reklama

Poraďte kolo

Zdravím,

potřeboval bych poradit kolo na rekreační ježdění, hlavně cyklostezky, ale trochu i do terénu. Mám krátné ruce a trochu břich, takže všechna současná kola (systém "sedačka výš než řídítka") jsou pro mě šíleně nepohodlná, po delší jízdě mě pak vždycky bolí paže. Potřebuju kolo, kde bych mohl za jízdy sedět rovně, tedy něco s vysokými řídítky, zhruba jako bývalo Sobi 20. :-) Je mi celkem jedno, jak by to vypadalo, hlavně aby to jezdilo. Poradí někdo? Díky předem!

[ Zpět ]
Datum: 11.07.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jonys)
  • Re: Poraďte kolo

         

    To, že prodávaná kola mají řídítka níže než sedlo nic neznamená, není nic lehčího než řídítka dostat výrazně výše. Je možno použít více metod a když se použijou všechny dohromady, tak budou řídítka vysoko hodně.

    Při kupování vybírej rámy s delší hlavovou trubkou, což je pro 18tku velikost aspoň 12cm (když seženeš více, tak tím lépe), pro 20tku velikost ještě aspoň o centimetr více.

    A pak máš tyto další možnosti, jak dostat řídítka výše:
    - nechat všechny podložky pod představcem co tam budou od prodeje (případně při kupování vidlice zvlášť říznout krk, tak abys dal takové 3cm podložek pod představec, větší množství není bezpečné)
    - použít představec s větším úhlem, i představec s úhlem typu 16st. při 120mm délce zvedne řídítka o 2cm (oproti klasickému 6st.), jako třeba tento:
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Predstavce_57...
    Samozřejmě je možné použít i extrémnější typu 30st., to zvedne pak výrazně více, ale je to zase hodně hnusný
    A ten větší úhel také zkrátí posed, tedy opět přispěje k dalšímu narovnání
    - místo rovných řídítek dát vlaštovky s velkým zdvihem, takové existují i v užších rozměrech typu 62cm jako třeba tyhle:
    http://www.rockroad.cz/riditka-amoeba-borla...
    Tyhle mají reálný zdvih (měřeno v reálu, vozím je) 4cm, tedy oproti rovným zvednou úchop o ty 4cm
    Pokud by nevadila řídítka širší, tak tam se dají sehnat s ještě větším zdvihem než 4cm

    Tady se můžeš podívat na moje kolo, mám hodně krátké ruce a tedy potřebuju řídítka také výše. Na sportovním rámu jsem bez problémů s využitím jen části těch rad dosáhnul řídítek o 1cm výše než sedlo:
    http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky...
    A to tam mám jen 7st. představec, takže představcem by šla dostat o další 2-4cm výše, tedy už by mohla být až nějakých 5cm výše než sedlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte kolo

         

    Tak si pořiď ležáka místo nějakýho konstrukčního harakiri. Tam by ti břicho nemělo vadit, pokud není extrémní a neblokovalo by výhled.;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2009
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte kolo

           

      Tak šup šup, ještě devětadvacítku, ať to máme komplet... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2009
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte kolo

             

        To by mohl rovnou 29tkového ležáka, to by bylo teprve maso :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte kolo

             

        Do kompletu chybí ještě silnička s beranama nahoru. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2009
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024