reklama

délka středové osy

Ahoj , mám vůli ve středové ose a chtěl bych zjistit jakou velikost mám na kole , uvádí se zavit a délka např. závit/délka 68/113 mm jak to změřím co mám na kole abych to mohl obědnat ? dík za odpovědi

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2009
  • Re: délka středové osy

         

    Sundáš kliky a změříš délku osy.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2009
    Autor: keťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: délka středové osy

         

    Jaký máš střed? Nejde to rozmontovat a seřídit?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2009
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: délka středové osy

           

      Jaký mám střed to nevím , mám kolo Merida. crossway 8500 , z parametrů co jsem se dočetl na stránkách meridy jsem se nedočetl jaká je délká středu .Mám najeto 1400 km a když chytnu za kliku tak je tam vůle a při jízdě to přeskakuje . Ani nevím že to jde seřídit , dost věcí si na kole udělám sám ale jak se seřizuje střed nevím . Jestli víš tak prosímtě poraď do servisu se mi nechce ptal jsem se a ze prej tak za 1000 kaček mi dají novej ....... na netu jsem viděl středy za cca 250 kaček a vyměním si ho sám , stahovák už jsem koupil

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: délka středové osy

             

        Potřebuješ ještě "klíč" na povolení misek. Připadá mi ale divné, že by byla vůle na středu po ujetí 1 400 km, obzvlášť pokud je na zapouzdřených ložiscích, spíš bych to viděl na povolenou kliku. Ztáhni kliky, podívej se na čtyřhran, jestli tam není vymačkaná nějaká ploška, popřípadě lehce zapiluj a znova nasadit kliky a dotáhni. Když už budeš mít dole kliky, šuplerou si změř délku středové osy a kdyby náhodou opravdu byla vůle na středu , budeš vědět jaký koupit.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2009
        Autor: Holfi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: délka středové osy

               

          Se sundáním klik ti pomůže třeba http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/vymena...

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2009
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: délka středové osy

               

          Ono totiž není jasný, jestli má zapouzdřenej střed, nebo obyčejnej. Podle typu kola bych tipoval na zapouzdřenej. Na jeho vyndání potřebuje korunkovej klíč na levou misku. Na středu je pak napsanej typ. Pokud má nezapouzdřenej, pak je to jasný. Ale začal bych klikama, jestli nejsou povolený.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2009
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: délka středové osy

             

        Jestli to poskakuje při jízdě, tak bude asi uvolněná klika na ose. Poznáš to tak, že vůle je jen na jedné klice, na té druhé né.
        Zkus kliku naklepnout na osu (opatrně gumovou paličkou nebo nejlépe kladívkem přes dřevěné prkénko) a dotáhnout pojistný šroubek (viz odkaz níže na ivelo).
        Ale pravděpodobně i vymačkaná ta čtyřhranná díra v klice (duralová klika na ocelové ose), pročež se ti to odvčíl už navždy bude povolovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: délka středové osy

               

          Tak máte pravdu všichni co jste radili podívat se na volnou kliku , klepnul jsem do ní a dotáhnul a už neskáče :-) ušetřil jsem litr až pojedu kolem servisu tak jim ukážu fakáče ....... že prej vyměnit střed a za litr. Dík a až se někde potkáme máte u mě power tičinku :D

          [ Zpět ]
          Datum: 13.10.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: délka středové osy

                 

            Nikomu fakáče neukazuj, "tičinko" (maně se nabízí jiné, velmi podobně znějící slovo, které by na Tebe sedlo lépe (soudě dle Tvého vyjadřování a myšlení ..)). V servise jsi kolo nejspíš neukázal, jen stejně amatérsky popsal, jako tu .. tak si jen tipli na na volnou osu ..
            Navíc je budeš potřebvat, páč ta klika (určo levá) Ti stejně za chvíli spadne a budou Ti ji měnit.
            Ty raději na kole nic neopravuj, když nepoznáš volnou osu od kliky! A raději se uč JČ .. J.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.10.2009
            Autor: JS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: délka středové osy

                   

              potrefená husa aneb pantakymehanic se cejtí dotčenej

              [ Zpět ]
              Datum: 16.10.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (ich)
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

454 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024