reklama

Saaremaa

Na největším estonském ostrově, stejně jako na Hiiumaa, jsem nenarazil na žádnou cyklostezku. Provoz aut je ale minimální a Estonci jsou navíc ohleduplní řidiči.
Ostrov si díky své izolovanosti za éry SSSR zachoval svébytnou kulturu. Proto se říká, že kdo chce vidět pravé Estonsko, měl by Saaremaa navštívit.
Najdete tu např. staré větrné mlýny (Angla), kráter po dopadu meteoritu (Kaali) nebo středověký biskupský hrad (Kuressaare).
Protože je nejvyšší nadmořská výška cca 50 m, kolo se stává ideálním dopravním prostředkem na prozkoumání celého ostrova.

[ Zpět ]
Datum: 17.12.2003
Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
  • Saaremaa na Internetu

<a href="http://www.saaremaa.ee" target=_blank>www.saareemaa.ee</a> - informace o Saaremaa a přilehlých ostrůvcích

[ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Bacha na komáry!

Je tu dost komárů, proto doporučuju repelent a venku nocovat spíš na pobřeží, kde to přeci jenom trochu víc fouká.

[ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: přítelkyni z CL

dnes
48 let, 184/78, svobodný, nikdy zadaný, nedotčený hledá holku 45+ z České Lípy a nejbližšího okolí pro společné…

Hledám: Aktivní dovolená na Azorských

Hledám: Aktivní dovolená na Azorských
22.11.2021
Hledám parťáka na aktivní dovolenou na Azorských ostrovech mezi 3. a 22. prosincem. Můj cestovní plán můžete…

Hledám: Najdu e-bikery 55+ na společné výlety

21.11.2021
Hledám pohodovou partu e-bikerů 55+ na společné vyjížďky po ČR i v zahraničí. Fyzičku mám ještě dobrou a e-bike…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

206 cyklistů (25 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi…
Peggy | 03.01.2022