reklama

Brnění rukou při jízdě

Ahoj,jela jsem teď delší trasu a dost mi při jízdě brněly ruce - nad zápěstím to i bolelo.Pomůžou mi rukavice? Pokud ano,tak je v nich nějaký rozdíl,nebo jsou všechny stejné? Jaké bych si měla koupit?
A taky vás při jízdě bolí za krkem?

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Nanynka)
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Ano, rukavice jsou dobrá věc. Ale co kolo? Nemáš dlouhý rám = natažená na kole. Nebo příliš široká řiditka. Mojí ženu taky občas brní ruce a bolí v zádech. Výše uvedené věci jsme již vychytali (a samozřejmě odpružená vydlice). Obyčejně to přichází po 50 Km. Řeší to tak, že sleze s kola a jak říká, dáme řeč. Projdeme se a uvolní si tak tlak na ruce při chůzi.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Já rukavice používám, ale spíš mi pomáhají od otlačených dlaní:-)

    Brnění rukou může být i záležitostí krční páteře.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Rukavice si na kolo kup v každém případě. Možná ti nepomůžou od toho brnění, ale v každém případě ti pomůžou, když náhodou někde hodíš rybu :o).
    Určitě si kup rukavice s gelovou výplní. Pokud nemáš odpruženou vidlici, tak rozdíl v pohodlí jízdy určitě poznáš. S odpruženou vidlí už to takový rozdíl není...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ciwitz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brnění rukou při jízdě

           

      problem je v tom, ze mas pravdepodobne problemy z krcnou chrbticou, kt je pocas dlhej jazdy v podstate v neprirodzenej polohe nasledkom coho je uz vyssie spomenute brnenie v rukach. myslim, ze rokavice ti nepomozu. doporucujem zmenit geometriu ramu volbou vhodnejsie predstavcan, taktiez pravidelne menit uchop pocas jazdy a hlavne cvicit, cvicit a taktiez pouzivat strecingové uvolnovacie cviky. ber to ako radu skuseného ortopeda, kt ma po vikende ludi ako ty plnu ordináciu.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        ahe, bolo by fajn ak by si si dala zmerat skoliozu chrbtice. mozno je to aj nasledkom celkového zleho drzania tela pri chodzi a najma pri sedavom zamestnani hlavne pri compe.nuz tak.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        Jurki dik za cenne informace a lze tez doporucit nejake cviky nebo www adresu, kde by byli - cekat v nekolika nacpanych ordinacich jsou take muka.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Otas)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Tyhle problémy mám od té doby co jsem přešel z beranů na rovná řídítka. A stěžuje si na ně většina těch, co mají ta rovná řídítka.
    Je fakt, že někdy ujedu 80 km a nic a někdy mi už brní po 20 km.
    Mám odpruženou vidlici i sedlovku a stejně brní. Dávat to souvislosti s krční páteří mě nenapadlo, ale je fakt, že jí nemám v pořádku. Na to by mohlo poci dár řídítka výš aby se hlava nepřirozeně nezvedela nebo řídítka "Vlaštovky". Ale nemám to vyzkoušené.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brnění rukou při jízdě

           

      stavitelný predstavec je urcite riesenie, alo vo vseobecnosti to aj taj suvisí z ochabnutým trapézovým svalstvom. samozrejme, ze mozes jazdit uplne vzpriameny, ale ruku nasrdce to uz potom rovno jazdit aj na ukrajine, nie?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        Slabými trapézy to nemusí být. Spíše jejich ztuhnutím. Posiluju a problém je spíše, pokud jsou moc silné a ztuhlé, navíc pokud se ti do nich koncentruje i psychické napětí při stresu.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jochen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brnění rukou při jízdě

               

          Spíš to bude jejich ztuhnutím, protože masérka mi říká, že mám pěkně vyvynutá ramena. Sedím celý den u PC a jedinný pohyb, který mám je na kole nebo na zahradě. Občas.
          Od toho PC mi bolí dost v zádech, ale chleba se jíst musí. Co nadělám.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brnění rukou při jízdě

                 

