reklama

zivotnost retezu na kole bez prehazky

Ahoj
zajimalo by mne o kolik je vyssi zivotnost retezu na kole bez prehazky. Dejme tomu ze takove kolo je vyuzivano hodne ale jezdec kolo do vetsich stoupani vzdy tlaci. Konkretne:
1/pokud takovy retez po par desitkach tisik km praskne, da se nasadit novy, nebo je obvykle nutna vymena talire a zadni kazety?
2/ma prilis caste pouzivni prehazovacky/presmykace na retez i neblahy vliv a co z toho muze mit vliv horsi.
3/je poruchovejsi prehazovacka nebo presmykac?

diky

[ Zpět ]
Datum: 13.08.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (kreketuse)
  • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

         

    Prohlídni si (a přečti) toto:
    http://www.nakole.cz/diskuze/8893-tema-jaky...
    jeden talíř, jeden pastorek - na to ses vlastně ptal ...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2009
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

         

    Nezávisí životnost náhodou na tom jak řetěz silný? Čím "vícekolečková" přehazovačka, tím slabší a choulostivější řetěz k ní patří, zatímco bezpřehazovačkový je tlouštík nesmrtelný...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklistka Františka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

           

      jj, nesmrtelnost řetězů je občas vidět na "prvorepublikových" kolech. Vydojený řetěz už jede nad zubama převodníku, ale protože se nemůže hádat s přehazkou, tak je "furt dobrej"... :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2009
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

             

        Jo protože se na tom prd jezdí :-) Vždycky mě pobaví jak někdo říká, že ty stará kola byla nesmrtelná. Zajímavé, že starý kuličkový střed jsem zlikvidoval tak za 200Km a náboje Favorit jsou dle mě jen špatným vtipem. Z řetězem to bude podobné. Pochybuju, že nějaká potvora na jeden převod by vydržela ve stejných podmínkách víc než taková Campa C9 :-) To že na to někdo se.. kašle a nechá řetěz vytahaný až hrůza je věc druhá. Můj děda najezdil tak 800Km ročně a stejně musel klasický řetěz na jeden převod měnit každý rok.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2009
        Autor: nooski
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

               

          Tady by mozna napovedela zkusenost z holandska nebo danska kde se kola s prehazovackou pouzivaji mnohem mene. Nicmene pokud s rostoucim poctem prevodu se zuzuje retez, tak zivotnejsi by mohl byt treba i na kolech s malym poctem prevodu..napr s 3 polohami na prehazovacce.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (kreketuse)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

                 

            Proč by se měl přetržený řetěz měnit? Zkrátíš ho o 2 články a jezdíš na něm dál ...
            8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2009
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

         

    mám Rohlofa, takže mám vepředu jeden tác a vzadu jeden pastorek. Zatím tusím najeto cca 8-9.000km a v pohodě. Co bude dál nevím.
    Ale je to taky ovlivněný tím, že jezdím na lehkole a tam mi na devítikolečku (vpředu byl jeden tác) vydržele řetěz myslím asi 20.000 km, ale pak s emuselo vyhodit všechno.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

           

      Mám na Rohlofu najeto kolem 3 000 km, ještě 2 000 km a při výměně oleje otočím pastorek a převodník na Schlumpffu + vyměním řetěz. Pak už to nechám jenom s občasným vyčištěním a promazáním do doby kdy začne řetěz přeskakovat, odhaduju 20 000 km by to mělo vydržet. Jenom nevím jaký řetěz použít, uvažuju o originál Rohlofu, nemá s ním někdo zkušenost? No a po zhruba 20 000 km vyměním řetěz, pastorek i převodník. Na klasickém řazení by to byl řetěz, kazeta, 2 převodníky, lanka a bowdeny, přehazovačka i přesmykač.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2009
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

             

        četl jsem na něj jen chválu, ale neznám nikoho, kdo ho má....

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

               

          jednorázová zkušenost by tu byla, ale bacha - z dávnověku, cca před 10 /možná i víc/ roky jsem si rohla nechal nasadit - nojo, mechanik měl i orig. Rohl nýtovačku. řetěz byl, na tehdejší dobu, svinsky drahý - kolem tisícovky. měl jsem ho na klasickém MTB a vydržel mi plusmínus stejně jako všechny před ním a po něm, tedy to nebylo ani 1500 km, nepřekvapil a za ty prachy jsem čekal víc. jediný řetěz, který mě překvapil a stále překvapuje je už zmíněný Campa C9, to je meskutečný výrobek - mám ho jenom na klasice, na lehu by mě asi přežil

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2009
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

                 

            Každý tu Campu C9 chválí, chápu to u devítkového řazení, ale myslíš že vydrží to co řetěz na singlspeeda? Ale asi to nebudu řešit a koupím tři kousky na leho a budu testovat. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2009
            Autor: Juras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

                   

              speciální řetěz na singla jsem v ruce neměl, nevím jakou má životnost, ani to jestli by se dal použít na převodníku, resp. pastorku na Rohlu, může mít třeba jiný rozměr a mohl by přeskakovat, co já vím?? C9 mám na MTB cca 3000 km a je tak kolem půlky životnosti, soudě podle měrky. lepší řetěz jsem neměl a proto ho doporučuji, cena kolem 600 se mi zdá naprosto odpovídající

              [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2009
              Autor: vladaza
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zivotnost retezu na kole bez prehazky

         

    dej si tam obyčejný řetěz velikost myslím 8B ted tu nemam tab. oybč kola vykalený a neřešíš to do konce života.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Strojař)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

334 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024