reklama

Brneni rukou a bolest zad

Preji pekny den, poridila jsem si nove kolo, ale ackoli se na nem dobre jede, tak preci jen mam problem, ze pri delsich trasach me zacnou brnet ruce po cele delce a boli me zada mezi lopatkama. Velikost kola mam akorat, tak me jedine napadlo, jestli to nechce trochu snizit nebo zvysit riditka. Budu vdecna za kazdou radu :-)

[ Zpět ]
Datum: 17.07.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ariadne)
  • Re: Brneni rukou a bolest zad

         

    Kdyz nevis, jak vysoko mas mit riditka, nechapu trosku tvoje skalopevne presvedceni o spravne velikosti ramu. Dalsi vec muze byt delka ramu, delka predstavce, predo-zadni posun sedla, spravna vyska sedla (tohle vsechno jsou spolu s onou vyskou riditek faktory presunuti teziste a tim tlaku na ruce). Dal zalezi na stylu jizdy (sportovec jezdi vic natazeny, protoze telo tvori protivahu pri slapani do pedalu, takze se tak zvyseny tlak na ruce vubec nekona).
    Potom muze hrat roli zakriveni riditek, tvar, tloustka a material gripu, kvalita rukavic, vozis-li nejake. A taky stav tvych zapesti a zad, pokud mas chronicke potize i bez kola, asi budes bezuspesne ladit do nekonecna.
    Poradit ti tu muze fura lidi, ale bude to jenom metodou pokus-omyl, dokud te neuvidim na kole sedet, jenom bych hadal.
    A jestli si myslis, ze to bude prece jenom riditky, zkus si jednou vyjet s riditky niz a podruhe naopak vys, co to udela, nic jednodussiho neexistuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brneni rukou a bolest zad

           

      Velikost kola mam ozkousenou dle minuleho kola, podle novych kol rodiny a znamych a podle rad prodejce, ktery dle referenci jezdi i zavodne, takze si myslim, ze vic jsem asi udelat nemohla.

      Kolo jsem mela pujceny na ozkouseni, ale tyhle bolesti se projevily az po cca 30km jizdy v kuse.

      Mam kolo http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ariadne)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brneni rukou a bolest zad

             

        Snad ve vsech cykloobchodech pracuji byvali nebo i soucasni zavodnici a obcas se clovek divi, co vsechno doporuci zakaznikum jenom proto, aby neco prodali. Netvrdim v jakem procentu, ale jenom ze se to stava docela casto, tak bych zrovna tenhle argument za bernou minci nebral. Stejne tak jako rodinu a zname, muzou a nemusi mit znalosti a zkusenosti na to to posoudit.
        30 km v kuse neni zadna delsi vzdalenost.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2009
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brneni rukou a bolest zad

               

          ty dovedeš potěšit! :-D Neříkají ti šmoula Mrzout?

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2009
          Autor: Smog
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brneni rukou a bolest zad

                 

            Ne, ale nekdy jsem proste realista :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2009
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brneni rukou a bolest zad

             

        Vzdyt to ma stavitelny predstavec, tak vazne neni snad zadny problem si tu ruznou vysku riditek vyzkouset, staci povolit jeden sroubek.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2009
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brneni rukou a bolest zad

         

    Pokud je v pořádku tlumení rázů a vibrací (vhodné správně nahuštěné pláště, vhodná správně seřízená vidlice, vhodné gripy a případně rukavice), správný tvar a šířka řidítek - vlaštovky/rovné řitítka/rohy, vhodné sedlo se správným předozadním nastavením a sklonem, a velikost kola je správná, možná je potřeba dát řitítka trochu nahoru, dolů, dopředu nebo dozadu.
    Bohužel, na základě uvedených údajů není možné dát přesnější radu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brneni rukou a bolest zad

           

      Neopakujes me v jedine veci- pridal jsi nahusteni plastu: to nema zadny zasadni vliv, na silnickach se jezdi skoro na kamennych plastich nebo galuskach i dlouhe trasy a bez techhle problemu. Samozrejme ze cim vetsi objem plaste a nizsi tlak v nem tlumi vibrace, ale neodstrani pricinu.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brneni rukou a bolest zad

             