            Máme to podobně, taky stále sedím u PC. I teď cítím krk v místech, kde mě bolí při jízdě. Svou roli hrají i další okolnosti, např. zda spíš pod oknem, z nějž táhne, zda spíš na břiše apod., více asi od chiropraktika. Samozřejmě minimum je dodržovat základní ergonomická pravidla při práci s PC, pravidelně vstávat, trochu se protáhnout atd. A neotáčet se furt při jízdě!:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jochen)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    S krční pátěří to zřejmě souviset bude. Ruce mi brní, pomáhá mi, když je na chvíli nechám volně podél těla (po jedné:-). Na dlani jsou citlivé body, které na stálý tlak reagují. Možná by pomohly zmiňované rukavice s gelovými váčky (mám je a nepomáhají) a nebo rukavice kulturistické, které jsou vyztužené více po celé dlani.
    Ta krční páteř může bolet také od častého otáčení se za sebe. Tady možná pomůže neotáčet se tak často a nebo dívat se za sebe ne přes rameno ale pod ramenem. Ovšem bacha na udržení stopy...
    Jinak bohužel vadné držení těla hraje výraznou o roli. Chce to holt každou hodinku zastavit a udělat si několikaminutový strečink.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jochen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brnění rukou při jízdě

           

      No je fakt, že jsem se dost otáčela. Ale neumím si představit, že bych se otáčela pod ramenem. To bych totiž okamžitě skončila na zemi.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Nanynka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        Pod ramenem to jde nacvičit, a pokud se nemýlím, zkušení jezdci to preferují. Ovšem pokud jezdíš ve volných věcech, určitě překážejí. Otáčet se vlastně není tolik třeba - já to často dělám jen proto, abych si ješitně ověřil, zda mě někdo nepředjíždí...
        Někdo tady psal, že to také souvisí s přílišným vysedáváním - to je fakt - pracuju 100% času sedavě u počítače a je to úplně nejhorší věc na páteř, ať se snažím sedět sebelépe.
        To asi není žádný objev, ovšem ta bolest souvisí s tím, že hlava je při pohledu dopředu stále v mírném záklonu - jsem ohnutý, abych snížil odpor větru, a abych viděl před sebe, musím vystrčit bradu a hlavu trochu zaklonit - za par desitek minut se to projeví...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jochen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Může pomoct změna poloh rukou. Nevím jestli máš rohy, ale je to dobrá věc. Dá se protáhnout. Taky dávat pozor, aby ruce byly rovně ne moc skloněné nahoru v zápěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (sluníčko)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brnění rukou při jízdě

           

      To je podle mého trefa do černého. Hřbet ruky by neměl s předloktím svírat žádný úhel / nebo pro matematiky úhel 180°/ a to jak na rovných řídítkách i rozích.V opačném případě dochází k útlaku nervu v oblasti zápěstí. Od té doby co si na to dávám pozor, brnění rukou neznám i po 110 km. Pozn: nemám odpruženou vidlici a mám obyčejné cyklistické rukavice.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (drsoňka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        Jak to myslíš, když tvrdíš, že "Hřbet ruky by NEMĚL s předloktím svírat žádný úhel? Úhel 180 je vodorovná čára - to by fakt neměl, páč je to nemožné:-) Myslíš tím, že by ruka měla být v lokti propnutá? Pokud vím je to při otřesech velmi škodlivé na klouby (například při cvičení se zátěží).

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jochen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brnění rukou při jízdě

               

          Ne loket, ale zápěstí se snažím mít neprohnuté. Hřbet ruky, tedy opačná strana dlaně, nesvírá s předloktím v zápěstí žádný úhel. No, je to dost komplikované na písemný popis. Zkusím příklad: Prostě držím řídítka, jako když chytneš půllitr s uchem a otočíš ho do vodorovné polohy :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (drsoňka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brnění rukou při jízdě

                 

            Tak přesně tohle jsem včera neúspěšně zkoušel. Mít rovná zápěstí. Možná by pomohlo mít řídítka u břicha.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brnění rukou při jízdě

