostudovat všechny předcházející níázory. Tak možná budu opakovat již řečené.
    Myslím, že otázka není správná. Nemá žádný význam porovnávat rychlost horského kola a silničky na silnici. A taky bych se hanlivě nevyjadřoval o těch co hltají 150 km denně, je to jejich styl (můj ne).
    Horské kolo si nekupuješ přece proto, abys s nim jezdil po silnici! Jestliže Tě k tomu v naší přecivilizované Evropě okolnosti donutí, pak máš koukat ze silnice co nejrychleji zmizet. Když se rozhodneš pro horské kolo, tak taky pro něj musíš hledat cesty, jedině tak pochopíš na co takové kolo máš. Máš ho na to, aby ses přiblížil horám, ne proto, abys jezdil tudy co může jet i autobus!

    [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

           

      Ja myslim, ze tu porovnavate dost "neporovnatelne" ;-) ...
      Sam jezdim na "poctivem zeleznem Favoritu" z roku 1958 na ktereho nedam dopustit (jeho vybaveni uz jsem samozrejme krapitko obmenil ;-)...), je mi 40, nejsem nejak zvlast trenovany - zacal jsem jezdit az letos na jare po delsi dobe a svezu se vzdy tak v sobotu, nekdy i nedeli, nebo stredu (kdyz vyjde pocasi a hlavne dovoli odreny zadek ;-)...).
      Po te rovince take jedu tak tech 30 az 35 bez vetsiho usili (pokud samozrejme neni vitr) a stacim se kochat (pokud je tedy pekna silnice a na spatnych silnicich, hlavne z kopce, kdy mam navic strach, abych neztratil treba PDA s GPS, ktere jsem uz jednou takto ulomil, je to spis utrpeni, kdyz musi porad jeden brzit, klickovat, divat se dozadu, aby ho neco neprejelo atd. a v te chvili by se samozrejme horak hodil...).

      Ale jak jsem psal s tim "neporovnatelnym", tak mi to take jinak jede kdyz jedu treba jen "zahrivacich" 60 km po rovinkach a jinak, kdyz jsem treba v sobotu najel 88 km po Nemecku na silnicich, kde jsem nikdy nejel a navic foukal vitr a ke konci jeste tedy radeji musel setrit sily "pres kopecky", nacez v nedeli uz jsem si radeji dal jen "zahrivacich" 56 km (ktere by jinak byly "brnkackou") na vysilac Jedlova hora a ke konci uz se (proti vetru) skoro jelo hur, nez kdyz jsem se vracel z toho Nemecka ;-) ...
      Odpocivam tak z takoveho mirneho kopecka, kocham se jablonovymi sady a ani jsem moc rychle jet nemohl, protoze nejaky pitomec se pro te kdysi asi slusne asfaltce projel buldozerem (a bylo by to tak na to ztraceni PDA s GPS...), protoze predemnou jeste bylo asi 20 km a po tech kopcich uz docela bolely nohy.
      Najednou kdyz jsem vjizdel na hlavni, kolem mne prosvistela asi 20-ti leta slecna na horaku, ani moc nepribribrzdila a jeste ze nic nejelo (asi by to nemela sanci zastavit), ktere bych mozna mohl byt "fotrem" (i kdyz se na svuj vek moc necitim) a asi se ji to na tech dirach jelo na horaku, ze ktereho ji nemelo co odpadnout jelo precejen lepe a take mozna byla odpocinuta a asi si rikala "co se mi tu ten paprda mota", protoze bylo videt, jak se to na te hlavni snazi rozjet a alespon to ve mne vyvolavavalo pocit, ze se mi mozna snazi ukazat "jak se jezdi", i kdyz mozna spechala z uplne jinych duvodu, ale to je nakonec obdobne, jako kdyz mne ted nekdo casto predjede v obci na plne care, kdyz ridim auto a uz radeji dodrzuju 50 (presto ze se mi tech 60 jezdilo take mnohem lepe) a pak za obci nadavam, ze ho neni kde predjet a na co mne vlatne predjizdel ...

      Mno a kdyz jsem vjel na tu hlavni take, tak jsem se hezky plynule a pomalu rozjel na svych 35 (zavodit uz jsem zrovna nemel chut, protoze jsem toho za ty 2 dny uz mel docela dost a setril jsem tedy sily, abych jeste vubec dojel jeste asi 20 km s mirnymi kopecky a proti vetru domu...) a kdyz jsem predjizdel tu o dost mladsi slecnu, co mne div neporazila v te krizovatce a bylo videt, jak se to predemnou snazi "rozdupat" a pripadalo mi pri predjizdeni, ze skoro stoji na miste, tak si musim priznat, ze to nebyl az tak spatny pocit i presto, ze uz jsem se vlastne ani zavodit nesnazil (ani jsem se asi 10 km neohlizel, tak nevim, kde potom skoncila) ...