        Nojo, já jsem se s tím tak dlouho editoval a hrál si, že jsi mě tentokrát předběh. JInak jsem rád, že se prakticky shodneme. V terénu bych gumy nepodceňoval, dřív jsem ze zvyku ze silnice hustil na maximum pláště, teď hustím spíš poblíž minima a je to mj. mnohem pohodlnější.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brneni rukou a bolest zad

               

          A jak mame vedet, jestli dotycna jezdi ty delsi trasy v terenu nebo na silnici :o) V terenu nejde u nizsiho tlaku az tak o pohodli, jako spis o grip, prilnavost. Ale tlaky v plastich uz tu jsou rozebirany ve vlastnich tematech nekolikrat, nema cenu se o tom znova rozepisovat v tematu o bolesti zad a rukou.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brneni rukou a bolest zad

         

    Špatný posez.
    Nebo pokud si předtím jezdila na jiném typu kola, tak si tělo ještě nepřivyklo změně.
    Ale jestli tě bolí mezi lopatkama, tak bych řekla, že máš minimálně vysoko řidítka. Prostě něco tělu na tom posezu nesedí...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2009
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brneni rukou a bolest zad

           

      "něco nesedí"... dyť taky jezdí na pánským :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2009
      Autor: Smog
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brneni rukou a bolest zad

         

    Já bych poradila--ale budete na mě naštvaný : lehokolo. Tam tyhle problémy nejsou....... :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2009
    Autor: MM
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brneni rukou a bolest zad

           

      Asi bude tezko nekdo nastvany, spis si o tobe budeme jenom neco myslet: na dotaz ve smyslu "co mam na svem kole, co jsem si prave koupil(a) zmenit, aby me nebolely ruce a zada" odpovedet "lehokolo" mi prijde ... ehm... :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brneni rukou a bolest zad

             

        ale je to nejspíš nejjednodušší, ale rozhodně nejjistější řešení :o))) Já bych ho prodal a zavolal do Azubu :o)))))

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brneni rukou a bolest zad

               

          Jasně, jenže je tam ještě ta hranice, co je pro koho únosné. To lehokolo znamená "vyšší aktivační energii", musím do toho často vložit víc peněz, musím si zvyknout na to, že někdo na mě bude koukat jako na exhíbu, musím se naučit na tom jezdit. To může být pro někoho docela velká bariéra.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2009
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brneni rukou a bolest zad

                 

            Musíš zapomenout na sjezdíky opravdovým terénem, musíš být ochoten k neustálému experimentování, protože jsou to furt nějaká nestandardní nedostatečně otestovaná řešení, blbě se na to shání náhradní díly.
            Že si musíš vyrobit nějaký nosič na auto a blbě se to nosí třeba po schodech je druhořadé, protože kolo máš především na jízdu.
            To jsou jen další příklady nevýhod. Pokud to mělo být tak 3. moje kolo, tak bych o tom vážně uvažoval (1 do terénu, 1 do města, a pak na zpevněné cesty a silnice gauč), je to jen otázka priorit a financí. Možná časem zkombinuji město+gauč v něčem jako Azub Eco, ale zatím mám jakýsi mentální blok za kolo s Acerou ošizenou o laciné brzdy a náby dát 20.000,-

            [ Zpět ]
            Datum: 20.07.2009
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brneni rukou a bolest zad

                 

            já to vím, však tam taky byla spousta smajlíků ;o)

            [ Zpět ]
            Datum: 20.07.2009
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brneni rukou a bolest zad

         

    Něco dělá jenom změna kola.
    Zkus myslet na správné držení těla: Pokud vím, tak ramena dolů, hlavu zpříma, páteř držet co nejpříměji, jako s pravítkem. Většinou se na to nemyslí, nebo jenom chvíli. Náklon páteře také trochu upravuje pozice sedla (víc vpředu - vzadu) Proti brnění rukou: Napadají mne pořádné (fitness?) rukavice. A zařazovat "meziuvolňování" paží. Nechci radit jízdu bez držení - ale pomáhá uvolnit za jízdy....když se nikdo nedívá raději :-)..

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklistka Františka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brneni rukou a bolest zad

         

    na brnění rukou by mohly zabrat gripy ERGON /Ultrasport Svitavy/, bolest mezi lopatkami nejspíš odtsraní zvýšení řídítek, ale zase se dostaneš do více vzpřímené polohy a bude tě třeba víc tlačit zadek a nastane nutnost vyměnit i sedlo, taky se ti bude hůř šlapat proti větru apod.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2009
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024