reklama

Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětiměsíčn

Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětiměsíčního syna budeme půjčovat vozík Chariot Cougar 1 CTS. Už několikrát jsme se setkala s tím, že do vozíku lze údajně místo novorozenecké vložky použít autosedačku (vajíčko), která je pro mimčo pohodlnější. Nikde jsem ale nenašla, jak konkrétně se dá sedačka do vozíku přidělata jestli je teno způsob dostatečně bezpečný. Máte s tím někdo zkušenost? Podělte se...díky!!!!

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana24 ([email protected]))
  • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

         

    Použij popruhy vozíku plus nějaký ten gumicuk nebo tuhý řemen, podle vlastního uváženía typu vozíku. Jde to vždycky.
    Ohledně bezpečnosti: ber to tak, že pokud chceš s dítětem na kolo, zvolila jsi pravděpodobně nejbezpečnější variantu. Vozík není auto, nárazovou rychlost 50 nabo 100 km/h s ním vyvineš těžko, leda bys byla šílenec. (Případ, že někdo narazí s autem do vás, nechávám stranou, to by člověk nemohl vzít dítě ani na procházku.) Náraz, jaký může i při hodně ošklivé cykloráně vozíku hrozit, ty popruhy a gumicuky klidně vydrží.

    Krátce: Pokud bude dítě upoutané v sedačce a sedačka aspoň nějak ve vozíku, nic se nestane, ani kdyby se ti nějakým zázrakem podařilo vozík převrátit.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2009
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

           

      Díky moc za odpověď. Musím říct, že varianta s autosdačkou mě vyloženěn nadchla. Za prvé je na ní zvyklý, takže pro něj jeho první výjezd v životě nebude úplný megašok :-) a za druhí mi ta autosedačka přijde i lepší v případě usnutí, nijak se tam nesesune, nezkroutí (což podle mě docela hrozí právě u těch vložek..ale nevím, je fakt, že posuzujhu jen podle obrázků, naživo jsme to zatím neviděla).

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana24)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

             

        Chtěla jsem napsat za druhÉ, ne za druhí...pardon :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana24)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

               

          Já vím, ta písmenka josu hned vedle sebe :-)))

          Myslím, že ve weber vložce se taky moc nesesune, ale pokud se ti tam vejde autosedačka, bude určitě lepší (akorát o něco těžší, ale to za to stojí). My to řešili předěláním polohovacího houpadla (už jsem to tady někde popisoval), ale to bylo proto, že jsme tam mimčo potřebovali nacpat dohromady s jeho starší sestrou, což se s autosedačkou nedalo - moc široká. Jinak bych ji použil taky.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2009
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

             

        Jani, jak píše k.vl - ve weber sedačce se též nesesune. Koukni - http://maminkamartina.rajce.idnes.cz/27.7.2009...

        A tady jedna kde je vzůru - http://maminkamartina.rajce.idnes.cz/27.7.2009...

        Jinak - kdybychom měli jednoho prcka, tak bychom asi tu weber sedačku též nekupovali (zdá se mi to předražené), ale potřebovali jsme tam narvat oba dva prcky, tak jsme jí museli koupit. ;)

        Pěkné ježdění ;)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

               

          weber sedačku tu někdo nabízí v bazaru v inzerátech.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2009
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

                 

            Jo teď jsem na to schválně též koukala. Nákupka nové je 1990 - takže koupili teda pěkně předraženou a já koupila použitou za 800 :)))
            Jinak jí nabízejí většinou fakt za těch přibližně 1500, ale to bych teda za použitou věc tolik nedala (no i za novou ty 2 tácy je dost). Když si vezmeš že je to jen kousek polystyrenu.
            A proto - já jí prodávat nebudu páč člověk nikdy neví, kdy se může hodit. :))
            I když mám 3 děti, ale NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY :)))

            [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2009
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

                   

              Dobrý den,
              ráda bych se vás zeptala, kde jste koupila bazarové vozítko pro dítě na kolo. Od kolika měsíců smí dítě do vozíku?
              Děkuji za vaši odpověď. Klimešová

              [ Zpět ]
              Datum: 03.08.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Klimešová ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

                     

                Já jsem nekupovala bazarové vozítko.
                My jsme kupovali úplně nový vozík croozer Kid For 2 (přes internet na www.cykloworld.eu, ale zajel pro něj manžel do kamenné prodejny - mají celkem 4 prodejny, protože byl u nich problém s dodáním přes poštu.... ).
                Doufám, že nebudeme muset vozík nijak reklamovat.