                   

              tak si otoč brzdový páčky víc dolů, a budeš mít zápěstí rovně aspoň při brždění.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Myslím, že tento problém má pouze jedno řešení. Já jsem s tímhle měl velké problémy, mám doma několik kol různě nastavených a různě velkých(horská i silniční), každé z nich jsem se snažil ještě nějak nastavit, zkoušel jsem různé gripy atd., nic nepomohlo. Ruce brněly hlavně při jízdě po rovné silnici, při jízdě po šutrech v terénu málokdy (odpruženou vidli na žádném z nich nemám). Začínalo to někdy i po deseti kilometrech, ale do 50 km vždycky. Hlavně z tohoto důvodu jsem zakoupil kolo zn. Azub se spodním řízením. Na něm mi nedělá potíže ujet 200 km, aniž bych z kola slezl (akorát na pití, jídlo a dívání se do mapy, ne na odpočinek) a bolesti a brnění (ani jiných částí těla, za krkem a tak) se ani náznakem nedostaví (pouze únava ze šlapání). Doporučuji projít diskuse na tomto webu v sekci Lehocipedy.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brnění rukou při jízdě

           

      Všiml jsem si, že jsi nepnavný propagádor lehocipedů (či jak se to jmenuje). Na kole jezdím docela dost a žádné brnění se zatím nedostavilo. Ale i kdyby, radši bych měl mravence po celém těle, než měl hlavu ve výšce nárazníků aut.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NormošKolák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        Kdo jezdí na lehokole, nemůže nebýt jeho propagátorem, protože je to fakt pohoda.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        Kdybych se cítil na "normálním" kole úplně v pohodě, tak si samozřejmě lehokolo nekupuju, nejsu zas takovej exhibicionista. Bohužel takových šťastlivců jako ty je minimum.
        Moje kolo je tak pohodlné, že když jsem jakýmkoliv způsobem unavený nebo mě něco bolí (třeba od práce na zahradě nebo v domě), lepší odpočinek než lehnout do postele nebo sednout do křesla k televizi je na chvíli si jet ven poležet na kole. Pohodlnější křeslo nebo židli doma nemám a navíc se u toho ještě trochu protáhnu a nadýchám čerstvého vzduchu. A to rozhodně nepřeháním.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        jo a ještě k těm nárazníkům aut--- samozřjmě mě trochu děsí, když kolem mě projíždí kamion s vysokým podvozkem bez postranic, pod který z kola krásně vidím. Kdyby mě ale sejmul na vysokém kole, taky tam můžu spadnout. Už jsem se párkrát namlátil pádem z drezíny (tak označuji všechna kola s touto zastaralou geometrií), na lehokole jsem zatím spadl asi 3x (na náledí) a pád z 30 cm opravdu není problém. Čelní srážka nohama napřed bude taky určitě příjemnější (jeden z brněnských lehocipedistů si vyzkoušel i náraz do osobního auta v celkem vysoké rychlosti a přežil to bez zranění).
        Něco jako pád přes řidítka taky nehrozí. Běžně sjíždím schody nebo velmi prudké svahy a často u toho i brzdím tak, že na drezíně bych byl dávno na zemi.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        Radši budu do smrti poslouchat a číst podobně hloupé komentáře než bych do každého problému jezdil hlavou napřed vysoko nad zemí.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brnění rukou při jízdě

           

      Úplne súhlasím s McTorpedom. Mám lehociped AZUB MAX so spodným riadením necelý týždeň a všetky problémy pri "klasike" ma už netrápia (okrem obyčajnej únavy nôh ;))
      Bolo to síce drahé riešenie (oproti klasike), ale zdravie je aspoň podľa mňa najcennejšie.

      Pre NormošKoláka: Tak si ľahni do mraveniska. Ja teda vôbec nemám hlavu vo výške nárazníkov väčšiny automobilov. Len tak mimochodom, závodníci na galuskáčoch v predklone majú hlavu v rovnakej, ak nie menšej výške ako ja na mojom lehocipede.
      Zasa jeden, čo odsudzuje niečo vopred, ani to poriadne nevidel, takých zbožňujem (ospravedlňujem sa, ak si to videl).

