reklama

Dětské kolo pro dceru do 2.500 Kč

Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, strop cca 2.500 Kč, na Aukru jsem narazila na toto: http://www.aukro.cz/item730398123_detske_kolo... . Moc se v tom nevyznám, a tak bych uvítala váš názor ohledně přehazovačky - brzd atd. Kolo je pro popojíždění doma, možná párkrát výlet pár kilometrů, je u nás naprostá rovina a sportovci taky zrovna dvakrát nejsme, proto se mi nechce investovat větší částka. Ale aby se to někde cestou rozsypalo... Předem díky, Terka

[ Zpět ]
Datum: 05.09.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (terkakoudelka)
  • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

         

    A kolikže pak cérce jest?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2009
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

           

      Osm let.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (terkakoudelka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

         

    Na můj vkus pro osmileté dítě krapet přečančané kolo. Trojtác (nejsou moc dlouhé kliky vzhledem k výšce středu?), přesmykač, pružná vidlice, nosič, dynamo. Samé nadbytečné věci, které mohou být zdrojem problémů. A vzhledem k nízké ceně to nebude žádná kvalitativní špička, takže poruchy mohou přijít. Navíc tyhle komponenty určitě zvyšují hmotnost kola, což pro malé dítě může být znatelné. Další věcí je "složitost" ovládání. Jestli dítě už není zvyklé na brzdy na řidítkách a řazení, potom plná řidítka páček nejsou žádnou výhodou. A nakonec bych ještě zhodnotil, jak asi dotyčné děcko s kolem dokáže zacházet. Pokud má občas tendenci z nějakého podnětu kolo rychle odložit a věnovat se něčemu zajímavějšímu, mohl by být problém. Tohle kolo je doslova ověšené citlivými součástkami, které se snadno zkřiví a rozštelují.
    Koukal bych asi po jednodušším a odolnějším kole. Nebude sice na první pohled tak "nabušené", ale dlouhodobě udělá radosti možná i víc.
    (ale třeba dcerka tohle všechno zvládá, ke kolu se chová jako dospělý a pak to může být ok - i když tolik věcí za tak málo peněz, pravděpodobně bude něco šizené na materiálu)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2009
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

           

      Právě že požadavky byly - odpružení, přehazovačka, brzdy vpředu, blatníky. Nosič se líbí mně, určitě lepší než dokupovat košík na řidítka - z vlastní zkušenosti. Co mi vadí, je přesně dinamo. Přehazovačku i brzdy vpředu už měla na menším kole a umí s tím, takže problém je v té ceně- kvalitě... Proto zkoušíme, jestli se nenajde někdo se zkušeností s touto značkou nebo s takovou cenovou relací. Původní záměr byl koupit kolo z druhé ruky, které jsou ale většinou bez blatníků a jiného, co by se dokupovalo. Proto mě toto kolo zaujalo, ale aby si na tom měla rozbít ústa...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (terkakoudelka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

             

        Tipuju, že si hubu rozbije skoro určitě, protože ocásek blatníku předního kola téměř líže pedál, o přesahu chodidla už vůbec nemluvím. Nevím nevím....

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2009
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

               

          Tak to už vím, téhle "maličkosti" jsem si vůbec nevšimla. Nakonec půjdeme do jiného, bez zbytečným sarapatiček, s odpruženým i zadkem, takže dámy budou mít stejné a nebudou se dohadovat. Každopádně díky za rady :o).

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (terkakoudelka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

                 

            Já tomu tedy moc nerozumím, od toho jsou tady jiní, ale není full zbytečně na osmiletou holčičku těžký? Jezdíte takový teren?

            [ Zpět ]
            Datum: 05.09.2009
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

                   

              To neni ani o terenu, protoze aspon malinko funkcni full i s ohledem na hmotnost male holcicky 1/ nikdo nevyrabi 2/ stal by par desitek tisic. Celoodpruzene kolo (a mnohdy i jen vpredu odpruzene) kolo pro deti ma v naproste vetsine funkci pouhe zvyseni atraktivity a predevsim strasneho navyseni hmotnosti. A vlastne i ceny nebo naopak snizeni kvality ostatnich komponentu.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.09.2009
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

                     

                Pro osmileté děti je na našem trhu toto SUPERKOLO:
                http://www.ok-kola.cz/detska-jizdni-kola/detske...
                Ty jsi ovšem od zdejší reality odtržen, to se nedá nic dělat ...
                8-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 05.09.2009
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

                       

                  Ty woe, full, s kotoučovkama za 3000 Kč, to teda bude pěkná sr***a :-))) Už vidím jak tam je pořád něco rozštelované... No, hlavně že to váží "kolem 10kg", to je fakt super váha pro dítě ;-)
                  A ty plastové brzdové páčky jsou tam asi proto, že se výrobce zaleknul účinnosti těch kotoučovek, tak jim uměle snížil sílu, kterou to dokáže brzdit :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.09.2009
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

                         

                    Tipuju to tak skoro na 15 kg, to je taky "okolo 10 kg"? :o)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.09.2009
                    Autor: vasek
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dobrý den, poprosím vás o radu... Vybíráme kolo pro dceru, s

           

      s těma klikama máš pravdu, na tříčtvrtečních kolech pro dorostence se dávají kliky délky 150mm, ale tohle vypadá tak na 170. Dal bych je pryč, beztak jsou ocelový a váží tunu. Dívám se ještě n a přední blatník, myslíš že se nepotká s rámem, až půjde vidle do zdvihu?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2009
      Autor: Smog
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024