reklama

Pitný režim

Z celého webu mi nejvíce vyhovují diskuze. Rád bych přispěl trochu do mlýna.
Mám závodku, nevozím žádné zavazadla (akorát brašnu pod sedlo -jen to nejnutnější) - mimochodem vozíte sebou první pomoc? Já mám alespoň náplastě a obinadlo. Vozím 2 lahve(0,5l) a když mi dojde tekutina, žebrám vodu od lidí, kde zrovna projíždím. Musím všem poděkovat, zatím mě nikdo nevykop. Jaké máte zkušenosti Vy? Nějaké zlepšováky?

[ Zpět ]
Datum: 21.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (accuphose)
 • Re: Pitný režim

       

  Ahoj,
  taky zajímavý téma. Jezdíme ve dvojici (s manželkou). Máme litrový cykloláhve (záměrně jsme kupovali tak velký). S vodou celkem nejsou problémy. Pokud jedeme na díl (>3 dny) nebo je vedro, kupujem minerálku a na místě vypijem (minerály atd.). Ze skušenosti vím, že na dehydrataci je nebezpečný chlad (deštivé počasí). Když je chladno, okolo samá voda, mrholí; člověk nemá chuť ani pít.
  Protože jezdíme ve dvou, já vozím nářadí a manželka lékárničku. Pár obvazů, náplast, obinadlo, pinzeta, malé nůžky, zavírací špendlík, malá flaštička jodu (pro klíšťata). Taky nějaký prášek na bolení hlavy a ještě cvakátko na nehty. Nevím jak kdo ale po týdnu mohu s nehty na rukou slušně poškrábat stůl. V lékarničce je také šití. Teda né na kůži ale pro švadlenku.
  Zlepšováky: v sedlový trubce nám náhradní dráty do kol a manželka vteřinový lepidlo (dobře se sním opravují prasklé brýle) a jehlový pilník. Vše zabaleno v tenkých igelitových pytlících aby to nechrastilo.

  [ Zpět ]
  Datum: 21.07.2005
  Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Pitný režim

       

  Jezdim na bajku, takže náhradní náplň vozim v batohu. Uvažuju o vaku.Takže zlepšovák žádnej.
  K lékárničce,- nedávno mě policie donutila k obměně prošlého obsahu autolékárny. Říkal jsem si, že tomu snad zase tak moc nemůže bejt a v nouzi to může pomoct a udělal jsem si minilékárnu na kolo. Mám tam obvaz, náplast, gázu, škrtidlo a jako desinfeci mám takové ty napuštěné ubrousky co používaj u doktora před použitím jehly.
  Na chrastící věci mám starou, samozřejmě že vypranou ponožku.

  [ Zpět ]
  Datum: 21.07.2005
  Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Pitný režim

       

  Potvrzuju, že se dá jet pouze s litrovou zásobou tekutin. Tělo si na to zvykne a když je nejhůř, zpravidla se dá něco sehnat na cestě. Ovšem není to ono, zvláště, když už nestačí jezdit jenom o volných dnech a vyráží se i po práci. V jedenáct hodin večer se těžko něco shání a když to doženu doma po příjezdu, tak chodím na záchod až do rána. Tak si nezávislost na kole nepředstavuju. Proto jsem koupil vak a nemůžu si ho vynachválit. Vejde se tam až tři litry a můžu průběžně pocucávat. Člověk si na to zvykne a pocucává i v dešti a v mrazu, takže riziko dehydratace je sníženo na minimum. Pro někoho může být nevýhodou, že je to batoh. Radím, zkuste to, počáteční obavy se rozplynou a pak není cesty zpátky, vaku se propadá.