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tomala4)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brnění rukou při jízdě

             

        Ale jo, viděl, ale nezkusil, protože z toho mám blbý pocit. Strach. Někde bez aut by se mi to líbilo, ale takhle...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (NormošKolák)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brnění rukou při jízdě

               

          Vyzkoušej někde bez aut a uvidíš, že ani mezi auty nebude problém (pokud se teda nebudeš chtít drze a za hranicí pravidel proplétat zácpami).

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Rukavice: Pro začátek klidně do dvou stovek stačí, hlavně aby měly na dlaních polštářky. Je to pohodlíčko. Dražší víc vydrží, ale to asi oceníš až po tisících kilometrech.

    Nejsi-li na 50km zvyklá, tak klidně dělej přestávky častěji. Všechny ty vazy, klouby a řada drobných svalíků si na to pomalu musí zvykat. Cvičit a protahovat - to jistě Juriki radí dobře. Jde i to, jestli víš jak. Třeba by ti ortoped poradil, přece jenou při našem způsobu života máme svaly držící páteř zpříma ve špatnym stavu. (Máme totiž dva druhy svalstva - svalstvo ochablé a svalstvo zkrácené.)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Ja mam taky velmi silne brnění v rukou a jedine co vim je, ze kdyz jedu v rukavicich tak je to jedine horsi.
    Nevim cim to je a taky mam i jina kola na kterych me tez brni, ale nejhorsi je to na rovnych riditkach. Jedine co mi za jizdy pomaha, je drzet se chvilku na rohach.
    Na silnicnim kole s berany to je celkem v pohode.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    ruky mi brnia vzdy a pri kazdom bicykli. rukavice pomozu. ide o to, ze pri rovnych riadidlach je velky tlak na nerv prechadzajuci dlanou. pomozu rukavice s vypchavkou. najlepsie specialized. oni sa pri vyrobe rukavic prave touto problematikou zaoberaju. krcna chrbtica a dokonca aj cela hlava ma boleli pri prechode na MTB. coskoro som si zvykol a uz je to v pohode.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bask)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Něco o brnění rukou a rady jsem našel zde, jestli vám to bude k něčemu.

    http://www.ambike.com/view.php?cisloclanku...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brnění rukou při jízdě

           

      Díky, to je velmi poučný článek

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brnění rukou při jízdě

           

      Opravdu dobrý článek.
      Zpočátku jsem si také všiml, že mi ruce trochu brní a pak jsem zjistil, že je to nesprávným držením řidítek, byl jsem křečovitý. Teď je to úplně v pohodě. Padaly tady názory, že jde o problém s páteří. Tak to asi není, já mám skoliosu jak prase a kvůli ní mi fakt ruce nebrněly.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Mno, kdyz me brni - je to dobre, nekdy vubec necitim prsty (nastesti prsty citi mne, takze zastavit dokazu). Mam problemy s - jestli jsem to spravne pochopil - s ulozenim nervu pri jejich vedeni pres klouby. Absolvoval jsem nejaka vysetreni nohou na toto tema.
    Ruce mi pri jizde brni a to nemusim ujet par desitek kilometru. Delam proste to, ze na klidnem useku se pustim jenou rukou - procvicim, druhou ... a pochopitelne mam rohy a ruzne se prechytavam.
    Doktor vam patrne nepomuze, ale muze dat neco dobrych rad, jak s tim zachazet. Jaky be-komplex sezobnout ...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brnění rukou při jízdě

         

    Ahoj Nany, kontroluj si, zda zbytečně nesvíráš křečovitě řidítka, zda nemáš hlavu hodně zakloněnou a nemačkáš si krční páteř. Je dobrý měnit polohu rukou, když jedeš po rovince, tak ruce proklepat a uvolněně držet řidítka, sklonit hlavu a dívat se jen dolů a kochat se zase až za chvíli. Mě zase po delší jízdě chytá křeč do zadní strany stehna. Když jsem se radila s lékařem-cyklistou, řekl. že jedině slézt, nechat sval odpočinout a zase jet. Je to pro změnu od bederní páteře. Co naděláš, hlavně, že jezdíme. Eva

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (eva)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (10 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024