reklama

Dema Merano vs Dema Assisi

http://www.cyklodema.cz/jizdni-kola-dema.php...

http://www.cyklodema.cz/jizdni-kola-dema.php...

Zdravím Vás, přicházím s žádostí o radu. Vybírám mezi těmito dvěma koly - chci cross a na Demu mám 25-30% slevu, takže se mi naštěstí zužuje volba.
Jaký je mezi těmito dvěma koly rozdíl ve kvalitě, vyplatí se připlatit těch 1400Kč za dražší? Díky moc

[ Zpět ]
Datum: 31.07.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Manik ([email protected]))
  • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

         

    Našel jsem tyhle rozdíly (vše ve prospěch dražšího)
    - dražší má LO - nevím zda využiješ
    - brzdy shimano - rozhodující jsou spíše páky, shimano dělá celokovový, levnější výrobci často plastový, ale z odkazů nejsem schopen zjistit žádný z modelů
    - konusové náby shimano - při odpovídajícím seřízení a pravidelné kontrole asi lepší než nějaký laciný průmysly
    Pokud chceš jezdit pravidelně a jsi ochoten kolu zajistit pravidelný servis, ať již sám nebo v servisu, doporučuji těch 14 kil přitlačit.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

           

      Páčky/řazení ST-EFxx většinou patřily do Acery, a tam páčky bývaly kovové vždycky...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2009
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

             

        A taky že jo, oboje má Shimano zařazeno u Acery...

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2009
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

             

        Není ST-EF 60 řadící rukojeť bez brzdové páčky?

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

               

          Není
          http://www.kola-cykloshop.cz/razeni-shimano...
          ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2009
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

                 

            Hmm, dobrý, tak nakonec je to Altus :-) Ale i ten jsem zatím viděl jen s kovovýma páčkama...
            Mno, ale na kole za 11tis, podle mne, už něco takového nemá co dělat...

            [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2009
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

                   

              Tatík to má na starým Supovi. Řadí přesně (ale jen o jedno kolečko), brzdí uspokojivě. Co víc na crossu za 7 litrů (přece bys nekoukal do katalogu:-)) potřebuješ?

              [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2009
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

                     

                Netvrdím, že by to bylo nefunkční, jen mi to tam vzhledem k oficiální ceně přijde jak pěst na oko :-) Moje bývalé kolo stálo 12tis (původní cena) a měl jsem tam jak Alivio Rapidfire, tak i Alivio přehazku... O Formula nábách na průmyslech, dvojitých kalíškovaných ráfcích a FSA klikách radši pomlčím :-) Jen to trochu kazila ta RST vidle, ale ta šla po sezoně hned dolů :-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2009
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

           

      Díky za názory (oboum), doufám, že se přidají i další.
      Prosím jen o malinko srozumitelnější řeč, LO je asi lockout (zámek na vidlici), ale "konusové náby", to už jsem opravdu mimo.
      Jezdit hodlám v sezoně cca 2x týdně, servisovat budu asi jako každý jiný člověk, tzn. až bude něco v nepořádku.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Manik ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dema Merano vs Dema Assisi

             

        Náboje (středy kol) jsou dvou základních typů podle druhu ložiska, v němž je uložena osa náboje. Každý z principů má své výhody i nevýhody.
        Konusová ložiska jsou historicky nejstarší, jsou to kuličková ložiska sevřená konusem zajištěným kontramatkou. Jsou třeba na starých Favoritech, Eskách, Sobi 20, BMX a skládačkách. Dnes je typickým představitelem Shimano.
        Výhody: servisovatelné v garáži, menší valivý odpor
        Nevýhody: musí se pravidelně kontrolovat vůle, seřizovat a čistit
        Zapouzdřené náboje obsahují jsou povětšinou válečková ložiska. Výhodou je (projeví se při dobrém provedení) z principu větší životnost, odolnost a jsou bezúdržbové. Tisíce až desetitisíce km najezdíš, jak mají trochu vůli, vyměníš.
        Některým zapouzdřeným nábojům jdou při opotřebení či poškození měnit jen ložiska, pokud je to průmyslový standard, koupíš je ve Feroně za pár korun (např. Novatec). Nevýhodou zapouzdřených nábojů je nepatrně větší valivý odpor.
        Uživatelsky: Shimano je v dané cenové hladině etalon, vůči němuž lze ostatní vymezovat (toto je horší, tamto má tuhle výhodu). Joytech se dávají na levnější kola, a dost se prý reklamují (osobní zkušenost s nimi nemám).
        Jestli jsi ochoten jednou do měsíce vyndat kola, vyzkoušet, zda jde osa hladce a přitom zcela bez vůle, v případě potřeby rozebrat, vyčistit, namazat, složit, tak mají konusové náboje (Shimano) samé výhody. Jsi-li líný uživatel, který se ke kolu nechová moc hezky (jako já), tak by konusy asi trpěly, kup si něco zapouzdřeného, a když to nebude stačit, tak pak něco odolnějšího.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

644 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024