  Takové červené Pinarelli s černými karbonovými vidlicemi, červený Camelbak Rocket a červená Giro Atmos, to by mohlo jít dohromady, že ano? Ovšem pokud dotyčná tryskomyš nemá tukové zásoby až na štangli. 8-)))

  [ Zpět ]
  Datum: 22.07.2005
  Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Pitný režim

       

  Jo, diskuse jsou fajn :-) My patříme k podobný sortě cykloturistů jako Marco. Jezdíme buď v partě (www.epastorek.cz) nebo s přítelem na 3 týdny někam na východ nebo na jih Evropy.
  Vozíme s sebou minilékárničku, v takový šikovný kulatý žlutý umělohmotný dózičce myslím od ColaCaa. Nedostane se dovnitř voda. Vezu pár paralenů, acylpyrinů, nestříhaný náplasti, nůžtičky, obvaz, kompresní obvaz, živočišný uhlí, septonex nebo jodovou tinkturu, pinzetu. Většinou to nepoužijem, ale tím líp.
  Pitný režim nějak zvlášť neřešíme. Hlavně aby nebyla žízeň. Na báglech máme "flaškovníky" pro 2x 1,5 litrový PETky, v rámu dalších litr a půl. Dohromady, při plném natankování 4,5 l na osobu.
  Cyklolahve nevedeme, škoda o ně přijít, nebo kdyby se zničily....
  Většinou někde "žebráme" o vodu u lidí (člověk leckdy dostane i večeři :-) a nebo na benzínkách, v nouzi poprosíme u restaurace nebo tajně pronikneme na záchod. Nebo když si dáme pifko, tak nám to není blbý si nabrat vodu na WC. Dobrý je to na třeba Balkáně, všude jsou čůrky s vodou (u pomníčků válečných hrdinů).

  Tolik vody máme ale i kvůli vaření a nouzovému mytí, čili nedálkoví cyklisti, nečtěte mě :-)

  Do vody dáváme obyčejný Vitacit nebo Tang, případně šumák. Kupujeme si pivo (hlavně přítel testuje kvalitu piva v jednotlivých zemích :-) a občas chlazený minerálky, když je vedro. Ráno každý asi litr čaje.

  Když se chci napít, musím zastavit, ale ta chvilka mě nezdrží a někdy je zastávka příjemná nebo slouží jako "výmluva", proč se musí zastavit :-))

  Zlepšováky? Kdysi někdo v partě měl takový uzávěr z nějakého dětského pitíčka - pusou se dal vytáhnout čudlík na zátce a dalo se tak pít za jízdy ... jednoduše si tento uzávěr můžeš přendavat z lahve na lahev ... Já jak se znám, tak bych to při první příležitosti někde ztratila nebo na začátku akce někam zašantročila a našla až při příjezdu domů :-)))

  [ Zpět ]
  Datum: 22.07.2005
  Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Pitný režim

       

  Vozím v batohu vak na vodu 2l je to opravdu skvělá věc. Vytáhnete si hadičku a za jízdy můžete nerušeně popíjet. Jakmile jízdu ukončím vypláchnu a vycpu zmuchlanými papíry aby se tam dostal vzduch a vklidu vyschl. Někdo to nedělá a pak má v něm plíseň. Tedy na údržbu není vůbec náročný. Doporučuji. Zas tak to moc nepřekáží. Pokud vozíte nářadíčko, lepidlo, pumpičku, svačinu, foťák doklady atd. stejně to někam musíte dát. A na zádech to necítíte pokud tedy máte kvalitní batoh.

  [ Zpět ]
  Datum: 22.08.2005
  Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Bikovani

14.03.2018
Ahoj, rád bych tu našel pohodovou cyklistku na společné jízdy na horském kole v přírodě ideálně směr Jílové,Brdy..…

Hledám: Partnerku

Hledám: Partnerku
14.03.2018
Partnerku z Prahy na kolo do padesáti let pouze s fotem.

Hledám: Dunajská cyklostezka

14.03.2018
Hledám fajn cyklistku pro společnou dovolenou na kolech. Jsem normální chlap, mám rád kolo a sport.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (21 přihlášených)

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (5.)

Ukrajina „Z Ruska jedete?" zeptali se nás domorodci na Ukrajině. „Da. To bývali vaši druzja, že?" nadhodili…
Peggy | 01.03.2018