                U vozíku píší, že je vhodný pro děti od 0-5 let.
                Samozřejmě záleží jen na vás a určitě je potřeba buď autosedačka pro malé miminko nebo ta weber vložka - kterou máme my.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2009
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

                     

                Stačí sledovat bazar na seznamu.cz a tam je ojetých croozerů hafo.;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2009
                Autor: Martis
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

                       

                  Jj, nebo aukro nebo mimibazar ;)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.08.2009
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

                   

              Kupoval jsem dvě nové Weber sedačky pro naše dvojčata, protože dvě starší nebyly tehdy k mání. Kus po 1990 Kč, jak píšete. Obě jsem prodal za 1500 ,- Kč během jednoho měsíce.;.-) Píšete, že se Vám zdá tato cena za "použitou" sedačku moc. Použitou za 800 Kč,-???tak to musela být bud´ total pryč nebo stará...nebo musel být prodávající dost ujetý:-()...Vezmete-li však v potaz, ža takovouto sedačku s miminkem použijete parkrát (je pouze do 10kg a 10 měsíců věku dítěte) je sleva 25 % za používání cca. 3 - 6 měsíců // 2x za měsíc. adekvátní. Přitom je taková sedačka stále ještě obvykle 1,5 roku v záruce.;-) Ono totiž s těmi miminky se toho obvykle ani moc najet nedá, i když vy byste moc chtěli, tak takto malým dětem se to obvykle až tak moc nelíbí..;-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 03.08.2009
              Autor: Martis
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

                     

                Martisi,

                sedačka je úplně jako nová.
                I ta pratelná vložka (bílá je v pořádku). Není nikde naprasklá a nic.
                Prostě je v pořádku.
                Prodávající jí měla během půl hodiny prodanou, protože jsem jí sháněla a seděla "online" na netu a číhala kdy kdo bude prodávat nejlevněji. Bylo to v prosinci (ještě jsme neměli ani vozík) :)))

                My sedačku používáme pořád a malá má nyní 10,5 měsíce a používáme jí skoro každý den.

                A jí se v tom líbí - tedy zatím ;)

                Tak aspoň je vidět, že výjimka (aspoň v našem případě) potvrzuje pravidlo ;))

                [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2009
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

         

    ahoj, taky jsme mladého zapřáhli :-) autosedačka byla připevněná popruhama, fakt se to ani nehlo.. jinak to tam přiipevnit nešlo.. museli jsme sundat ještě ty opěrky na záda-v tom vozíku, aby se tam dobře vešel :-) trochu je to vidět tady: http://alvapinka.rajce.idnes.cz/Matyskova...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2009
    Autor: alvapinka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

         

    když máš vozík jen půjčený, asi to nemá smysl, ale my ho měli koupený (dokud nám ho neukradli :-D - už se jen směju, protože pláč je zbytečný...) a protože jsme ve vozíku vozili tříletého Kubíka a Ondráška jako miminko, koupili jsme vajíčko z bazaru za 300,- a ořezali ho - ty plasty naboku, sundali madlo, zkrátka jsme ho zúžili co se dalo a pak gumicukama přichytily k rámu vozíku a kluci se tam bezvadně vešli oba aniž by se mačkali. navíc mi poloha mimča v autosedačce připadá mnohem lepší než ve weber vložce,kterou jsme původně měli. hodně zábavy!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Míša a kluci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

         

    Ahoj,
    náš Ondrášek jel poprvé na výlet ve vozíku,kde jsme měli přidělanou autosedačku vajíčko,když mu byli 2 měsíce.Ale byl to jen krátký výlet.Máme vozík Croozer a sedačka byla přidělaná pomocí horolezeckého lanka.Vše proběhlo v pohodě,Ondra byl spokojený.
    Přeji krásnou dovču.Renča

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Reník ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chystáme se ne dovolenou na kolech a pro našeho téměř pětimě

         

    Ahoj, my máme taky vozík Chariot a myslím, že autosedačku do něj nenacpeš, ta jde bez problému do Croozera, který je ale o kus širší... My máme ten "miminkovník" a Ondra je v něm mooooc spokojený, pár fotek máme na http://ondrej-z.rajce.idnes.cz/ a tento týden ještě nějaké cyklo dodám. V každém případě přeji krásné poježdění.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (katka-m ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024