reklama

Zrcatko na lehokolo?

Ahojky
Chci se zeptat majitelu lehokol, jestli a jake zrcatko pouzivate?

O zrcatku na bryle od Azubu vim, ale bryle zatim nenosim a zrcatko mi docela chybi. Na predchozim kole jsem mel na riditkach pridelane historicke zrcatko znacky Velorex a zvykl jsem si na nej, takze o to vic mi ted zrcatko chybi na Ibexu, kde za sebe skoro vubec nevidim.
Vetsinou jsem videl zrcatka, co se zastrci jako spunt z boku do riditek, coz je u spodniho rizeni, kde trubkou vedou bovdeny, nepouzitelne. Na konec riditek by se ale asi pridelat dalo, na fotkach jsem videl i uchyceni ve predu u pedalu.

Diskuzi na tema zpetne zrcatko jsem tu nasel nekolik, ale lehokol se asi zadna netykala. Navic mi prijde, ze na lehokole se zrcatko hodi jeste vic nez na klasickem kole, protoze pokud jen otocim hlavou, tak vidim vedle sebe, maximalne trosku sikmo dozadu, ale abych videl za sebe, musel bych se predklonit a otocit se v pase, coz moc nezvladam.

Uvital bych hlavne postrehy jake zrcatko koupit a kam umistit, aby do nej bylo dobre videt a neprekazelo. Urcite takovy problem nekdo resil, tak nechci vymyslet objevene...

[ Zpět ]
Datum: 17.10.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jrr)
  • Re: Zrcatko na lehokolo?

         

    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1849...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2009
    Autor: miso-BA
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zrcatko na lehokolo?

         

    PRidam trochu cerstvejsi ;)
    http://www.nakole.cz/diskuze/8078-tema-zpetne...

    Ale vazne, minimalne ve dvou pripadech mame uspesne vyzkousene tohle sisate zrcatko zefal
    http://jurimir.rajce.idnes.cz/zpetne_zrcatko/
    Konkretne tady je videt detail upevneni:
    http://jurimir.rajce.idnes.cz/zpetne_zrcatko/...
    zahodi se spunt do riditek a pouzije se spona ze stare blikacky nebo tak neco kolem tela brzdove paky.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2009
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zrcatko na lehokolo?

           

      dodám k tomu, že ho tam mám takhle víc jak rok a díky tomu, že ho nemám utažený uplně na krev, tak se při případným nárazu do větve jen sklopí a neurve a přežilo tady už i X pádů atd....


      Mylsím, že kromě tebe ho tehdy podle těch fotek dělal i Zdenda, ale nevím to jistě...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2009
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zrcatko na lehokolo?

           

      To prvni tema jsem nejak prehledl, tohle druhe uz jsem videl...
      Ale ty fotky jako inspirace poslouzi, spona od blikacky je dobry napad, diky.
      I kdyz Jurimir to ma jednodussi, kdyz nema vubec prehazku, ale k pacce brzdy by to asi i tak nejak slo, uvidime.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jrr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zrcatko na lehokolo?

             

        no jo, je fakt, že jsem měl vždycky přehazování jen na pravý ruce a na levý jsem neměl nic ani před Rohloffem, to mě vůbec nenapadlo...
        Zkus Zdendu (Zden42) ten má pokud vím páčky a někam to nakonec dal.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcatko na lehokolo?

               

          To jsi mel od zacatku nejakou prevodovku nebo ti jako 8/9 prevodu stacilo?

          [ Zpět ]
          Datum: 18.10.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jrr)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zrcatko na lehokolo?

                 

            na začátku jsme měl Dual Drive, tedy trojpřevodovku v zadním náboji a devítikolo.
            Ale na začátku jsem zrcátko nosil na ruce. Inspiroval jsem se u Evy a Petra Hebedy. Oni to měli tuším na rukavici, ale já to dal na širší gumu (na sucháč), protože nosím různý rukavice podle teploty. Na ruce jsem co se chladu týče citlivej...:o(
            Má to výhodu, že s epodíváš přesně tam, kam chceš. Nevýhoda je, že musíš přizvednout ruku....

            [ Zpět ]
            Datum: 18.10.2009
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zrcatko na lehokolo?

         

    Tak uz mam asi zrcatko vyreseno.
    Nakonec to tak zasadni problem nebyl, koupil jsem v cyklo krame nejlevnejsi zrcatko za stovku (meli jeste 2 dalsi, ktere patrili jako spunt do riditek). Na konec riditek do mezery pod packu Alivia pasovalo skoro presne, chybelo par milimetru vedle ukazatele zarazeneho prevodu, tak jsem do drzatku zrcatka udelal pilnikem drazku, do ktere okraj prehazky zapadnul. Nerikam, ze by to pasovalo dokonale, ale cekal jsem, ze bude pripevneni drzaku vetsi problem.

    V tomhle stavu to vydrzelo jeden den, kdy jsem zjistil, ze tycka spojujici drzak se zrcatkem je z naprosto sileneho materialu. Po nastaveni do nove polohy se zrcatko behem par vterin vratilo o polovinu zpet a nasledne behem nasledujicich minut se pomalu vratilo skoro do vychozi polohy, takze docilit trvaleho nastaveni, kdy bych neco videl, se zdalo nemozne a jak jsem porad korigoval polohu, tycka praskla.

    Stejne jsem uz byl rozhodnuty tycku vymenit za neco jineho, tohle to jen urychlilo. Vzal jsem nejtlustci hlinikovy hrat, co jsem nasel, pouzil priblizne stejnou delku, jako mela puvodni tycka. Na strane zrcatka byla tloustka temer akorat, stacilo udelat do dratu dirku a prisroubovat, na strane drzaku se pouzil kovovy valecek (nahodou prumer presne do drzaku pasoval), do ktereho je zasunuty drat a otaceni/vypadnuti brani opet sroubek.

    Po dvou dnech je hodnoceni v celku pozitivni, nastaveni sice chtelo vic sily, ale ted uz drzi jak ma. Sice ted nevidim, jaky prevodnik mam zarazeny, ale neni problem podivat se dopredu k pedalum. Mozna bude casem upgrade, protoze v zrcatku je videt pomerne uzky uhel, chtelo by to vetsi zrcatko nebo trosku vypoukle, ale zatim ucel plni, vidim co se deje za mnou, aniz bych si ukroutil krk. :)

    Pri pripadnem padu by nejspis zrcatko melo smulu, ale zatim se mi dari z kola nepadat (i kdyz parkrat jsem mel namale) a rad bych, aby to tak vydrzelo. Pokud ne, tak cena zrcatka je v pomeru k cene kola stejne zanedbatelna.

    Pokud se to podari, tak nejaky obrazky (strcil jsem to na prvni server, co mi prisel pod ruku, obrazky jsem takhle zverejnovat jeste nepotreboval).
    http://img153.imagevenue.com/loc485/th_41273...
    http://img161.imagevenue.com/loc35/th_41278...
    http://img107.imagevenue.com/loc414/th_41285...

    http://img153.imagevenue.com/img.php?image...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jrr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

324 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024