reklama

Brzdy ORO18

Dobrý den. Nějak mě začaly zlobit brzdy, stále škrtá kotouč na zadním kole. Ohnutej není. Zkoušel sem je poladit sám, vyndal sem destičky, pístky zatlačil,destičky vrátil, třmen povolil, nasednul, 3 krát zmáčnkul brzu a nechal kamoše přitáhnout, kolo přestalo škrtat, ale po pár km zase začlo. Ze začátku vše fungovalo bez problémů, ale teď po dvou letech se s tím nedokážu domluvit. Nějaké drcnutí v terénu a už to dře a uši trpí a nervy ještě víc. Problém vidím hlavně v tom, že ty destičky jsou u kotouče tak blízko, že tam člověk ani nevidí mezeru, takže tam fakt není prostor na nějaké dodatečné pohnutí když to po nastavení "trochu sedne". Podle mě by bylo řešením aby ty pístky nebyly tolik venku, ale jak na to, když oni vylezou tolik samy a zpět už se jiim nechce? Nevíte někdo jak na to? :-(

[ Zpět ]
Datum: 23.08.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelP)

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Brzdy ORO18

         

    Tohle může mít mnoho různých příčin, např.:
    - špatně se vrací pístky, protože se tam dostal po čase bordel: buď pomůže jednodušší metoda vyndat desky, jeden pístek přidržet a druhý vyltačit brzdovou pákou více (pozor ať se to nepřežene), namazat třeba silikonovým olejem a zpět zatlačit, takhle celé zopakovat několikrát s oběma pístky; pokud to nestačí, tak je nutná komplet rozborka a vyčištění a znovunaplnění systému
    - je tam příliš moc kapaliny + nové desky
    - brzda je špatně seřízená, základem je štelovat brzdu na zatíženém kole (především zadní, u přední to většinou potřeba není), po nasednutí se kotouč vůči deskám pohne a často i výrazně a když seřídíš kotouč do středu mezi desky, tak při menší mezeře klidně po nasednutí hned škrtáš

    Viditelná mezera by u ORO rozhodoně měla být.

    A pokud máš brzdy dva roky a neváhej a šup s tím do servisu na komplet rozborku, vyčišnění a výměnu kapaliny. Když není problém, tak tohle není ani po dvou letech nutné, ale když je, tak bych to tam rovnou hodil. Tedy pokud to nechceš dělat doma. ORO jsou ale na výměnu kapaliny jedny z nejobtížnějších (a je nutné mít odvzdušňovací sadu, nejde to obejít jen s nástroji co jsou po ruce jako to jde u některých jiných brzd).

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy ORO18

           

      Do servisu to půjde určitě, já bych si s tím z objektivních příčin nehrál... :-) Šteloval sem to po nasednutí a s těma pístkama máš naprostou pravdu, já je zatlačím dovnitř a pak při štělování se přitlačí ke kotoučí a pak už se skoro nevrátí zpět, zůstanou téměř na tom kotouči takže tam nevidíš vůbec mezeru. Zřejmě to tedy bude zaprasený. Nevíš kolik tak může stát celková revize? Stačí odhad, nemám vůbec představu.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelP)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brzdy ORO18

             

        U Bartoníčka (dovozce Formul + tam mají mechanika, který ORO opravdu dobře rozumí) stojí komplet servis (komplet rozborka, výměna kapaliny a plus případné zabroušení čepů pák, pokud se špatně vrací) 600Kč.
        Jinde to může být levnější, ale taky nemusí některé servisy dobře Formuly zvládat (s tím jsem se setkal už víckrát).

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brzdy ORO18

               

          Tak to je v pohodě cena čekal sem mnohem víc. Moc díiky.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelP)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brzdy ORO18

                 

            To je Bartoníček z Plzně?

            [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelP)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brzdy ORO18

                   

              Jo

              [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2009
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brzdy ORO18

                     

                Díky. Tak já budu muset sundávat brzdy, zřejmě už je vypustím při demontáži.. :-) :-/ :-(

                [ Zpět ]
                Datum: 24.08.2009
                Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelP)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy ORO18

           

      A kdyby měl někdo na spolehlivej servis v Brně.. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelP)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy ORO18

           

      A kdyby měl někdo tip na spolehlivej servis v Brně.. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelP)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 22.10.2011
    Autor: ASI
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

456 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024