reklama

Jakou velikost?

Chci si koupit přes net Meridu Crossway 8500, ale nevím,jakou velikost. Měřím 173cm. Poradíte pls?

[ Zpět ]
Datum: 19.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (eftcha ([email protected]))
  • Re: Jakou velikost?

         

    Je to lákavý, to chápu. Aspoň si zkus najít nejbližší krám, kde Meridy mají, a vyzkoušej si to. Ty velikosti v cm nejsou u krosů moc obvyklý. Taky si pro kolo můžeš zajet osobně, kdo ví, co ti poštou dojde. A jak to budeš mít s garancí, co? Aby ono se to nakonec neprodražilo. Nebo dávaj slevu 4000 jen tak z laskavého srdce?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost?

           

      Problém je, že nejbližší shop s Meridama je 50 km odsud. Jinak vyprodávají letošní kolekci a podmínky mají celkem seriózní.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (eftcha)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost?

             

        Já bych řekla, že je to dost ošemetný, nevyzkoušet si velikost. Sama jsem si taky propočetla teoreticky velikost a prakticky mám úplně jinou:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost?

             

        50 km neni zas tak moc, určitě se tam dá nějak dostat. Vždyť to kolo je pak na spoustu let. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost?

         

    Neradím kupovat kolo bez vyzkoušení !!! Kolo ti musí sednout, musí být pohodlné, taky musíš mít možnost nastavení.
    Pro příklad: Já si koupil též Meridu,ale MTB. Velikost rámu jsem počítal z nějakého vzorce, nechával jsem si radit od prodavačů a dokonce jsem na něm i seděl.Rozhodl jsem se nakonec pro 18".
    Při mé výšce 180 cm se však mé rozhodnutí ukázalo jako ne příliš rozumné.Kolo je skvělý,super,ale nesedí mi na 100%. Vše jsem musel dát tak říkajíc nadoraz.Nakonec jsem musel koupit novou vyšší sedlovku, delší rohy a po sezóně uvažuji též o výměně představce za delší a s větším úhlem. Prostě zbytečné komplikace a peníze navíc.
    Proto ti radím kolo si opravdu důkladně vyzkoušet,nejlépe při jízdě,což asi většina prodejců nerada dělá.Jde ovšem opravdu o nemalou investici na několik let,a tak si to musíš u nich "vydupat".
    A co se týče nákupu přes net... Zvažoval bych jej pouze,pokud je úspora proti obchodu výrazná.(to však už může zavánět něčím nekalým).Přeci jen,jde-li o loňský model,určitě na něj je sleva i v klasic. obchodě.Navíc zde ti ho i sestaví (poštou přijde stopro v krabici),seřídí,zajistí zdarma garanční prohlídku,která je nutná,případně vymění některé díly za ty,co si budeš přát.Nehledě na možnosti dalšího servisu,uplatnění záruky a další.
    Takže rozhodni se podle sebe,kolo si však určitě vyzkoušej.Tím spíš,že velikosti jsou po 2 palcích,což je velké rozpětí.Pro tebe bych to viděl na 19",ale Merida má zrovna 18" a 20".Tak nelituj času ani kaček a zajeď si určitě těch 50 km do shopu.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost?

           

      Po letech trápení na "zaručené velikosti rámu pro mou postavu" na MTB, odborně vypočítané podle vzorců a po konzultacích s prodejci jsem vsadil na můj subjektivní pocit a koupil jsem Trek 4700 s rámem 24´´ (!). Od té doby na kole relaxuji a odpočinu si na něm. Měřím 187cm.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jindrich)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost?

         

    Já jsem si také kupovala kolo ve městě vzdáleném cca 55 km od mého bydliště, nemyslím si, že bych s tímto měla problém. Větší problém však vidím v nákupu kola přes net...
    reklamace apod., s kým se pak budeš dohadovat? Nehledě na to, že opravdu nemáš 100 % zaručeno, co ti pošlou. Radši bych jela 50 km a dala o 1000,- Kč za kolo víc, než být pak naštvaná a nemít z kola radost...
    Osobní zkušenost - nejlépe je opravdu kolo vyzkoušet, popř. domluvit s prodejcem případné výměny různých komponentů - to není dneska problém, každý to rád udělá.
    Tak šťastou ruku při výběru :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Janinka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost?

         

    Ono se to čistě jen podle výšky určit nedá.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

437 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024