reklama

Cross střední třídy - proč jsou u Athora pouze SX

Zajímalo by mě proč již Author nemá v nabídce střední třídy crossů žádné kolo s pevnou vidlicí. Já mám pevného Stratose z kolekce 2004 a jsem s ním velice spokojen. Nyní můj otec shání nové kolo a já mu doporučil Stratose, ale zjistili jsme, že už ho nyní vyrábí jen SX.
Přoč k tomu došlo - ty pevné Stratosy se snad taky dobře prodávaly, ne? Otcovi odpruženou vidlici nedoporučuji z důvodu jeho váhy kolem 105 kg (vidlice je jen 4 cm, při jeho váze by se stejně vždy zarazila dolů) a taky bude jezdit pouze na asfaltkách, vyjímečně na šotolině. Takových potencionálních zákazníků bude určitě víc (kteří chtějí slušné kolo bez odpr. vidlice), nerozumím tomu, proč k tomuto kroku došlo.
Je to škoda, jinak Author má výborný poměr cena/výkon a jsou to "držáky". Teď však otec chce kolo od nich, ale nemůže si vybrat. Co mi poradíte? proč myslíte, že to přestali vyrábět?

Jirka

[ Zpět ]
Datum: 15.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
  • Re: Cross střední třídy - proč jsou u Athora pouze SX

         

    Asi byl malý zájem, trvat na pevné vidlici už chce nějaký dobrý důvod. Měli by ti odpruženou bez problémů vyměnit za pevnou hi-ten (nebo rovnou karbonovou?) a cenu upravit. Na tisícovce nezchudnou. Vidle je stejně černá, tak a barvou by problém nebyl.

    Nebo jinou značku: http://www.cykloshop.cz/nikita2/prehled2.php...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross střední třídy - proč jsou u Athora pouze SX

           

      ..hm, tak u všech těch kol z odkazu uváděj pevnou vidlici, ale někde je stejně odpružená. Ale třeba ten Superior RX600 vypadá pro tatínka pěkně. Metrák na něm uveze a řidítka si nastaví podle potřeby. To by jistě uvítal. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross střední třídy - proč jsou u Athora pouze SX

           

      Ztrácím iluze.. (To stále ještě mám co zrtácet?) Tatínkův požadavek je "mimo hlavní proud". A hlavní proud je určován drsnými zákony trhu, ne cestami potřeb uživatelů. Možná už brzo bude pevná vidlice nákladnou lahůdkou. Chceš-li ještě pro tatínka pořídít jedno z posledních "pravých kol", kup mu hi-ten Authora a nech ho osadit nějakou lepší sadou. Nebo za něco takového dáš brzo čtyřicet tisíc. :'(

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross střední třídy - proč jsou u Athora pouze

             

        To je holt obchodní politika - jako se u mobilů tvrdí že se bez milionu blbinek neobejdete, tak se nám také tvrdí, že se neobejdeme bez odpružené vidlice. Takže se montuje odpružená a aby to kolo nebylo drahé tak je to ošizený šmejd. Od odpružené vidlice na kole pod 10000 bych nečekal nic dobrého.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

304 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024