      Takze asi se jede jinak rychle treba na asfaltu s dirami na horaku a na silnicce a take zalezi, kolik uz ma kdo ten den (a treba i predchozi den) najeto a v jakem terenu a pokud nekdo bude dodelavat na silnicce treba po ujetych 150 km, tak ho muze predjet i stara babka na Ukrajine a vo vo tom to asi je neee ;-D ...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

             

        To chování té cyklistky je typické pro jezdce kteří nemaji výkonu nazbyt a snaží se nepromarnit ani joul energie získané jízdou z kopce.Znám to z vlastní zkušenosti :-) Ale to takový nabušenec,který bez většího úsilí jezdí 35 km/h po rovině těžko pochopí :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (hlad)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

               

          Mno ja uz take toho vykonu nemam nazbyt a rikam si, ze je skoda, ze jsem dobrych 18 let nejezdil a ted po 40-ti, kdy mne to zase chytlo, asi zacnou sily spis postupne jeste ubyvat ;-( ...
          Setrvacnost se take snazim vyuzit, kde jen to jde ( i autem, protoze Felda take neni az tak silna a mam "desnou radost", kdyz se pred kopcem kde se neda predjizdet nekdo coura se silnejsim autem, pak se rozjede a ja zbytecne musim radit i kdyz bych to jinak take vyjel hladce) a ted se mi to desne "libi" na kole, kde jsem jel driv pres Litvinov mesto plynule a ted predemnou na kazdem prechodu zastavi kourici auto a ja se musim nekolikrat rozjizdet - mno alespon "trenuju" ;-( ...
          Ale zase vletet nekam kde bych to nemusel ubrzdit (jako ta kolka), tak to se take snazim myslet spis hlavou ;-) ...

          Jinak mne take bavi fotit, koupil jsem si batoh na fotak (nosic nechci a riditka mam bohuzel plna), ale mam vzdy tak mokra zada, ze si to s batohem neumim predstavit a docela mam i strach o fotak se stabilizatorem, co mu to drncani udela, i kdyz je to asi precejen odpruzenejsi na tele nez na kole :-(.
          Ted jsem koupil to fotopouzdro z diskutovaneho Lidlu a vypada, ze by to mohlo udrzet na opasku jako "ledvinka", (mam starsi velky Panasonic FZ10) tak doufejme, ze jej nekde neztratim, ale zas se tam nevejdou me (navic bohuzel dost tezke a drahe) predsadky, ktere by se prave na krajinky hodily :-(.
          Tech 30km/h to jede na rovine normalne s prevodem 52/13, takze to jezdim bezne, ale tech 35 jen pokud neni protivitr na prevodu 52/11 (konecne mam vzadu vytouzenou 11 a 53 vepredu, jak jsem pocital, by uz o tolik nepomohla).
          Nabusenec tedy take nejsem a treba v sobotu mne predjizdeli vsichni zavodnici na Novou ves (a ani s nimi radeji nezkousel zavodit a ztrapnit se a navic s plne vybavenym kolem a temi 88km z predchoziho dne, ne ktere nejsem moc zvykly, kdyz jsem videl jejich "trochu jina kola" a samozrejme byli mnohem mladsi a trenovanejsi-meli opravdu zavody a mne si tam nekteri pitomci novinari fotili za jizdy take, asi jako "kuriozitu", coz mi nebylo prave moc prijemne ;-)...), ale priznavam "jesitne" ;-), ze kdyz na svem starem kramu predjedu nekoho mladsiho na mnohem drazsim horskem kole a hlavne kdyz vidim, ze opravdu nejede "vyletne", ale snazi se "zavodit", tak z toho nemam az tak nejhorsi pocit ;-) (samozrejme by se mi obcas take hodilo na ty diry na silnicich) a to nijak zvalst nezavodim (jezdim spis ze se take hocham a to na dobre silnici neni pri 30km/h problem - horasi je to nekde z kopce i pomaleji, na horsich silnicich, kde na kochani neni cas...)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.09.2006
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Tak zatim nemam zkusenost ani s horakem ani se silnicnim kolem. Jezdim na starem favoritu (pred 6 lety koupen za 1500) a v dohlednu o novem kole neuvazuju, akorat obcas obmenim dosluhujici komponentu (petikolecko, retez...).

    Nenajezdim toho prilis, za rok 2 az 2.5 tisic, vetsinou v lete odpoledni vylety 60 az 90km. Vetsinou jen po silnicich (ruzne kvality) ale obcas me zlaka i nejaka "zkratka" po lesni cesticce.

    Po silnicich mam na delsi vzdalenosti prumer jenom 20 az 23 km/h, takze me obcas predjizdi cyklisti na silnicnich kolech. Obcas by me lakalo kolo, ktere by po silnici jezdilo rychleji (absolutni max z kopce mam 72), ale kdyz si predstavim, jaka radost musi byt diry v silnicich pro silnicni kolo a ze by sterkova cesta mohla znamenat problem, tak nemam co resit.

    Hlavni vyhoda stareho favorita je, ze pokud z nej sundam vse co lze odnest a dobre ho zamknu, nemel by ho nikdo ukrast. Nove kolo bych tezko mohl pouzit jako dopravni prostredek k obchodu nebo nadrazi.

    Kazdopadne pokud na silnici predjedu nekoho, kdo ma evidentne 10krat drazsi kolo, tak mi to radost udela, ale svet se mi nezbori, kdyz nekdo predjede me (coz je nastesti mene casty pripad).

    Ale vetsinou neresim rychlost, mam pribliznou predstavu kudy pojedu a kdyz uvidim neco hezkeho, tak zastavim a fotim (naprosto nepochopen ostatnimi ucastniky provozu...).
    Pomalejsi jizda ma urcite vyhodu, ze si stacim rozmyslet, kde bych si mohl udelat fotku, zatimco kdyz jedu s kopce rychleji, tak me napadne ze by odtud mohla byt hezka fotka, ale nez bych zastavil, misto bych prejel a musel bych se vracet, coz se mi nechce :)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jerry99)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je na tom, že horák jede pomalu?

         

    Věčné téma bez konce.Nikdy se všichni neschodnou.Někdo radši silnici,protože se ujede víc a nedrncá to a jiný zase horáka,protože se bojí aut a je rád v přírodě.Kochat krajinou se dá v různých rychlostech a každý dle svého gusta.Co máme společné je kolo a nakole :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024