reklama

Kliky dolů - kdo první poradí ? :-)

Potřebuju shodit kliky Sh Hollowtech (tisícihran, ložiska zapouzdřená, uvnitř rámu, osa dutá). Šroub jsem inbusákem odšrouboval, stahováček nasadil...ale něco mi asi uniká - odička je dutá a šroub stahováku s kuličkou v čele se nemá o co opřít, jede do díry duté osy. Mám blbej stahovák ? (kupoval jsem v asi nejprestižnějším krámě u nás) Nebo se tam vkládá něco, co mi zapoměli přibalit ? Případně, je na netu nějaký návod ? Zatím jsem na něj nenarazil. Předem ď.

[ Zpět ]
Datum: 06.09.2009
Autor: ronda
  • Re: Kliky dolů - kdo první poradí ? :-)

         

    http://www.kupkolo.cz/produkty/Naradi-a-stojany...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2009
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kliky dolů - kdo první poradí ? :-)

           

      Aha, už to vidím, jasně... To jsem zas jednou nakupoval u odborníků. (Pešek HK) Tak jim to půjdu v pondělí pěkně hodit na hlavu. Ještě že jsem měl na papíře napsanej konkrétní typ klik a osy. Ach jo...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.09.2009
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kliky dolů - kdo první poradí ? :-)

         

    Jde to i s tím, co máš.Uvnitř osy octalinku je osazení,o které lze stahovák opřít.Musí se to ale podložit.Podkládám to imbus. šroubem M8.Osazení není uprostřed osy,takže musí být dva, různé délky.
    Lepší bude koupit stahovák na octalink.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honzar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kliky dolů - kdo první poradí ? :-)

           

      Jo, dík za tip. Taky jsem na to koukal, jak by to šlo přečůrat (na starých autech a motorkách je to samá improvizace), ale tady se mi zatím do toho moc nechtělo. Trošku mám i strach, aby se tm něco neomáčklo a pak to nesedalo blbě (vrzání atp...). Ten stahovák je novej, nepoužitej, takže jim ho půjdu vnutit zpátky, den to holt musí počkat.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.09.2009
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Jaký je to typ středu?

         

    Prosím o radu, jaký typ středu mám na lehu- viz foto. Nejsem si jistý, Levá klika je dutá skrz vidím proti šroub, který drží pravou kliku na- šestihranné?- ose.
    Potřebju koupit správný stahovák.
    Fotky jsem trochu přisvítil, aby to bylo lépe vidět.
    Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2011
    Autor: Relax
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký je to typ středu?

           

      A tady http://www.srsuntour-cycling.com/dstore... to nenajdes?
      Co ten napis na klikach, ktery jsi na fotku nedal cely?

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký je to typ středu?

             

        To mě netrklo, že by mohl být na fotce nápis na klikách ...
        Je tam XCR FX- což pak v odkazu je , ale moudrej z toho pořád nejsem.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2011
        Autor: Relax
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký je to typ středu?

               

          Ale uz z toho mozna bude moudrej nekdo, kdo ty stahovaky prodava. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký je to typ středu?

           

      Tak jsem střed v rámci údržby rozebral a zjistil, že potřebuju stahovák jako na 4hran, ale...
      Když jsem to celý rozhodil, koukal jsem na to s údivem.
      Levá klika napevno s osou, na konci opravdu 6hran. Vnitřní systém se dvěma pouzdry a v misce středu (i s pouzdrem) něco, co jsem odhadl na ložisko. V druhé misce taky- překvapivě.
      Víte někdo, co je to za střed?
      A samozřejmě jsem se ptal v prodejně na stahovák, ale i přes fotky a popis, jsme se nedopátrali. Že snad octalink, když to vypadá "jako" 6hran...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2011
      Autor: Relax
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

174 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024