reklama

Osmičkový řetěz + kazeta :-)

Ahoj :-), včera se na mě obrátili sousedi, jestli bych jim dal dohromady jejich kola, že by zase začli jezdit. Já se nadmul jak páv :-), prohlídnul jsem to a mimo jiné budu potřebovat osmičkové kazety a řetězy. Nemám s osmičkovými věcmi zkušenosti, kupovat to budeme na kupkole - můžete mi poradit nějaké dobré a ne úplně nejdražší řetězy a kazety, aby to chodilo? Řetěz určený na 7/8 kazetu chodí spolehlivě na sedmičce i osmičce? A existují sólově odlamovací nýty na osmičkové řetězy? Díky.

[ Zpět ]
Datum: 14.08.2009
Autor: Airline
  • Re: Osmičkový řetěz + kazeta :-)

         

    Na jaký je to kola? Padesátikilová mamina s favoritem a nejmenším tácem 42 zubů má jiné nároky než stokilovej fotřík, co si chce v kopcích dokazovat, že ještě může, a bude to tam hrnout na pilu 22 zubů...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Osmičkový řetěz + kazeta :-)

         

    Jinak řetěz používám tento:
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Retezy_40/7-8...!-Retez-Shimano-IG-70_2536.html
    vydrží i nešetrné zacházení, já ho měním po sezóně spolu s špalkama a lankama. IG/HG 50 je ještě levnější a spoustě lidí stačí.
    Nedávno se objevilo v diskusi, že lze použít devítkový řetěz, prý campa C9, stojí kolem 550,- a je prý řádově odolnější, ale to nemám vyzkoušeno.
    S kazetama to bude horší, zatím jsem žádnou nezničil;-) Já mám HG50, již koupenou s jetým kolem, já na ní dal dalších 5000 bez náznaku opotřebení (jezdím v modu střední pila x "co je třeba" + výjezdy na malou pilu).

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osmičkový řetěz + kazeta :-)

           

      je otazka, jestli ten C9 vydrzi vic nez osmickovej retez, ja tomu moc neverim...
      ja pouzivam HG70 a zadny nahradni trny nepotrebuju, retez se da roznejtovat a snejtovat kdekoli, i kdyz to vyrobce nedoporucuje.
      retez na 7 a 8 kolo je totoznej.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2009
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osmičkový řetěz + kazeta :-)

           

      Taky jezdím IG70, za tu cenu myslím slušná životnost. U mě 4 až 5 kkm. Nýtuji taky kde je potřeba a vždycky drží bez problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Osmičkový řetěz + kazeta :-)

         

    Hele, Ájínku, kolo dohromady tady chce dát jediná sousedka - Helenka :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2009
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osmičkový řetěz + kazeta :-)

           

      Dyž já pořád nevím, co si mám o Helence myslet... :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2009
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

435 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024